Bílí Tygři se vrací do vedení v sérii, svůj náskok z první třetiny udrželi

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Semifinálová série mezi Pardubicemi a Libercem se přesunula pod Ještěd za zajímavého stavu pro severočeský celek, jehož jediným cílem bylo dostat se zpět do jejího vedení. Díky povedené první třetině, kdy vstřelil své obě branky, a díky obětavosti ve zbytku zápasu, se mu to povedlo. Oba zářezy Tygrů zaznamenal Jaroslav Kudrna.

SF3, středa 28. března 2012
2:1
(2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Kudrna (Víšek, Bulíř), 17. Kudrna (Bartovič, Nedvěd) – 21. Cetkovský (Kočí, Somík). Rozhodčí: Hribik, Minář – Lhotský, Horinek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Hráči utkání: Marek Pinc – Jiří Cetkovský. Stav série: 2:1.

Pinc – Trončinský, Čakajík, Roth, Moravec, Ulrych, Výtisk, Holub, Štich – Klimenta, Nedvěd, T. Urban – Bartovič, Vantuch, Špaček – Víšek, Bulíř, Kudrna – Bortňák, Vak, Bárta.

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Benák, Kočí, Sičák, Borer, Drtina, Kolář II – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Cetkovský, Bartek – Rákos, Zohorna, Semorád – Buchtele, Kousal, Radil.

Do třetího utkání vstoupily oba celky za vyrovnaného stavu a každá strana se musela obejít bez jednoho klíčového obránce. Zatímco na straně východočeské se jednalo o suspendovaného Píšu, Tygři na střídačce postrádali zraněného řížného Dernera. Prvních deset minut zápasu se odehrálo v poklidném tempu a bez fyzických výměn názorů, které byly pro první dvojici střetnutí typické.

I na góly si museli fanoušci v Tipsport areně počkat a k jejich radosti to byla pardubická branka, kam si kotouč našel cestu. Bulíř zavedl puk do útočného pásma a poslal jej k Janu Víškovi, který trefil mezeru mezi betony, ale kotouč do branky ještě nepropadl. To zajistil až Jaroslav Kudrna, který jej vzápětí za brankovou čáru posunul – 1:0. Velkou roli při dalším zářezu hrál opět Jaroslav Kudrna, který zvýšil vedení po obtočení kolem branky – 2:0.

Začátek prostředního dějství byl pro domácí celek šokující. Už po necelé minutě se totiž k dorážce Kočího střely dostal Jiří Cetkovský a střelou pod víko se nemýlil – 2:1. Později mohli hosté přidat další zářez, když právě Cetkovský našel před brankou Somíka, ten ale odkrytou klec netrefil.

Konec druhé třetiny patřil opět Severočechům. Nejprve se o prosazení pokusil Nedvěd, jehož přesnou střelu ještě lépe lapil Růžička. Na další Nedvědovu ránu, tentokrát až od modré čáry, však nestačil. Přestože puk byl jasně v síti, rozhodčí gól neuznali. Kudrna totiž okupoval prostor v brankovišti a zabránil Růžičkovi v přesunu.

O osudu utkání tedy musela rozhodnout třetí třetina, která slibovala vypjatý konec. Domácí se samozřejmě dál pokoušeli dobýt pardubickou branku, ale museli být důslední v obraně, jelikož hosté neměli co ztratit. Dokazuje to situace z poloviny dějství, kdy Radila zastavil nikoli Pinc, ale blokující Vantuch. Takových bloků zachránilo libereckou svatyni více, často se v tomto oboru vyznamenal především Výtisk.

Pardubický tlak se s postupem času stále zvyšoval, z čehož vyplynulo mnoho strkanicí před Pincovou brankou. V jedné z podobných skrumáží mohl vyrovnat Koukal, kterému se ale nepodařilo dorazit kotouč do sítě. Nakonec to Východočeši zkusili bez brankáře, ale ani to nepomohlo, a tak si Liberec připsal své druhé vítězství v semifinále.