Bílí Tygři přetlačili Energii, v nájezdech rozhodl Bárta

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři ukořistili na vlastním ledě další body. V rámci osmnáctého kola zavítala pod Ještěd karlovarská Energie. Libereckým hokejistům znovu nevyšel vstup do zápasu, již ve dvanácté minutě prohrávali o dvě branky. Ovšem i přes nelichotivý začátek dokázali v dalším průběhu duelu vyrovnat skóre a dotlačit bitvu do samostatných nájezdů. V nich rozhodl o libereckém vítězství Michal Bárta.

18. kolo, středa 02. listopadu 2011
3:2sn
(1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Bartovič (Nedvěd, Kudrna), 27. Vak (Krejčík), rozhodující sam. nájezd Bárta - 1. Mikeska (Gřegořek), 12. Skuhravý (Mocek, Mikeska). Rozhodčí: Šír, Souček - Bádal, Kis. Vyloučení: 4:2, navíc Kudrna (LIB) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 122. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:2, 3:2sn. Hráči utkání: Milan Bartovič - Michal Mikeska.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Kajínek, Derner, Hay, Holub, Štich, Trončinský – Bartovič, Nedvěd, Kudrna – Dušek, T.Urban, Bárta – Krejčík, Vak, Bortňák – Kica, Bulíř, Vantuch.

HC Energie Karlovy Vary

Salfický – Nosek, Mocek, Gawryletz, Gulaši, Gřegořek, Rohan, Gründling, Bombic – Košťál, Kumstát, Pech – Skladaný, Melenovský, Dej – Mikeska, Skuhravý, Zaťovič – Kuběna, Kupec, Zucker.

Duel začal pěkně zostra, Výtisk již po pětatřiceti vteřinách hry zahákoval protivníka a hosté využili nabídnutou přesilovku bleskurychle. Před brankovištěm se nejlépe zorientoval Michal Mikeska, jenž doklepl Gřegořkovu střelu za brankovou čáru – 0:1.

Po následné sérii zakázaných uvolnění zahrozili také Bílí Tygři, po Nedvědově pasu mohl napnout síťku v hostující kleci Bartovič. V nadějné šanci ovšem neuspěl, naopak na druhé straně znovu udeřilo. Václav Skuhravý namířil svoji přízemní střelu z kruhu přesně k tyči – 0:2.

Domácí však našli na druhý zásah soupeře brzkou odpověď, v signalizované výhodě vyslal Nedvěd do samostatného úniku Milana Bartoviče a liberecký forvard zakončil nad brankářovu lapačku. Severočeši vzápětí sahali také po vyrovnání, ale aktivní Nedvěd bekhendem kotouč nad Salfického nezvedl.

Úvod druhé třetiny příliš strhující boj nepřinášel, až postupem času mohly svůj náskok navýšit Karlovy Vary, ale spolupráce Skuhravého s Dejem do zdárného konce nevedla. Zato modrobílí si v sedmadvacáté minutě vedli úspěšněji. Tomáš Vak trefil příklepem z mezikruží přesně – 2:2.

Západočeši získali s přibývajícím časem nad svým sokem mírnou převahu. Skladaný se prokličkoval do šance, ale za Pince kotouč nezaslal. Ve slibné příležitosti se minutu před koncem prostředního dějství zjevil také Melenovský, ale před poloprázdnou klecí trefil pouze hůl bránícího Kajínka.

Závěrečná dvacetiminutovka pokračovala v zažitém rytmu. Diváci sledovali opatrný hokej s minimem šancí, v němž převládal boj o střední pásmo. Vzruch na ledové ploše přinesla až karlovarská přesilovka, ve které hosté pozlobili soupeřovu obranu. Z úhlu se snažil prosadit Gulaši, ale domácí gólman byl připraven.

Bílí Tygři odpověděli šancí kapitána Nedvěda, nejproduktivnější hráč extraligy pálil z levého kruhu. Ale svižnou ranou orazítkoval pouze tyč Salfického svatyně. Liberečtí usilovali v závěru o rozdílovou trefu, při vyloučení Mocka mohl skórovat Bulíř. Ovšem zblízka mířil pouze do dobře připraveného brankáře. Zápas tak dokráčel do prodloužení.

V něm se snažil rozhodnout Kudrna, jenž pálil po Nedvědově přiťuknutí z mezikruží. Jeho pokus vyrazil lapačkou brankář Salfický, o vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. Za domácí si připsal vítěznou branku Michal Bárta, čímž zajistil pro severočeský výběr bonusový bod.