Bílí Tygři porazili v pondělní dohrávce Slavii na jejím ledě 3:1

Date of publication Author David Mencl, Petr Schultz

Praha/Liberec – Bílí Tygři se v pondělní dohrávce 23. kola Tipsport extraligy opět dostali na první místo, když porazili Slavii 3:1. Góly začaly padat ve velmi vyrovnaném duelu až od druhé třetiny, kdy se trefil svou premiérovou brankou v české nejvyšší soutěži Petr Kica. Sešívaní dokázali ale srovnat, a tak vítězství Libereckým vystřelil až Antonín Dušek.

23. kolo, pondělí 21. listopadu 2011
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 42. Roth (Doležal) - 37. Kica (Bulíř), 45. Dušek (Špaček), 60. Holub. Rozhodčí: Husička, Souček – Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3297. Střely na branku: 20:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Hráči utkání: Dominik Furch - Marek Pinc

HC Slavia Praha

Furch - Kadlec, Vašíček, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc - Vondrka, Sim, Krenželok - Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář - Kalus, Alinč, M. Čermák - Jelínek, Micka, Doležal - T. Svoboda.

Pinc - Výtisk, Čakajík, Trončinský, Holub, Derner, Kajínek, Štich, Ulrych - Kudrna, Nedvěd, Bartovič - L. Krejčík, Vak, Vantuch - Bárta, Špaček, Dušek - Bortňák, Bulíř, Kica.

Na začátku utkání diváci mnoho šancí neviděli, za zmínku stojí jen pokus Jana Alinče z páté minuty, kdy se nová slávistická posila spolu s Tomášem Svobodou řítila na jednoho obránce. Alinč zvolil střelu, kterou liberecký gólman Marek Pinc vyrazil do rohu kluziště. Liberec si první vážnější možnost připsal díky Milanu Bartovičovi, který ale nadvakrát nepřekonal domácího gólmana. Ke konci třetiny se do mírného tlaku dostali hosté, několikrát ohrozili domácí branku, Furcha však nepřekonali.

V úvodních minutách druhé třetiny se do úniku dostali domácí Tomáš Kůrka a Jakub Sklenář. Prvně jmenovaný udělal kličku obránci, následnou přihrávku ale zachytil hostující gólman. Zanedlouho se do velké šance dostal Micka, který se ale zalekl prázdné branky a nastřelil tyč. V polovině zápasu ujížděl sám na Furcha Jaroslav Kudrna, bekhendovou kličkou na něj však nevyzrál.

37 sekund po půli zápasu se ze vstřeleného gólu radoval hostující Petr Nedvěd, ale radost netrvala dlouho, protože už bylo pískáno pro postavení útočícího hráče v brankovišti. V následující přesilovce se řítil na domácího brankáře znovu Kudrna, zkoušel zase kličku do bekhendu, Furch se i napodruhé ze stejné situace nenechal překonat. Ve 37. minutě se do vedení dostali Liberečtí. Petr Kica dostal přihrávku od Michala Bulíře a z levého kruhu se trefil přesně k tyčce. Liberecký útočník zaznamenal svou premiérovou branku v extralize.

Ze začátku třetí třetiny se do velké šance dostal Tomáš Svoboda, jenže Pince zblízka neprostřelil. Ve 42. minutě vyrovnal skóre obránce Vladimír Roth tvrdou střelou od modré čáry. Hned na to tečoval Michal Vondrka puk jen do tyče. Tlak Slavie ale utnul ve 45. minutě Antonín Dušek, který prostřelil mezírku mezi tělem a rukou domácího brankáře. Po dlouhé době bez akcí si nabruslil podél pravého mantinelu do útočné třetiny Tomáš Micka a vyzkoušel Pince tvrdou ranou.

Navýšit skóre mohli ve vlastním oslabení dva hostující hráči, Vantuch už střílel do odkryté sítě, Furch se ale fantasticky roztáhl a levou rukou vyrazil kotouč mimo tři tyče. V závěrečné minutě zápasu pojistil vítězství Liberce do opuštěné klece Jan Holub. Slavii se tak nepodařilo navázat na vítězné utkání v Pardubicích, naopak Liberec si z pražské O2 areny odváží plný počet bodů a vrátil se tak do čela extraligy.