Bílí Tygři uspěli proti Slavii i do třetice!

Date of publication Author Marcel Voneš

L i b e r e c - I ve třetím vzájemném souboji se Slavií získali liberečtí hokejisté plný počet bodů. Po úvodní bezbrankové třetině se po přihrávkách <b>Tomáše Klimenty</b> postupně trefili Antonín Dušek, Lukáš Zíb a Jan Víšek. Slávisté dokázali v závěru utkání zdramatizovat, když se v 57. minutě trefil Tomica, avšak čtvrtý gól Tygrů přidal při power-play Boris Žabka.

33. kolo, úterý 19. prosince 2006
1:4
(0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 57.Tomica (Beránek) - 26.Dušek (Klimenta), 40.Zíb (Klimenta), 42.Víšek (Klimenta), 60.Žabka (Čermák). Rozhodčí: Turčan - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4 151. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Slavia Praha

Svoboda - Kadlec, Jass, Hlavačka, Kolařík, Graňák, Žižka - Bednář, Beránek, Tomica - Vondrka, Rataj, Sup - Hruška, Červenka, Doležal - Havel, Kubeš

Šindelář - Jiruš, Moravec, Krstev, Kočí, Žabka, Zíb, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Dušek, Víšek - Čermák, Pabiška, Procházka - O. Hruška, Pajič, Jech

Dlouho očekávaný duel dvou atraktivních celků odstartoval dnes v Sazka Aréně úvodním vhazováním, které vyhrál slávistický kapitán Josef Beránek. Jinak ale tahali slávisté po celé utkání za kratší konec. Zpočátku to tak nevypadalo, Pajičovo vyloučení ze začátku třetí minuty totiž pomohlo Slavii k vybudování si úvodního náporu. Ve zmíněné přesilovce spálil nadvakrát vyloženou příležitost Bednář, ve svých šancích skórovat neuspěli ani Sup a Vondrka. A tak Liberec ve vyrovnaných počtech hráčů vyrovnal hru, ba dokonce na čas převzal i iniciativu. Gól se jim však vstřelit nepodařilo, Adam Svoboda vytáhl proti pokusům Podkonického a Vaice výtečné zákroky. A když velkou příležitost zahodil na druhé straně Marek Tomica, šlo se poprvé do kabin za bezbrankového stavu.

Začátek druhé třetiny ovlivnilo – stejně jako ve třetině první – brzké liberecké vyloučení. Za katr putoval Dušek, no a slávisté rozjeli v útočné třetině sérii kombinací, ze kterých se libereckým snad musela i motat hlava. Na konci jedné z nich byl Dominik Graňák, který z jednoho metru netrefil zcela odkrytou branku soupeře! To možná byl jeden z klíčových okamžiků zápasu, neboť po návratu Duška na led hosté vyrovnali hru a po chybě domácích skórovali. V 26. minutě obral za Svodovou brankou Jasse o puk liberecký Klimenta, puk vyvezl před branku a naservíroval jej právě Antonínu Duškovi, který jej propasíroval mezi Svobodovými betony – 0:1! Domácí se ale nedali, ve 31. minutě přebruslil Vondrka beka hostí, ale tváří v tvář Šindelářovi neuspěl. O chvíli později zasáhl Šindelář lapačkou proti Ratajově šikovnému pokusu z levého kruhu. A tak udeřilo podruhé na druhé straně. Ve 40. minutě se z nenápadné kombinace urodila Klimentova přihrávka na mezikruží, kde byl zcela nepokrytý Lukáš Zíb, který tečovanou střelou prostřelil Adama Svobodu – 0:2!

Jestliže si slávisté v kabině o druhé přestávce plánovali nějaký drtivý nástup do třetí třetiny, tak jejich plány brzy vzaly za své. Ve 42. minutě totiž proplul Jan Víšek slávistickou obranou jako nůž máslem a bekhendovou střelou z mezikruží trefil přesně k tyči – 0:3! Slávisté se přesto nedali a srdnatě bojovali dál, jenže dnes jim prostě štěstěna při zakončování nepřála. Doležal neuspěl s dorážkou, pokusy Žižky a Graňáka od modré pochytal Šindelář. Postupem času tempo hry opadlo, oba týmy si byli jisti hotovou výhrou Liberce a podle toho to na ledě vypadalo. Ejhle, v 57. minutě využil přesilovku blafákem do bekhendu Marek Tomica (puk mu naservíroval excelentní přihrávkou Josef Beránek) a bylo to 1:3! Slávisté vrhli všechny síly do útoku, Svoboda zůstal na střídačce a Slavia tak útočila se šesti bruslaři. To sice vedlo k obrovskýmu tlaku, v obrovských šancích se objevili postupně Tomica, Beránek a Bednář, ale Šindelář odolal. A tak ještě v čase 59:59 skóroval do prázdné branky ex-slávista Boris Žabka – 1:4! , kterému na gól přihrál jiný ex-slávista Leoš Čermák.