Bílí Tygři zahájili přípravu vítěznou přestřelkou s Litvínovem

Date of publication Author Petr Schultz

Litvínov/Liberec – První přípravný zápas Bílých Tygrů na sezónu přinesl hned pořádnou přestřelku, po které se mohou radovat hráči z nejsevernějšího extraligového města v republice. Liberečtí ale přitom málem o výhru přišli, když ztratili tříbrankové vedení. Vítězství jim nakonec přiklepl junior Patrik Maďar, který tři minuty před koncem vstřelil gól na 5:4.

přát., čtvrtek 28. července 2011
4:5
(0:2, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky:23. Bojer (Kafan, Heinisch), 36. Maxa (Rindoš), 49. Rindoš (Jenáček), 50. Skuhrovec (Brejčák, Jenáček) - 1. Bortňák, 2. Vantuch (Bárta), 26. Bulíř (Vak) 34. Výtisk (Urban), 57. Maďar (Dušek). Rozhodčí: Turčan – Petružálek, Hauser. Vyloučení: 7:11, navíc Vak (LIB) na 10. min. Využití: 3:2. Diváci: 880. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4, 4:5.

HC VERVA Litvínov

Franěk (30. Volke) - Kousalík, Černošek, Stříteský, Hanzl, Kubát, Hora, Skuhrovec, Jareš - Trávníček, Frolík, Lukeš, Hujsa,Heinisch, Jenáček, Majdan, Bojer, Zavřel, Brejčák, Rindoš, Havelka, Pojkar, Kafan, Čejka, Maxa.

Pinc - Štich, Výtisk, Holub, Ulrych, Paulů, Moravec, Dušek, Bulíř, Botňák, Vantuch, Urban, Bárta, Maďar, Krejčíř, Kica, Vak, Urban, Skalický.

Prvním soupeřem Libereckých se v přípravě na desátou extraligovou sezónu stal Litvínov a hned v úvodu poznal, jak si Bílí Tygři brousili během uplynulých týdnů své drápy. Poprvé pruhované šelmy zaútočily už po jednapadesáti sekundách od úvodního hvizdu. Nováček v týmu kouče Kalouse Dalibor Bortňák se dostal k puku mezi kruhy a první střelou v zápase překonal brankáře Fraňka – 0:1. Netrvalo dlouho a bylo to o dvě branky. Bárta přihrál Lukáši Vantuchovi a ten střelou pod horní tyč skóroval – 0:2. Franěk si do té doby nesáhl na kotouč.

Litvínovští se okamžitě pustili za vyrovnáním, ale v cestě jim stál dobře chytající Pinc. Nejvíce se liberecký gólman zapotil při střele Hory, kterou vytěsnil ramenem těsně nad horní tyčku. Když se ani v závěru periody netrefil Zavřel, šlo se do kabin za dvoubrankového vedení Bílých Tygrů.

Začátek druhého dějství vyšel lépe domácím. Při střele Brejčáka pomohla Pincovi ještě tyč, ale na další atak už byl krátký. Kafan se prokličkoval od mantinelu v třiadvacáté minutě před libereckou branku, předložil perfektní pas Janu Bojerovi, který ho uklidil do branky – 1:2. Jednobrankový stav ale netrval dlouho. Na trestnou lavici odešel Jareš a v čase 25:35 bylo jeho podražení potrestáno. Michal Bulíř se nejlépe zorientoval v brankovišti a uklidnil přesně mířenou trefou svůj mančaft – 1:3. V polovině zápasu pak přišlo v litvínovském brankovišti plánované střídání, Fraňka nahradil Volke, jenže ani on nezůstal dlouho s čistým kontem.

Další úspěšná tygří přesilovka nastala v čtyřiatřicáté minutě. Na lavici hanby usedl Bojer a po šesti sekundách ho vyhnal zpět na hřiště nekompromisní bombou od modré Jan Výtisk – 1:4.. Po dvou minutách opět rozhodčí nahlašoval střelce, ale tentokrát na žlutočerné straně, to když Jakub Maxa dotlačil puk do branky – 2:4.

Liberečtí si ve třetí třetině počínali nedisciplinovaně a rázem bylo srovnáno. Nejdříve usednul na trestnou Bárta za sekání a minutu po něm i Bortňák za faul loktem. Přesilovou hru 5 na 3 zužitkoval střelou pod horní tyč Richard Jareš a chvilku po něm se přidal při hře 5 na 4 i Radim Skuhrovec – 4:4.

Bílé Tygry ale rychle ztracený náskok neopařil. V čase 56:10 předvedli rychlou kombinaci Dušek a Patrik Maďar a druhý jmenovaný poslal černou pryž za Volkeho – 4:5. Chemici se snažili o opětovné vyrovnání a devadesát vteřin před koncem odvolali gólmana. Těsně před závěrečnou sirénou pak Pinc zabránil Bojerovi ve stoprocentní příležitosti. Liberec vyhrál 5:4.

Po utkání se pak ještě jely nájezdy. Hanzl, Kafan a Urban nedali. Jediným přesným exekutorem se stal Michal Bárta.