Bílí Tygři prohráli po pěti zápasech

Date of publication Author Lukáš Rejmon

Bílým Tygrům se v utkání 41. kola ELH na ledě Karlových Varů příliš nedařilo. Karlovarští předváděli po celých 60 minut lepší hokej a zaslouženě tak vyhráli. Utkání ovlivnilo hlavně vyloučení <b>Radima Vrbaty</b> v průběhu první třetiny na 5 min + do konce utkání za nešetrný zákrok na jednoho z domácích obránců, a poté zranění Leoše Čermáka v průběhu utkání. Po tomto rozpadnutí se útočných formací síla Tygrů ve hře dopředu značně oslabila a nakonec z toho je nula na kontě vstřelených branek. Díky porážce Slavie od Plzně ale zůstávají na lichotivé třetí příčce. Své zaváhaní mohou Bílí Tygři napravit již v úterním duelu proti Pardubicím.

41. kolo, čtvrtek 20. ledna 2005
3:0
(1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Krajíček (Hlavačka), 23. Pech (Harant), 33. Skuhravý (Kucharczyk). Rozhodčí: Mikula - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:4, navíc R. Vrbata (Liberec) na 5 min. a do konce utkání, Vaic (Liberec) na 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2700

HC Energie Karlovy Vary

Málek - Kutlák, F. Ptáček, Harant, J. Polák, Hlavačka, Krajíček - Hurtaj, Alinč, M. Dvořák - A. Nedorost, Kraft, V. Polák - Kucharczyk, Skuhravý, Košťál - Pech, Bednařík, Milan Procházka. <b>Trenéři:</b> Rulík, Baďouček a Kněžický

Hnilička - Jareš, Modrý, Šmíd, Jiruš, Duben, Fischer - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - L. Čermák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Rozsíval, Plodek, Víšek. <b>Trenéři:</b> Paleček, Dvořák a Kapoun

Oboustranně opatrný hokej, při němž se oba soupeři snažili nepustit toho druhého do šance trval až do 7. minuty. Největší gólovou šanci měl na své hokejce Bednařík v 6. minutě, Hnilička však byl na místě. Znatelný tlak si Tygři vytvořili v první přesilovce v 7. minutě utkání, ovšem bez gólového efektu. Hned po návratu vyloučeného domácího hráče se dopustil nešetrného zákroku Vrbata, který si pro svůj atak vybral navrátilce z trestné lavice Dvořáka. Za to obdržel trest na 5 minut plus do konce utkání za vražení na hrazení. Domácím se přesilovka nevedla a více než dvě minuty se nedokázali usadit v útočném pásmu. Ani poté se hra domácích nijak zvlášť dobře nevyvíjela a Tygři v pohodě střežili a čistili prostor před Hniličkou. Na začátku 13. minuty se však zčista jasna ujala střela Lukáše Krajíčka od modré. Puk si našel cestu mezi Hniličkovými betony, 1:0. Za dalších třicet vteřin byl vyloučen Andrej Podkonický a před domácími se otevřela šance hrát téměř minutu přesilovku 5 na 3. Tuto možnost již však nezužitkovali. První třetinu pak dohrávali v početní výhodě Bílí Tygři. Do konce třetiny gól nevstřelili, a tak zahajovali i druhé dějství s jedním mužem navíc.

Dohrávaná přesilovka na začátku druhé části však větší nebezpečí pro Málkovu branku neznamenala. Ve 23. minutě předvedl na druhé straně skvělou individuální akci Lukáš Pech, který elegantně přešel u mantinelu přes obránce Tygrů Dubna a tvrdou ranou z úhlu "pod víko" překonal Hniličku podruhé - 2:0. Ve 27. minutě se zaskvěl Roman Málek proti šanci Kotalíka i dorážce Modrého, kteří se po sérii přihrávek dostali do stoprocentní gólové šance. Tato možnost nabudila Bílé Tygry ke zvýšenému tempu a z toho plynoucího tlaku na domácí branku. Ve 29. minutě byl navíc vyloučen jeden z domácích hráčů za hru vysokou holí a otevřel tak ještě více cestu k Málkově svatyni. Liberečtí roztočili přesilovkový kolotoč, když si z první ve velké rychlosti předávali puk. Sevřený obranný val Energetiků je však do koncovky nepustil. Karty se obrátily ve 32. minutě, když šel na trestnou liberecký Procházka. Domácí přesilovka sice nebyla tak efektní, jako ta liberecká, o to však efektivnější. Václav Skuhravý si našel puk po své odražené střele a na druhý pokus propálil z mezikruží Hniličku potřetí, 3:0. Při hře 4 na 4 se do obrovské šance dostal Andrej Nedorost. Hnilička však jeho samostatný nájezd od modré bravurně vychytal. Vzápětí se mohli radovat hosté, puk prošel mezi Málkovými betony po střele Jiruše, ale Hurtaj chladnokrevně zachytil pomalu se ploužící gumovou placku před čárou a vyvezl ji do bezpečí. Závěr třetiny sehráli Tygři opět v početní výhodě, ale opět bez gólového efektu.

Soustředěný výkon domácích nedovolil Tygrům ani v přesilovce prakticky nic. Naopak domácí se postupem času dostávali do slibných brejkových situací. V 50. minutě se dostal do zajímavé příležitosti Kraft, ale z ostrého úhlu přestřelil. Za tohoto dění na ledové ploše byl zápas prakticky rozhodnut. Většina fanoušků viděla pak především snahu domácích pomoci Málkovi ke druhému shutoutu. Rozhodčí ctil tradici z předchozích třetin a v posledních dvou minutách opět poslal Vary do čtyř. Tygři již ani náznakem Málka neohrozili a tak i napodruhé odjízdějí z lázeňského města s prázdnou. Bez vstřeleného gólu prohráli podruhé v sezóně.