Bílí Tygři rozprášili švédský Djurgården vysoko 6:2

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Ve čtvrtém zápase European Trophy deklasovali Bílí Tygři před domácím publikem švédský Djurgården vysoko 6:2. Čtyřmi body se v utkání blýskl Tomáš Urban, když na dvě branky přihrál a stejný počet dal. Zítra od 17:00 čeká Liberecké švédský mistr Brynäs.

ET4, pátek 24. srpna 2012
(1:1, 5:0, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 7. T. Urban (Výtisk, Vantuch), 26. T. Urban (Filippi), 27. Dušek (Čakajík), 29. Nedvěd (Vantuch, T. Urban), 38. Filippi, 39. Vantuch (T. Urban, Nedvěd) - 6. T. Eriksson (Lidström, Wiegel), 56. Blomstrand (Lidström). Rozhodčí: Hrubý, Minář – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1573. Střely na branku: 24:41. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2. Hvězdy zápasu: 1. T. Urban (LIB), 2. Filippi (LIB), 3. T. Eriksson (DJU).

Pinc - Výtisk, Čakajík, Derner, Moravec, Havíř, Cebák, Holub, A. Jánošík - Víšek, Filippi, Kudrna - Vantuch, Nedvěd, T. Urban - Špaček, Krejčík, Kica - Galamboš, Dušek, Bulíř - Bárta.

Djurgården IF

Reideborn - Lidström, Pettersson, Holm, Lennhammer, Falk, Gustafsson, Granath - Ljung, Johner, Aberg, Bremberg, Ottosson, Ölvestad, T. Eriksson, Wiegel, Blomstrand, Sörensen, Eklund, H. Eriksson.

Po nevydařené finské misi se Bílí Tygři představili v domácím prostředí proti Djurgårdenu, bývalému několikanásobnému švédskému mistrovi, který po loňské nevydařené sezóně sestoupil do druhé ligy skandinávské země.

Severočeši od úvodu diktovali tempo hry a jen zásluhou nepřesné mušky nešli jako první vedení. Z prvního gólu se tak radovali hráči hostů. Lidström střílel od modré a Tim Eriksson tečí od brusle poslal touš za Pince – 0:1. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Stejnou mincí totiž oplatil Švédům i Tomáš Urban – 1:1.

Prakticky v polovině periody mohli jít modrobílí do vedení, ale nezužitkovali dlouhou přesilovou hru pět na tři, a tak si fanoušci museli na další gólové trefy počkat až do prostřední části hry.

Druhou třetinu začali opět aktivně Bílí Tygři, ale gól měli na hokejce opět Švédové. Jenže Pinc šanci Holma chytil a na druhé straně mohl ukázat svůj um Tomáš Urban. Ten zakončil své sólo přesným blafákem mezi betony – 2:1. Srovnáno mohlo být o pár vteřin později, jenže skvěle chytající Pinc lapil další akci Djurgårdenu.

Pak přišly gólové hody, které odstartoval Antonín Dušek dorážkou Čakajíkova pokusu – 3:1. V čase 28:12 napřáhl od modré Petr Nedvěd a vyhnal všechny pavouky ze skandinávské klece – 4:1. Pak hned dvakrát zazvonilo Reidebornovi pořádně v uších. Nejdříve trefil konstrukci branky Havíř a po něm nastřelil tyč Filippi.

Další zásah do černého přišel v 38. minutě. Tomáš Filippi obral hostujícího obránce a střelou do šibenice nedal švédskému muži s maskou šanci.– 5:1. Po necelé minutě navýšil vedení Liberce na pět branek Lukáš Vantuch, jenž dorazil pokus Urbana za bezmocně ležícího Reideborna 6:1.

I v závěrečné části hry byli aktivnější Podještědští, ale svou převahu nedokázali přetavit v další gólové radosti. Největší šanci měl Víšek, který si mohl po faulu Gustafssona vyzkoušet trestné střílení. V hokejové penaltě ale neuspěl, když poslal puk vysoko nad.

Gólový účet zápasu tak uzavřel tým ze Skandinávie. Pinc vyrazil před sebe střelu Lidströma a pro Ludwiga Blomstranda nebyl problém poslat kotouč do prázdné branky – 6:2.

ET4, pátek 24. srpna 2012
(1:1, 5:0, 0:1)

Branky a nahrávky

Djurgården IF