Bílí Tygři vezou z mistrovského ledu bod!

Date of publication Author Lukáš Hykš, Jan Chlubna

Hokejisté Liberce dokázali letos i podruhé s mistrovskou Slavií bodovat. I když po úvodní třetině vedli Pražané 2:0, Bílí Tygři zabojovali na začátku třetího dějství a rychle vyrovnali zásluhou Nováka a navrátilce do sestavy <b>Jiruše</b> (na snímku). Zápas došel až do prodloužení, které však ukončil po necelé minutě dorážkou střely domácí Kopecký. V brance Bílých Tygrů dostal důvěru Pavel Falta.

15. kolo, neděle 19. října 2003
3:2p
(2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 4. P. Kadlec (J. Beránek), 15. J. Beránek (D. Hruška), 61. M. Kopecký (Jaroš) - 41. V. Novák (Čakajík), 44. Jiruš (Plodek). Rozhodčí: Haškovec - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 2190.

HC Slavia Praha

Málek (44. Hronek) - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, O. Staněk, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, Červenka, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Fadrný, Klepiš, Tomica.

Falta - Holub, Čakajík, L. Šmíd, Vála, Krstev, J. Moravec, Nedvěd, Jiruš - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Čermák, Plodek, S. Procházka - Klimenta, Michal Straka, Jech - Korhoň, Pabiška, Víšek.

Po úvodním vzájemném oťukávání způsobila první závar před Faltou Kopeckého řada. Její centr ale v rozhodující chvíli přihrával příliš prudce. Slavia se přesto dočkala brzy prvního gólu. V čase 3:23 napřáhl Kadlec kousek za modrou a jeho projektil skončil přesně v růžku liberecké branky - Faltova lapačka máchla vzduchem do prázdna. Vzápětí se opět blýskla lajna mladíků, závar v obranném pásmu hostí zakončil Milan Kopecký střelou do Falty. V 7. minutě neunikla očím hlavního rozhodčího sekyra Kopeckého, který tím nabídl Tygrům první přesilovku. Deset sekund před vypršením jeho trestu si k němu přisedl za stejný prohřešek Beránek a hosté tak mohli hrát chvilku v pěti proti třem. Slávisté se ubránili, i v následném klasickém oslabení. V 15. minutě v rozmezí několika sekund prozkoušel Faltu třikrát Beránek. S prvními dvěma střelami si liberecký gólman ještě poradil, ale třetí dělovka se došourala skrze betony za brankovou čáru. V 19. minutě přišel další kolotoč v obraném pásmu Liberce v podání třetího útoku, jenž musel řešit až Holub zalehnutím kotouče. Na takový případ pamatují pravidla dvouminutovým trestem. Největší šanci v početní převaze spálil deset sekund před první přestávkou Klepiš, když po odražené střele od mantinelu nedokázal puk pohotově trefit do z části odkryté branky.

Na začátku druhé části hráli domácí další dvě přesilovky, jenže na ledě to tak nevypadalo. Červenobílí bojovali více s pukem než se soupeřem. Ve 29. minutě na sebe zkusil vzít odpovědnost Dlouhý, nechal za sebou všechny protihráče, v rozhodující chvíli však zamířil nepřesně. Slávisté začali hrát křečovitě a Bílí Tygři vycítili šanci. Málek měl rázem plné ruce i nohy práce. Ve 33. minutě se otevřela dvířka trestné lavice i na slávistické straně a během dvou minut v oslabení bylo před Málkem pořádně horko. Nejblíže ke gólu byl na začátku 36. minuty u tyčky čekající Václav Novák, Málek se však na brankové čáře natáhl jako gymnasta a libereckému útočníkovi gólovou radost překazil. Ve 39. minutě zahřmělo na druhé straně, po akci prvního útoku domácích zachránil tygřím skokem od pohromy svůj tým Falta.

Třetí část si obhájce titulu jistě za rámeček nedá. Již po čtvrtminutě hry nahodil Novák jen tak nazdařbůh na Málka, jemuž propadl kotouč mezi betony do sítě. Ve 43. minutě nabídl svým bývalým spoluhráčům početní převahu Kropáč. Z jeho trestu uběhlo šestačtyřicet sekund, Jiruš napřáhl ze střední vzdálenosti a bylo vyrovnáno. Tento nečekaný zvrat vyhnal Romana Málka na střídačku a do branky se tak již podruhé během víkendu postavil Lukáš Hronek. V polovině závěrečného dějství mohla strhnout vedení na svoji stranu opět Slavia, liberecká branka však jako by byla najednou začarovaná, černokněžník Falta vyčaroval před brankovou čarou snad neviditelnou stěnu. Po jednom ze závarů před gólmanem hostí přišel rychlý protiútok a své kvality musel prokázat i Hronek. Hra se přelévala ze strany na stranu, v 54. minutě měl na hokejce rozhodující gól Jaroš. O minutu později ležel Falta již na zemi, Hruškovi stačilo pouze zvednout puk, ale ani tentokrát nebyl gólový úspěch domácím shůry dán. Při Bílých Tygrech stáli 12 vteřin před koncem všichni svatí, když se pohotová Beránkova střela otřela o břevno Faltovy branky.

Utkání, které se v úvodu zdálo být jasnou záležitostí, tedy dospělo do prodloužení. V nastaveném čase se z bodu navíc radovali domácí. V čase 60:45 si připsal zasloužený gólový úspěch Kopeckého útok. Střelu Jaroše dorážel do prázdné brány právě centr lajny mladíků.