Bílí Tygři spláchli chemiky šesti brankami

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Liberečtí si v osmatřicátém kole Tipsport extraligy pochutnali na Benzině, když ji porazili jasně 6:3. Bílí Tygři měli zápas od druhé třetiny jasně v moci a trenéra Kalouse může těšit návrat Milana Bartoviče, jenž se trefil dvakrát. Velkou stopu v zápase zanechal, proti klubu kde působil, Petr Nedvěd, jenž nasbíral tři kanadské body.

38. kolo, pátek 07. ledna 2011
6:3
(2:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Bartovič (Pavlů), 20. Bartovič (Dušek, Podkonický), 22. Klimenta (Hořava, Vak), 29. Čakajík (Nedvěd, Kudrna), 50. Dušek (Nedvěd, Kudrna), 55: Nedvěd (Trončinský) – 9. Kubinčák (Kracík), 49. Jánský (Švarný, V. Hübl), 58. Gerhát (Stříteský). Rozhodčí: Hradil, Husička – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:5, navíc Výtisk (LIB) na 10.min. Využití: 1:1. Diváci: 5421. Střely na branku: 35:32:. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.

Pinc – Čakajík, Hunkes, Trončinský, Výtisk, Moravec, Pavlů, Štich – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Hořava, Vak, Klimenta – Bartovič, Podkonický, Víšek – Ondřej, Vantuch, Špaček.

HC VERVA Litvínov

J. Hübl (29. Franěk) – Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Švarný, Skuhrovec, Gula – Jánský, V. Hübl, Lukeš – Černý, Kracík, Jenáček – Kubinčák, Vopat, Bojer – Maxa, Rindoš, Gerhát – Majdan.

Bílí Tygři nastoupili do pětatřicátého duelu severočeského derby aktivně a už po dvou minutách vybouchla Tipsport arena radostí. Skuhrovec nezachytil lehké nahození Milana Bartoviče a sám liberecký forvard si dojel pro svůj „pas“ a chladnokrevným švihem poslal puk za J. Hübla – 1:0. Modrobílí se nechali rychle získaným vedením uspokojit a jejich soupeř převzal iniciativu. Nejdříve musel Pinc zlikvidovat souhru Majdana s Černoškem a o chvíli později musel ukázat svůj um vyrážečkou, když zneškodnil otočku Jánského z mezikruží. Litvínovský tlak ale přeci jen vykulminoval v branku. V doznívající přesilové hře nahodil Kracík puk na branku a důrazný Vojtěch Kubičnák došťouchl puk do branky – 1:1.

Srovnání hostů uspalo na malou chvilku hru obou celků a pořádného hokeje se fanoušci dočkali až v samém závěru třetiny. Na jedné straně našel Vak přihrávkou Klimentu, Hübl ale dokázal včas přikrýt kotouč. Za Benzinu byli v závěru aktivní zejména Kubinčák s Kracíkem, ale Pinc za pomoci obránců dokázal odolat jejich jedovatým průnikům. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, ujal se v rohu kluziště gumové pryže Dušek, stahovačkou obehrál dva hosty a připravil krásnou střeleckou pozici pro Milana Bartoviče, který do protipohybu J.Hübla dal svůj druhý gól v zápase – 2:1.

I druhý nástup svého mančaftu do zápasu si mohl domácí trenér Kalous pochvalovat. Hořava zachoval v čase 21:13 chladnou hlavu při rozehrávce a kolmicí našel před litvínovskou brankou zcela volného Tomáše Klimentu, jenž se trefil přesně pod víko – 3:1. Snížit náskok Bílých Tygrů mohl aktivní Kubinčák, ale Pinc si s jeho bleskovou střelou dokázal poradit. Neproměněná šance měla hosty po pár vteřinách mrzet. V devětadvacáté minutě namazal Čakajík Víškovi, ten ale nezakončil přesně jen díky faulu Majdana. Martin Čakajík se ale své trefy přeci jen dočkal, když v přesilovce vymetl všechny pavučiny z Hüblovy branky – 4:1. Hostující kouč Reichel si vzal oddechový čas a při té příležitosti nahradil J.Hübla Fraňkem.

Liberecké šelmy si útočné choutky zalíbily a během pár střídání zahřály i výstroj druhého hostující brankáře. Nejaktivnější směrem na Fraňka byl Víšek, ale gólman Benziny působil jistějším dojmem než jeho předchůdce. Když v závěru navíc chytil po pěkné kličkované Klimenty Vakovu střelu ramenem, svítil na kostce nad ledem stav 4:1.

Severočeši pokračovali i ve třetí periodě v aktivní hře, ale gólový recept na Fraňka nemohli najít. Další branku přinesla na opačné straně až situace, kdy Výtisk fauloval Majdana a inkasoval dvanáctiminutový trest za úder do oblasti hlavy a krku. Chemici nabídnutou přesilovou hrou nepohrdli a po minutě skórovali. V čase 48:08 zapomněla tygří obrana na Petera Jánského, který sám před Pincem nezaváhal – 4:2. Netrvalo to dlouho a modrobílí opět nabyli tříbrankové vedení. Nedvěd přiťukl puk Antonínu Duškovi a ten střelou do vinglu poprvé v zápase zanechal gólovou stopu za Fraňkem – 5:2.

Šestá branka celku z Tipsport areny visela ve vzduchu, když Podkonický v jasné šanci nechal vyniknout žlutočerného muže s maskou. Liberecká lavička se šestého zásahu v litvínovské kleci ale přeci jen dočkala a dal ji trochu symbolicky hráč, který v Litvínově v mládí působil. Petr Nedvěd si nabruslil před Fraňka a blafákem zvýšil náskok domácích – 6:2. Necelé tři minuty před koncem zápasu si s obranou a brankářem Pincem pohrál František Gehrát a snížil z pohledu hostů na 3:6. Bílí Tygři kontrolovali v závěru už hru a po odpočinkové výhře 6:3 se dotáhli na druhý Třinec.