Bílí Tygři otočili bitvu s Kladnem, dva body trefil v prodloužení Nedvěd

Date of publication Author

L i b e r e c – Bílí Tygři uspěli ve třetím domácím zápase v řadě. První duel po reprezentační pauze však libereckým hokejistům nevycházel podle představ, s Kladnem po většinu utkání ztráceli. Skóre však nakonec dokázali otočit a zásluhou Petra Nedvěda zlomili soupeřův odpor v prodloužení.

32. kolo, čtvrtek 26. prosince 2013
3:2p
(0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 43. Dušek, 51. Bartek (Hunkes, Nedvěd), 64. Nedvěd (Voráček) – 29. Dragoun (M. Hořava, Doudera), 34. Lukáč (Bajaruns, M. Hořava). Rozhodčí: Mikula, Minář – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 794. Střely na branku: 20:27. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 – 1:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Nejlepší hráči: Martin Bartek – Michal Lukáč.

Melicherčík – Hunkes, Derner, Výtisk, Voráček, Vitásek, Čutta, Šimek – Vampola, Nedvěd, Bulíř – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Urban, Vlach – Pospíšil, Dušek.

Rytíři Kladno

Chábera (43.–44. Cikánek) – Růžička, Černošek, L. Procházka, Doudera, P. Hořava, Jankovič – Tenkrát, Dragoun, M. Hořava – Eberle, Havlíček, Kuchler – Rudovský, Dalecký, Strnad – Lukáč, Bajaruns.

Do souboje s Rytíři vstupovali Bílí Tygři s negativní bilancí, soupeř poslední tři střetnutí pod Ještědem ovládl a s novým koučem si brousil zuby na bodový lup i tentokrát. Liberec ale na tápajícího protivníka vyrukoval s dobrým pohybem a rychlou kombinací.

Tedy alespoň v první třetině. V ní byli domácí hokejisté aktivnější a brankáře Cháberu několikrát ohrozili. Do slušné příležitosti se procpal Čutta, jehož na brankovišti našel přesným pasem Vampola. A neujalo se ani liberecké přečíslení, při kterém Vlach netrefil vysokou nabídku od spoluhráče.

Druhá část ovšem Tygrům vítr z plachet rychle sebrala. Nejprve uháněl sám na Melicherčíka útočník Havlíček, ale ve velké šanci selhal. V síti skončil až pokus Michala Dragouna, jenž trefil z levého kruhu přesně do protějšího rohu branky.

Zanedlouho už měli Středočeši náskok dvou branek, Michal Lukáč se prosadil z dorážky a domácím v tu chvíli nepomohly protesty ani hlasitý pískot publika. Krátce před tím, než kotouč přešel brankovou čáru, totiž zůstal v rohu kluziště ležet zadák Vitásek.

Liberec usiloval o první trefu, protivníka chvílemi přehrával. Kladenskou defenzivu v čele s pozorným gólmanem však dlouho nemohl přetlačit. Bartekovu střelu Chábera zlikvidoval a neúspěch potkal i střelu Víška.

Gólu se domácí hokejisté dočkali až ve třetí třetině. Poprvé se radovali po hrubce brankáře Chábery, který neodhadl situaci a vydal se za branku rozehrát. Jenže chyboval, puk sebral Antonín Dušek a do opuštěné svatyně pohodlně zakončil. Hostující gólman musel vzápětí své území na čas opustit, jelikož po inkasované brance nevědomě vkročil na vlastní střídačku. Sudí ho už do hry nepustili, a tak se v brankovišti na několik vteřin ohřál i náhradník Cikánek.

Zápas dostal náboj, Tenkrát mohl svému výběru vrátit nadějný náskok. K útočníkovi se odrazil vrtící se kotouč, ale z těsné blízkosti trefil jen kovový oblouk branky. Naopak Bílí Tygři slavili, v čase 50:10 využil Martin Bartek dělovkou od modré čáry dvojnásobnou přesilovku.

Vítěze střetnutí nakonec určil až nastavený čas, v němž udeřil Petr Nedvěd. Domácí kapitán převzal Voráčkovu přihrávku a z mezikruží poslal kotouč do branky.