Bílí Tygři si s přehledem poradili se Slavií, Urban přispěl třemi body

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Patnácté kolo Tipsport extraligy zavedlo na led Bílých Tygrů pražskou Slavii. Souboj dlouho vypadal na defenzivní bitvu, nakonec se ale tento dojem rozplynul. Liberečtí ve druhé a třetí třetině poslali čtyři kotouče za záda Adama Svobody a po výsledku 4:1 dokráčeli v klidu za třemi body.

15. kolo, čtvrtek 23. října 2014
4:1
(0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Urban (Bakoš, Radivojevič), 39. Vitásek (Urban), 42. Šimek (Urban), 53. Bulíř (Ulrych, Lašák) – 34. Školiak (Růžička, Bednář). Rozhodčí: Lacina, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3317. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Lašák – Kajínek, Vitásek, Výtisk, Šimek, Voráček, Ulrych – Bulík, Vampola, Bakoš – Radivojevič, Urban, Bartek – Kica, Jelínek, Bulíř – Víšek, Filippi, Dlouhý.

HC Slavia Praha

Svoboda – Kolařík, Knot, Beňovič, Valach, Štich, Novák, Růžička – Tomica, Školiak, Bednář – Sklenář, Vas, Klhůfek – J. Doležal, T. Doležal, Stránský – Micka, Veselý.

Pokud někdo z diváků nestihl první třetiny souboje libereckých Bílých Tygrů a pražské Slavie, dvakrát litovat nemusel. Alespoň při pohledu na skóre, kde stále svítil bezbrankový stav. Jedinou větší šanci si během úvodní dvacetiminutovky připsali hostující hokejisté, Klhůfek ale po Valachově pasu mezi tyče nezamířil.

V té druhé už ale osazenstvo čtvrtečního klání dlouho čekat nemuselo. Tomáš Urban si nabruslil po levém křídle a tvrdě poslal kotouč mezi betony Adama Svobody. Po jeho trefě to však znovu dlouho vypadalo spíše na taktickou bitvu a příliš ofenzivního hýření k vidění nebylo.

Přesto se Pražanům podařilo vyrovnat. Ve 34. minutě šikovně tečoval Růžičkovo nahození René Školiak a Lašák neměl nejmenší šanci zasáhnout. Jenže domácí si dvě minuty před koncem třetiny vzali jednobrankové vedení zpět. Ondřej Vitásek zatáhl kotouč na pravý kruh a vyslal celkem nenápadnou střelu švihem. Svobodovi, jemuž výhled zastínil bránící spoluhráč, kotouč zapadl přesně mezi ruku a tělo.

Před posledními dvaceti minutami se tak do šatny odebrali v lepším rozpoložení Severočeši. A náladu si ještě více zlepšili prakticky ihned po úvodním vhazování třetí třetiny. Obránce Radim Šimek při přesilovce ocitl před Svobodou a z otočky poslal kotouč na přední tyč, slávistický gólman v momentě střely lehce zavrávoral a na puk letící po ledě nedokázal zareagovat.

O pár minut později mohli hosté stáhnout rozdíl na pouhý jeden gól, Sklenář ale při přečíslení ve vlastním oslabení střelou Lašáka nenachytal. Nedlouho po jeho šanci se už začalo naplňovat předepsaných šedesát minut a od hostujícího celku se tak očekával alespoň pokus o závěrečný nápor.

I pouhou myšlenku na něj ale odmítl domácí Michal Bulíř. Mladý útočník po návratu do sestavy sjel od pravého mantinelu mezi kruhy a střelou do protipohybu gólmana Svobody stanovil konečnou podobu skóre.

Slavia měla ještě pět minut před koncem třetí periody početní výhodu po faulu domácího Vitáska, k výraznějšímu ohrožení Lašákovy branky se však hráči v červenobílém nedostali. Bílí Tygři tak oslavili tříbodovou výhru a pod koučem Čadou zvítězili potřetí z pěti duelů.