Bílí Tygři poprvé vítězí doma

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Bílým Tygrům se podařilo až na třetí pokus zvítězit před domácím publikem, když porazili nováčka soutěže z Mladé Boleslavi. Velkou mírou se na tom podílel <b>Andrej Podkonický</b>, který jednu branku dal a na tři přihrál, byl tak u všech gólů Liberce.

5. kolo, pátek 19. září 2008
4:2
(1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Pletka (Podkonický), 33. Nedorost (Podkonický, Jiruš), 38. Podkonický (Zíb), 60. Pletka (Podkonický) - 36. Pšurný, 47. Král (Kočí). Rozhodčí: Svoboda R. - Lhotský, Svoboda J. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6212. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Fikrt - Žabka, Jiruš, Harant, Jareš, Zíb, Modrý, Hunkes, Derner - Nedorost, Podkonický, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, Procházka - Vantuch, Rapáč, Špaček.

BK Mladá Boleslav

Šindelář (41. Chábera) - Jindra, Holub, Kočí, Brňák, Schnabel, Marušák, Posmyk - Štrba, Eiselt, Handlovský - Kubeš, Benda, Tomas - Barinka, Čech, Boháč - Bauer, Pšurný, Sýkora - Král.

Domácí Bílí Tygři se zpočátku třetiny tlačili do útoku a bylo na nich vidět, že již od začátku utkání chtějí držet otěže pevně ve svých rukou. Jejich aktivita se jim odměnila rychlým vedoucím gólem, který dali domácí při vyloučení Kubeše. Stalo se tak na konci třetí minuty, když se Podkonický probíjel do šance, jeho pokus ještě hostující Šindelář kryl, na dorážku Václava Pletky byl však už krátký, a domácí se tak ujali vedení 1:0.

Liberecké hokejisty vedoucí branka nabudila a jejich tlak na hosty byl stále velký, šance Klimenty a dalších však zůstaly nevyužity. I hosté chtěli ukázat, že hokej hrát umí a pod vedením kapitána Richarda Krále, který nastoupil v první pětce několikrát před Fikrtem zahrozili. Gólman Tygrů však svůj tým podržel. Na druhé straně ujeli do dobré příležitosti Zíb a Bartovič, první jmenovaný však na dlouhou přihrávku nedosáhl a Šindelář si zalehnutím kotouče s celou situací poradil.

V závěru prvního dějství se hostům naskytla výhoda v podobě dvou přesilových her, ani jednu ale Bruslařský Klub nedokázal využít, střely z dálky totiž nemohly domácího brankáře překvapit a k dorážkám se hosté přes dobře fungující obranu Liberce nedostali. Každopádně se hra ke konci první třetiny vyrovnala a slibovala dobrou pozvánku na druhou třetinu.

Druhá třetina začala ve znamení větší aktivity hostů z Mladé Boleslavi. Nejprve si na Fikrta nepřišel Barinka, který po výborné přihrávce od Čecha byl ve vyložené šanci, poté se při závaru před Fikrtem nepodařilo najít skulinu v hradbě těl Pšurnému a opět Barinkovi. Z tlaku hostí trochu paradoxně vytěžili domácí přesilovku, žádná vážnější hrozba pro mladoboleslavské hokejisty z toho ale nebyla.

Pak měl další velkou příležitost hostující Eiselt, který si sjel za obranu Liberce na přihrávku, tváří v tvář Fikrtovi ale neuspěl. Na druhé straně vzápětí Podkonický hledal před brankou Pletku, ten se k teči dostal, skončila ale na betonu připraveného Šindeláře, o zbytek se pak postarala obrana hostí. Obrana domácího celku vypadala hodně rozhozeně, nicméně Boleslavi se vyrovnat nepodařilo.

Dalším hostujícím hráčem, který se prezentoval hezkou akcí byl Lukáš Handlovský, který se probil skrze tři obránce, síly na důraznější zakončení mu však už nezbyly. Jako by se potvrdilo otřepané nedáš – dostaneš. Ve třiatřicáté minutě se prosadil opět druhý útok, když Podkonický našel skvěle najetého Václava Nedorosta který překonal Šindeláře mezi betony - 2:0

O tři minuty později to bylo ale zase jen o branku. Mladé Boleslavi se podařilo snížit, když Fikrta po objetí branky překonal u tyče Roman Pšurný – 2:1. Jako by se hráčům na obou stranách zdál brankový příděl jako malý za další dvě minuty se měnilo skóre opět. Zíb ve vlastním pásmu vybojoval puk, zavezl ho do třetiny, kde našel přihrávkou Andreje Podkonického, který zavěsil a nedal Šindelářovi sebemenší šanci - 3:1. Do konce druhé třetiny už ani jeden z celků nenašel cestu ke vstřelení další branky, do šaten tak odcházel spokojenější opět Liberec.

Do třetí třetiny nastoupila Mladá Boleslav s brankářem Cháberou, Šindelář zůstal na lavičce. Na střídajícího gólmana hostí čekala nelehká prověrka, protože domácí dohrávali přesilovku z předchozí části. Chábera ale všem pokusům Liberce odolal. Pro hosty byla výměna na postu gólmana impulsem ke zlepšení obranné fáze, dařilo se jim dobře rozbíjet útočné snahy domácích, v útočné fázi pak chyběla finální přihrávka.

Snaha mladoboleslavských hokejistů byla odměněna po zásluze. V sedmačtyřicáté minutě se o to po střele Václava Kočího, kterou Filtr vyrazil postaral dorážkou Richard Král – 3:2. Při následné přesilové hře domácích měl blízko k druhému gólu Podkonický, jeho pokus ale šel příliš vysoko nad branku soupeře. Bílé Tygry inkasovaný gól nastartoval k vyšší aktivitě, takže bylo chvílemi před Cháberou hodně živo.

Šest minut před koncem třetí třetiny se sekáním provinil Modrý a Mladá Boleslav tak měla jedinečnou možnost k vyrovnání. Nejblíže k brance byl ale Liberec, jmenovitě Bartovič, který vystihl rozehrávku hostí, Cháberu ale střelou doprostřed branky nepřekonal. Dvě minuty před koncem ujížděl Nedorost s Pletkou na jediného obránce, přihrávka se povedla, střela pak v podání liberecké osmičky už méně. Minutu před koncem odstoupil z branky Chábera a hosté se pokusili o hru v šesti. Ta se jim ale nevydařila. Zápas svým druhým gólem rozhodl Václav Pletka, po asistenci Andreje Podkonického.