Bílí Tygři zakončili základní část vítězně, Zlín zdolali po nájezdech

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Základní část sezony 2013/14 je u konce. Bílí Tygři v posledním kole přivítali pod Ještědem zlínské hokejisty a vzájemná bitva došla až do samostatných nájezdů. Ty zvrátil na stranu Severočechů Koba Jass a dva body za výhru 4:3 zůstaly v liberecké kabině. Výrazně do děje zápasu promluvil Tomáš Filippi, jenž zaznamenal dvě branky a prosadil se i v nájezdech.

52. kolo, pátek 07. března 2014
4:3sn
(1:0, 1:0, 1:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Čakajík (Vampola), 36. Filippi (Nedvěd, Hunkes), 57. Filippi (Vampola, Nedvěd), rozh. náj. JASS – 48. Köhler (Řezníček, Marušák), 53. Balaštík (Köhler, Leška), 60. Leška. Rozhodčí: Hodek, Wagner – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 143. Střely na branku: 28:33. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:3 – 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči: Tomáš Filippi – Bedřich Köhler.

Lašák – Vitásek, Hunkes, Derner, Říha, Čakajík, Voráček, Šimek – Vampola, Nedvěd, Filippi – Valský, Urban, Vlach – Jass, Zacha, Bulíř – Bárta, Psota, Kica.

PSG Berani Zlín

Horčička – Tesařík, Řezníček, Marušák, Matějíček, Zámorský, Horák, Valenta – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Honejsek, Veselý – Ondráček, Melenovský, Čech – Okál.

V zápase posledního kola mezi Bílými Tygry a Zlínem to gólovými akcemi zrovna nepřekypovalo, ale fanoušci se rozhodně nenudili. Prvním, kdo rozčeřil vody, byl hostující útočník Köhler, který si však z mezikruží na pozorného Lašáka nepřišel. O pořádný kus blíže otevření skóre se v přesilovce ocitl na druhé straně Nedvěd. Puk se však po jeho střele zápěstím odrazil jen o tyč a ven.

Za bezbrankového stavu se ale do šaten přeci jen neodcházelo. Ve stále probíhající liberecké přesilovce byl vyloučen domácí Vitásek a na hráče čekala hra ve čtyřech. V té svou šikovnost prokázal Vampola, jenž se proháčkoval přes celé kluziště a zpoza branky naservíroval kotouč Martinu Čakajíkovi. Ten ránou z první z levého kruhu procedil kotouč podél bližší tyče a poslal domácí do vedení.

Prostřední dějství se neslo v podobném duchu jako předcházející a k vidění byla spíše taktická bitva. Jako první znovu zahrozili hosté, ani Melenovský si ale s Lašákem neporadil, byť liberecký gólman nestál v ideální brankářské pozici.

Chvíli na to mohl dvoubrankové vedení dodat svým barvám Filippi, avšak to ještě branku z výhodné pozice netrefil. O pár minut později se však už Tomáš Filippi nemýlil a v přesilovce pověsil puk z mezikruží přímo pod horní tyč. S koncem třetiny se ještě před Horčičku z rohu natlačil Jass, ale nedokázal kotouč dostat za roztažené betony zlínského gólmana.

Před závěrečnou dvacetiminutovkou si tedy Severočeši užívali poměrně pohodlného vedení. Zlínští ale zbraně neskládali, hned za začátku dějství mohl puk tečovat do branky Kubiš, avšak nepodařilo se mu to a navíc byl natlačen do liberecké branky, kterou vysadil z kolíků. Snížení se ale hosté dočkali s blížící se poslední desetiminutovkou.

Řezníček nahazoval od modré čáry a v předbrankovém prostoru se umě pohyboval Bedřich Köhler, načež puk tečoval do liberecké sítě. Hosté ale chtěli víc a znovu se dočkali. Po Nedvědově šanci se zrodil rychlý protiútok, na jehož konci stál Jaroslav Balaštík a rázem bylo pod Ještědem vyrovnáno 2:2.

Na prodloužení v tu chvíli nikdo čekat nechtěl a oba celky pokračovaly v nastoleném tempu. Z poměrně nenápadné situace pak přišla rána. Skvěle hrající Tomáš Filippi zamířil z pravého křídla přesně na vzdálenější tyč a poslal domácí znovu do těsného vedení. Ani tentokrát se ale žádné klidné dohrávání nekonalo.

Lavička ševců sáhla po odvolání gólmana a zkusila hru v šesti. Risk se vyplatil, Petr Leška si vzal kotouč, proletěl mezi protihráči a kličkou pokořil třiadvacet vteřin před koncem Lašáka. Prodloužení se tak nakonec hráči a fanoušci nevyhnuli. Ovšem v něm se o vítězi nerozhodlo a došlo tak až na samostatné nájezdy.

Tentokrát stačily Severočechům jen tři série, aby dovednostní soutěž ovládli. Úspěšně zahájil parádní kličkou Filippi a rozhodnutí si pak připravil Koba Jass. Petra Nedvěda tak nemuselo mrzet orazítkování tyčky a Jána Lašáka, že si na něj přišel Honejsek. Liberec za výhru 4:3 po samostatných nájezdech slavil dva body a nyní na něj čeká předkolo proti Vítkovicím.