Bílí Tygři v severočeském klání udolali Litvínov

Date of publication Author Petr Schultz

Litvínov/Liberec – Bílí Tygři i potřetí v sezóně porazili chemiky. Ve 37. kole Tipsport extraligy tak zaznamenali třetí výhru v řadě, když se prosadili Vantuch s Bartovičem. Velký comeback zažil brankář Tomáš Vošvrda, který vychytal první výhru od října a připsal si na své konto premiérovou nulu sezóny.

37. kolo, neděle 08. ledna 2012
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Vantuch (Kica), 60. Bartovič (Kudrna, Nedvěd). Rozhodčí: Mikula, Minář – Bádal, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 345. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 0:2. Hráči utkání: Matěj Stříteský – Tomáš Vošvrda.

HC VERVA Litvínov

Volke – Stříteský, Jareš, Kousalík, Pojkar, Kubát, Gula, Skuhrovec, Brejčák – Kubinčák, Hanzl, Ručinský – Majdan, Černý, Trávníček – Frolík, Hujsa, Jenáček – Smolka, Gerhát, Jurčík.

Vošvrda – Výtisk, Trončinský, Čakajík, Štich, Holub, Moravec, Ulrych – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Bartovič, Bulíř, Krejčík – Vantuch, Vak, Kica – Špaček, T. Urban, Bárta – Bortňák.

Litvínov nastoupil na domácím ledě proti Liberci už s kapitánem Ručinským v sestavě, ale naopak musel oželet dvojici nejproduktivnějších hráčů. Viktor Hübl a Lukeš totiž zůstali na marodce. Trenér žlutočerných navíc do branky neposlal Fraňka, kterému se proti Liberci nedaří, ale jeho mladšího kolegu Volkeho. První vážnější zákrok si ale připsal jeho soupeř na druhé straně hracího pole Vošvrda, jenž se objevil v tygří kleci po šesti zápasech. V úvodu tak musel předvést první pěkný zásah proti najíždějícímu Černému.

Chemici byli v úvodu aktivnější a hrálo se především před tygřím gólmanem, ten musel řešit několik ošemetných situací. Modrobílí příliš dopředu nebezpeční nebyli a jejich pasivní hra nakonec vyústila v první trest. Při vyloučení Trončinského měl obrovskou šanci Kubinčák, ale liberecký brankář lapil jeho pokus do rukavice. Když se pak netrefil do černého ani Urban, jehož střela skončila na tyči, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Od jednadvacáté minuty hráli Bílí Tygři aktivněji než v předchozí periodě a k vidění byl koncert neproměněných šancí. Jako první ho odstartoval Urban, který v sólu přes celé kluziště ztroskotal na domácím muži s maskou. Na druhé straně měl podobnou možnost Trávníček, ale naložil s ní prachmizerně.

Poprvé se tak měnilo skoré až v čase 33:41. Lukáš Vantuch vypálil od mantinelu a nic nevidící Volke propustil jeho lehkou střelu za svá záda – 0:1. Následně mohl zvýšit náskok Podještědských Dušek, ale nadvakrát gólmana nepřekonal. Minutu před koncem třetiny přišla opět chvíle domácího Trávníčka, jeho střelu Vošvrda opět chytil.

V poslední dvacetiminutovce dominovaly především obrany, a tak šancí k vidění příliš mnoho nebylo. 48. minuta mohla přinést Vervě vyrovnání, ale Hanzl po nahrávce Kubinčáka trefil jen rameno Vošvrdy.

Chemici v závěru mačkali Bílé Tygry, ale Severočeši hráli pozorně z obrany a snažili se držet puk daleko od své branky. Minutu před koncem pak zpečetil výhru Liberce Milan Bartovič střelou mezi Volkeho betony – 0:2. Litvínov už se na odpověď nezmohl a brankář Vošvrda vychytal své první konto sezóny.