Bílí Tygři porazili Tichonovův CSKA

Date of publication Author Radek Šenk

Liberečtí Bílí Tygři jako jediný český celek dokázali přehrát ruský CSKA Moskva. Svěřenci otce a syna Tichonovových našli přemožitele až ve čtvrtém utkání ve městě pod Ještědem <b>(6:4)</b>. Utkání s extraligovými Pardubicemi, resp. proti Karlovým Varům vyšla lépe ruským hokejistům se dvěma českými hráči (<b>Salfický, Hejda</b>) ve svých řadách. Dvěma brankami v libereckém dresu se zaskvěl Slovák <b>Rudolf Verčík</b>.

přát, čtvrtek 14. srpna 2003
6:4
(2:2, 3:2, 1:0)

Branky: 31. a 49. Verčík, 17. Korhoň, 20. Rozsíval, 22. S. Procházka, 29. Plodek - 12. Pronin, 19. Mozajkin, 33. Trafanov, 40. Subbotin.
Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Žídek.
Vyloučení: 9:6, navíc Mukačev 5 min. a do konce utkání, Gorbunov (oba Moskva) 10 min. Využití: 1:2.
Diváci: 1800.

Koťátko (41. Svoboda) – Moravec, Nedvěd, Jiruš, Krstev, Holub, Čakajík, Kočí, Jareš – Kábrt, Kropáč, Straka – Rozsíval, Korhoň, Plodek – Procházka, Kašpařík, Novák - Musil, Pabiška, Verčík – Jech, Šulc, Klimenta, Kudrna

CSKA Moskva

Michailovskij (31. Salfický) – Kosmačev, Mukačev, Namestnukov, Ejov, Žuryk, Lamin, Hejda, Khomitskij – Razin, Pronin, Mozyakin – Žerděv, Kolkunov, Černyk – Gorbunov, Poluchin, Emeleev – Lučinkám, Upper, Subbotin – Bucajev, Zolotov, Ančakov

Domácí vstoupili do utkání aktivněji. Již ve druhé minutě nebezpečně vypálil obránce Jiruš, hned po něm vyslal další projektil na gólmana Michailovskiho Procházka. Rusové se dostali na dostřel Koťátkovy klece až v 6. minutě. Předtím ale ještě ve vyložené pozici Kropáč zamířil těsně vedle. V 9. minutě byl vyloučen Plodek za sekání a po něm Procházka za vražení na hrazení a hosté měli výhodu přesilové hry 5 na 3. V samotném jejím závěru vystřelil od modré Mukačev a za záda bezmocného Koťátka ji dorazil Pronin 0:1. V 16. minutě dostali výhodu početní převahy domácí a využili ji zásluhou Korhoně 1:1. Za tři minuty putoval na hanbu Jareš a CSKA šlo opět do vedení díky zkušenému blafáku Mozyakina 1:2. 40 sekund před koncem první části napřáhl při hře čtyři na čtyři od modré Rozsíval a propálil vše co mu stálo v cestě 2:2.

Hned ve druhé minutě druhé třetiny se řítili do nebezpečné situace dva na jednoho Rozsíval s Procházkou. Prvně jmenovaný nahrál Procházkovi vzduchem přes obránce a zkušený liberecký forvard puk trefil ještě nad ledem z první 3:2. Ve 29. minutě se prosadil Plodek sám proti dvěma obráncům soupeře a z otočky zasunul bekhendem puk za záda ruského brankáře 4:2. Za dvě minuty jej překonal lehkou střelou od modré také Verčík a do branky putoval za bouřlivých ovací český gólman Dušan Salfický 5:2. Ve 32. minutě byl vyloučen autor poslední branky Verčík za držení hole a početní výhodu využil ranou od modré Mukačev 5:3. Minutu po něm nastřelil tyč Anchakov. Ve 40. minutě se trefil rovněž od modré Subbotin a bylo to 5:4.

Do závěrečné třetiny nastoupil místo Koťátka v brance zkušený Oldřich Svoboda. Ve 43. najel Novák do Salfického, který byl mimo brankoviště a Mukačev ho ztrestal krvavou ranou do úst, za kterou vyfasoval trest 5 minut plus do konce utkání. Těsně po skončení početní výhody pak vystřelil od modré Verčík a kotouč zaplul do sítě ruského gólmana 6:4. V 55. se do sebe pustili Novák s Komitskim, za což byli oba vyloučeni na dvě minuty. V 57. minutě neudržel nervy na uzdě po vyloučení Mozyakina Gorbunov a sekl mladého sudího Hrubého přes chrániče holení, za což vyfasoval osobní trest na 10 minut. V 59. zkusili hosté hru bez brankáře. Ta ale ovoce nepřinesla a tak se mohli Tygři radovat z cenného vítězství.