Bílí Tygři po třech vítězstvích padli ve Zlíně

Date of publication Author Petr Schultz

Zlín/Liberec – Bílí Tygři nestačili v 7. kole Tipsport extraligy na Zimním stadionu Luďka Čajky na Zlín 2:4. Ševci si vypracovali v průběhu zápasu až čtyřbrankové vedení. Liberečtí se rozstříleli až v samém závěru utkání. Nejdříve se trefil Bárta a těsně před závěrečnou sirénou i Urban. Severočeši tak po třech vítězných duelech prohráli.

7. kolo, neděle 02. října 2011
4:2
(2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Galvas (Důras, Čajánek), 14. Kubiš (Vlach), 31. Veselý (Čajánek, Důras), 53. Holík (Hamrlík) – 57. Bárta (Nedvěd, Trončinský), 60. Urban (Krejčík). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Dřínovský, Pouzar. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3850. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 4:0, 4:2. Hráč utkání: Petr Čajánek - Antonín Dušek.

PSG Berani Zlín

Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, T. Sýkora, F. Čech.

Pinc - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Derner, D. Kajínek, Trončinský, Moravec - Klimenta, P. Nedvěd, Dušek - Špaček, Vak, Vantuch - Víšek, Urban, Bárta - Kica, Bulíř, L. Krejčík.

V 7. kole Tipsport extraligy zavítali Bílí Tygři na led Zlína. Domácí byli v úvodu aktivnějším a Pinc, který dostal počtvrté v řadě přednost před Vošvrdou, byl během pár minut v tempu. V páté minutě už ale poprvé v zápase lovil kotouč ze své branky. V situaci dva na jednoho přihrál Důras žabičkou Lukáši Galvasovi, jenž zavěsil puk pod horní tyč – 1:0.

Berani dál ukazovali, že dnes se zde Tygři rozhodně nenasytí a dál bušili do liberecké obrany. V čase 13:15 totiž Pinc podruhé v utkání kapituloval. Čakajíkovi přeskočil kotouč hůl a jeho zaváhání zužitkoval Vlach s dorážejícím Pavlem Kubišem – 2:0. Severočeši zahrozili v závěru periody, ale Duškův pokus si brankář Horčička pohlídal.

Bílí Tygři vstoupili do druhé třetiny aktivně a několikrát slušně zatopili před domácí brankou, jenže Horčička nikomu skórovat nedovolil. V zápase měl i potřebné štěstí, když Dernerův pokus zazvonil na jeho pravou tyč a následně mu zaplul mezi betony. Udeřilo tak opět PSG. V ukázkové kombinaci přihrál Čajánek Ondřeji Veselému a puk se potřetí začernal v síti – 3:0.

Liberci mohlo být ale ještě hůř. Leška totiž vystřelil z mezikruží, Pinc neudržel jeho dělovku a Finsterle dorazil puk do branky. Tu rozhodčí ale neuznal pro předchozí přerušení hry. Do druhé přestávky tak šli Zlínští s pohodlným tříbrankovým náskokem.

Poslední fáze hry začala lehkým náporem Bílých Tygrů, ale gólman Horčička se v ohrožení příliš necítil. Zlín následně začal pozorně bránit střední pásmo, což Libereckým dělalo značné problémy.

Sedm minut před koncem se naděje modrobílých na bodový zisk definitivně rozplynuly. Hamrlík nahodil v přesilové hře puk před branku, kde ho šikovně tečoval za Pince Petr Holík - 4:0. Liberec se střelecky rozvášnil až v samém závěru. Nejdříve v přesilové hře doklepl Michal Bárta střelu Nedvěda a dvacet vteřin před koncem natáhl Tomáš Urban svou dlouhou paži a uklidil vyražený pokus Krejčíka za Horčičku – 4:2. Další změna skoré se už nekonala. Severočeši tak prohráli po třech zápasech a spadli na sedmou příčku tabulky.