Bílí Tygři po dvou porážkách zase vyhráli

Date of publication Author Jiří Beníšek

Po dvou porážkách v řadě Bílí Tygři opět zabrali a porazili svého severočeského rivala o dvě branky. Po dobré první třetině ale tempo zápasu postupně sláblo, hráči obou týmů v závěru nedohrávali souboje tak, jak je to zvykem, když jde o body. V úvodu zápasu viděli diváci tři rychlé góly, když se dvakrát prosadili sváteční střelci Hanzlík s Víškem a na druhé straně Hreus. Díky jistému Hniličkovi v brance a pojišťovacímu gólu <b>Jana Plodka</b> z 34. minuty nakonec skončilo utkání vítězstvím Libereckých.

přát., úterý 31. srpna 2004
3:1
(2:1, 1:0, 0:0)

Branky: 6. Hanzlík (Podkonický), 7. Víšek (Vampola), 34. Plodek (Procházka) - 8. Hreus (Hranáč). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci:cca 350.

Hnilička - Krstev, Duben, Moravec, Hanzlík, Holub, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Klimenta, Vampola, Víšek. Trenér Josef Paleček.

HC VERVA Litvínov

Mařík - Kroupa, Skuhrovec, Bombic, Klobouček, Řezníček, Hranáč, Poživil, Ťupa - Jeslínek, Branda, Kubinčák - Havel, Steiner, Gombár - Hübl, Hreus, Sklenička - Švejda, Říha, Novák. Trenér Josef Beránek.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté a ve 2. minutě musel poprvé zasahovat Hnilička po střele Hübla. Pak ale převzali otěže zápasu domácí a vytvořili si tlak na Maříkovu branku. Že z tlaku pramení chyby, je známá věc. Potvrdilo se to v 6. minutě, kdy Podkonický pěkně vybruslil s pukem z rohu kluziště a ideálně našel Hanzlíka, který si od modré sjel mezi kruhy a střelou "z první" nedal Maříkovi šanci. O minutu později se individuálně prosadil před branku chemiků Vampola, jeho střelu bekhendem stačil Mařík vyrazit, ale na Víškovu dorážku byl krátký, 2:0 pro domácí. Studená sprcha přišla o další minutu později. Chyba v obranné třetině, puk na modré zachytil zkušený obránce Hranáč, vystřelil a Hniličkovi vypadl puk z lapačky. Hreus už měl snadnou práci, aby snížil na 2:1. Několik dalších minut se hrála přetahovaná na obě strany o poznání aktivnější byli domácí, kteří se vzpamatovávali z obdržené branky. V 11. minutě dvakrát pěkně střílel Duben, po něm vyzkoušel Maříkův postřeh i Procházka. I v dalších minutách měli více ze hry Bílí Tygři, ale šance Rozsívala, Podkonického a Moravce zlikvidoval dobře chytající Mařík. Hosté se důrazněji ozvali až v závěru třetiny, kdy v 19. minutě se zčistajasna ocitl sám před Hniličkou Havel. Domácí brankář ale brilantním zákrokem svojí holí zmařil Havlovi šanci a udržel svůj tým ve vedení.

Bleskový úvod do druhé třetiny obstaral Plodek, který hned ve 21. minutě projel celou útočnou třetinu, objel i branku, ale Mařík stačil betonem zachránit. O reparát svojí šance ze závěru první třetiny se o dvě minuty později pokoušel opět Havel, ale minisouboj s Hniličkou znovu prohrál, přestože se snažil z blízka nadvakrát zasunout puk do tygří klece. V těchto fázích zápasu byli aktivnější hosté, ale střely Hübla a Bombice nepředstavovaly pro Hniličku vážnější problém. Domácí se probrali až ve 34. minutě, kdy nejprve zakončoval pěknou kombinaci Duben, hráči už zdvihali ruce nad hlavu, ale Mařík vylovil puk z lapačky, aby o půl minuty později uklidnil spoluhráče Plodek. Těsně po skončení přesilovky roztočili Bílí Tygři v útočné třetině kolotoč, Procházka z místa obránce tvrdě střílel, Mařík vyrazil, ale Plodek z otočky přeci jen skóroval. Do konce třetiny pak viděli diváci už jen pěknou individuální akci Vanmpoly, ale střela bekhendem Maříka neohrozila, na druhé straně po nezištné přihrávce Havla přestřelil branku Hübl.

Třetí dějství začali znovu lépe domácí a kapitán Novák ve 42. minutě orazítkoval tyč Maříkovi branky. Tempo hry se ale znatelně zpomalilo, domácí se snažili, ale šancím Rataje nebo Procházky chyběl větší důraz a tím pádem i gólový efekt. Když v 51. minutě nedal nadvakrát Moravec a po něm ani Hanzlík, nadechli se ještě jednou hosté z Litvínova. Svoji největší šanci si vypracovali v 54. minutě, kdy stříleli Sklenička a Hreus a u Hniličkovi branky zazvonilo břevno a tyč. Pak ale domácí brankář puk schoval pod lapačku, a tak poslední šance na zdramatizování utkání skončila bez efektu. Do konce utkání už stála za zmínku pěkná střela Krsteva v 55. minutě, kterou se pokusil tečovat Procházka, Mařík byl ale pozorný. Bílí Tygři tak po dvou porážkách znovu zvítězili, tentokrát o dvě branky.