Bílí Tygři porazili po nájezdech první Třinec a reprezentační pauzu stráví na osmém místě

T ř i n e c - K poslednímu utkání před reprezentační pauzou vyrazili Bílí Tygři do Třince. Zde nejprve odolávali náporu Ocelářů, držel je však skvělý Lašák, který dohromady pochytal 53 střeleckých pokusů. O vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy, které lépe zvládli naši hráči, ti si tedy vezou do Liberce dva body.

18. kolo, neděle 02. listopadu 2014
2:3sn
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Irgl (Roth), 46. Plíhal (Roth) – 33. Bulík (Šimek, Bartek), 58. Bakoš (Radivojevič), rozh. Nájezd Bartek. Rozhodčí: Čech, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 5 061. Střely na branku: 55:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský – Kreps, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský (A), Adamský – Rákos, Jašek, Orsava – Chmielewski, Kindl, Cienciala.

Lašák (Schwarz) – Šimek, Výtisk (C), Vitásek, Kolmann, Ulrych, Voráček – Bakoš, Jelínek, Radivojevič – Bartek (A), Vampola (A), Bulík – Bulíř, Filippi, Valský – Dlouhý, Urban, Kica.

Do zápasu vstoupili mnohem aktivněji domácí Oceláři, kteří v první třetině svého soka přestříleli 19 ku třem střeleckým pokusům. Domácím hráčům se ale nedařilo najít recept na překonání pozorně chytajícího Lašáka v liberecké bráně. Paradoxně se ale do první větší šance zápasu dostali hosté z Liberce. Bílí Tygři se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení, to ale Jelínek zakončil střelou mimo branku.

Oceláři svou herní převahu naplno ukázali ve druhé polovině úvodní periody. Irglovu střelu z mezikruží dokázal Lašák vyrazit, kotouč se ale odrazil k volnému Plíhalovi. Třinecký forward střílel do odkryté klece, Lašák ale tygřím skokem dokázal puk zastavit. Hned vzápětí mohl skórovat Adamský, jeho pokus z bezprostřední blízkosti ale letěl nad. A když v závěru první periody Plíhal napálil tyč, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Také ve druhé dvacetiminutovce se taktovky zápasu drželi domácí hokejisté. Tentokráte brankáře hostí zasypali ještě větším množstvím střel, z dvaadvaceti pokusů se ale ujala pouze jedna střela. Ve střelecké aktivitě pokračoval především Plíhal, jeho dva pokusy z třiadvacáté minuty ale úspěch nepřinesly. Za dalších pět minut se podobně vedlo i Draveckému, jeho únik skončil na Lašákovi.

Hosté, kteří do té doby třineckou branku ohrozili sotva třetinovým množstvím střel, se v zápase jako první radovali ze vstřelené branky. V třicáté třetí minutě se Bílí Tygři dostali do protiakce, tu po střele Bartka a neúspěšné dorážce Šimka zakončil z druhé vlny najíždějící Tomáš Bulík - 0:1.

Liberecké vedení ale vydrželo jen pět minut. Vladimír Roth našel skrz střední pásmo rozjetého Zbyňka Irgla, který tváří v tvář brankáři Lašákovi nezaváhal a po bekhendové kličce zasunul puk do branky – 1:1.

Úvod poslední periody byl poněkud vlažný. Oba soupeři produkovali chyby v rozehrávce, na větší šanci se muselo čekat do čtyřicáté šesté minuty. A byla to hned akce gólová. K radosti drtivé většiny fanoušků v třinecké aréně se Oceláři dostali do vedení. Úspěšným střelcem byl Tomáš Plíhal, jenž z bezprostřední blízkosti nedal Lašákovi sebemenší šanci.

Za další dvě minuty hráli Oceláři v přesilovce a domácí se mohli dostat do dvoubrankového vedení. Po Kleslově střele se kotouč odrazil k volnému Martinu Adamskému, ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal poslal černý kousek pryže do odkryté branky. Se závěrem první desetiminutovky třetí třetiny se radovat mohli hosté, Bulík ale pálil mimo, pokus Filippiho se pak odrazil od horní tyče Hrubcovy branky.

Další velkou možnost pro Liberec přinesla čtyřiapadesátá minuta. Domácí obrana zcela zapomněla na Bartka, jeho bekhendovou kličku ale gólman Hrubec dokázal zastavit. Vyrovnání se tak hosté dočkali až v minutě padesáté osmé. Galvas špatně rozehrál, kotouče se zmocnil Radivojevič a poslal ho volnému Martinu Bakošovi. Ten nadvakrát poslal puk pod Hrubcem do branky – 2:2.

V samotném závěru třetí třetiny mohl domácím výhru přisoudit Roth, při dorážce vlastní střely ale byl hákován a poslal puk těsně vedle levé tyče Lašákovy branky. V prodloužení se Ocelářům v přesilovce nevedlo, pokus Irgla mířil nad. Utkání tak musely rozhodnout nájezdy. V nich se neprosadili třinečtí Polanský a Irgl, naopak oba hostující nájezdníci byli úspěšní. Rozdílový gól byl připsán Martinu Bartekovi, který tak rozhodl o druhém bodu pro Bílé Tygry.