Bílí Tygři zdolali Mountfield a mají svou první výhru v sezoně

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Třetí kolo letošního ročníku Tipsport extraligy přineslo duel mezi Bílými Tygry a hradeckým Mountfieldem. Vyrovnané utkání nabídlo pouhé tři branky, ale také strhující finiš, ve kterém Východočeši marně doháněli jednogólové manko. Radovali se tedy nakonec domácí, kteří si díky dvěma bodům Petra Vampoly a vítězné trefě Radima Šimka připsali své první vítězství v sezoně.

3. kolo, úterý 16. září 2014
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Bartek (Vampola, Krenželok), 54. Šimek (Vampola, Bartek) – 22. Červený (Knotek, Beránek). Rozhodčí: Horák, Souček – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Mertl (HKM) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 624. Střely na branku: 34:23. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Hráči utkání: Petr Vampola – Rudolf Červený.

Lašák – Šimek, Škoula, Derner, Gřegořek, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Krenželok, Vampola, Bartek – Bulíř, Filippi, Valský – Jelínek, Urban, Bakoš – Kica, Jass.

Mountfield HK

Kantor – Dietz, Slovák, Mikuš, Jank, Vašíček, Pláněk, Piegl, Troliga – Šimánek, Mertl, Kudrna – Valcourt, Kukumberg, Dej – Červený, Knotek, Beránek – Nedvídek, Tvrdík, Kopta.

Poprvé po vyostřeném předsezonním vzájemném utkání se na libereckém ledě setkali Bílí Tygři s hradeckým Mountfieldem, který pod Ještěd přijel se značnou diváckou podporou a dvěma výhrami ze dvou úvodních klání ročníku na kontě. Na to chtěli Východočeši navázat a blízko k otevření skóre byli v první třetině Tomáš Knotek a Jaroslav Kudrna, ani jeden však Jána Lašáka nepřekonal.

Největší šanci domácích v prvním dějství měl zkušený Petr Vampola, který po obrovské chybě jednoho z beků soupeře čelil pouze brankáři Pavlu Kantorovi, bohužel ale jeho svatyni přestřelil. Před závěrem dvacetiminutovky měl ještě jednu velkou šanci bývalý hráč Liberce Kudrna, ale ani tentokrát nedal. A tak úvodní část skončila bez branek a dokonce i bez vyloučení.

Branky začaly padat až na začátku prostřední periody. Nejprve se trefili Královéhradečtí, Knotek při přečíslení dva na jednoho bezchybně našel hůl Rudolfa Červeného, a ten trefil odkrytou libereckou klec – 0:1.

Severočeši však dokázali na svou první inkasovanou branku zareagovat vlastní trefou, a to v přesilovce, která přišla nedlouho poté. Puk se na pravém křídle dostal k Martinu Bartekovi, který našel prostor na kruhu a pak vypálil přesně do šibenice Kantorovy sítě – 1:1. Krátce poté mohl domácí válečníky dostat do vedení Jakub Valský, který však neproměnil svůj únik v gól. Do třetí třetiny se tak šlo rovněž za vyrovnaného stavu.

Třetí dějství nabídlo daleko více napětí, než ta dvě úvodní. Nejprve trefila nová liberecká posila Martin Bakoš tyčku, krátce poté byl blízko ke gólu také Tomáš Filippi, jehož však vychytal Kantor. I Východočeši ale měli velké šance, a to hned dvě v krátkém sledu po sobě. Jedna ze střel dokonce překonala Lašáka, na brankové čáře ji však vyškrábl Ondřej Vitásek. Dorážka Martina Pláňka pak rozezvučela tyčku.

A právě po této velké šanci padla rozhodující trefa. Vampola zpoza hradecké klece přesně přihrál Radimu Šimkovi, který se nemýlil a z levého kruhu střelou z první překonal Kantora – 2:1. Nepříznivý stav se ještě snažil zvrátit Petr Beránek, ale ten nejprve nastřelil břevno a pak ho vychytal Lašák. Ani odvolání Kantora nestačilo, a tak berou Bílí Tygři všechny tři body.

Pavel Hynek
„Tři body jsme dnes vybojovali a vydřeli, velkou zásluhu na tom má také gólman Lašák. V první třetině byl Hradec lepší, hned v úvodu nám dvakrát ujel do přečíslení. Nevěděli jsme si rady především s výborně organizovanou hrou soupeře. Ve druhé třetině jsme se ale zvedli. Důležité bylo, že jsme stihli rychle vyrovnat. V závěru se nám pak s trochou štěstí podařilo přiklonit utkání na naší stranu.“

Peter Draisaitl
„Liberec dnes vyhrál zaslouženě. Byl hladovější po úspěchu. Mluvím především o situacích jeden na jednoho a dojížděných kotoučích, u kterých byli po většinu času dříve domácí. Náš týmový výstup nebyl takový, jaký jsme potřebovali k vítězství.“