Bílí Tygři od úvodu dotahovali, Spartě doma odevzdali všechny body

Date of publication Author

L i b e r e c – Dvakrát za sebou vyhráli, proti Spartě ale dobývali Bílí Tygři soupeřovu tvrz marně. Ve 22. extraligovém kole prohráli na domácím ledě s pražským soupeřem 3:6. Pod dva góly se svými asistencemi podepsal Branko Radivojevič.

22. kolo, pátek 21. listopadu 2014
(0:1, 2:3, 1:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Filippi (Radivojevič), 38. Urban (Ulrych, Kica), 54. Bakoš (Radivojevič) – 2. Cingel (Straka), 21. Hlinka (Polášek), 34. Réway (Hlinka), 37. Pech (Sabolič), 45. Cingel (Straka), 51. Polášek (Hlinka, Réway). Rozhodčí: Hribik, Turčan – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 849. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6. Nejlepší hráči: Branko Radovojevič – Jaroslav Hlinka.

Schwarz – Šimek, Výtisk, Kolmann, Voráček, Ulrych, Derner – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Valský, Filippi, Bulík – Bartek, Jelínek, J. Vlach – Kica, Urban, Krenželok.

HC Sparta Praha

Staňa – Piskáček, Polášek, Mikuš, Ďaloga, Barinka, Hrbas, Černoch, Pilař – Rolinek, Hlinka, Réway – Buchtele, Pech, Sabolič – Cingel, Straka, Kumstát – Dvořáček, A. Chlapík, Bílek.

Vcelku vyrovnanou a divácky atraktivní partii rozhodly začátky prvních dvou třetin a liberecký nedůraz v zadních řadách. Sparta pod Ještědem rozhodně neměla výrazněji navrch, ale těžila z větší efektivity i precizní souhry.

Holešovický celek potvrdil svoji formu z venkovních kluzišť: v lize vyhrál na cizím hřišti už šestý zápas v řadě. Na severočeské půdě dokázal vždy udeřit v pravý čas. Tak třeba v čase 1:10, kdy Lukáš Cingel doklepával Strakovu přihrávku z metru a půl do prázdné brány.

Soubor trenéra Josefa Jandače zahájil totožným způsobem i prostřední dějství, Jaroslavu Hlinkovi ale stačilo k úspěšné trefě od úvodního vhazování jen 55 vteřin. Svým gólem využil dvojnásobnou přesilovku, jeho střela z kruhu proklouzla pod betony gólmana.

Domácí herní projev působil neučesaně, přestože v úvodní části hry Liberec svého soka přestřílel. Až za nepříznivého stavu 0:3 ale poprvé promluvil do střelecké listiny. Spartě vykouzlil nadějné vedení Martin Réway, který z mezikruží přitloukl černou pryž pod břevno.

Severočeši korigovali zásluhou přesného švihu Tomáše Filippiho zprava a úspěšné teče Tomáše Urbana. Mezi jejich zásahy se však vklínil průnik Lukáše Pecha, který vypíchl kotouč liberecké obraně a v přímém souboji s gólmanem nezaváhal.

Duel místy nabízel svižnou podívanou, jindy zase převládla nepříliš záživná mezihra. Schwarz i Staňa, v měřítku celé sezony nepříliš vytížení muži v maskách, se v brankovišti činili. Sparťanský gólman odrážel rány Valského či Barteka, Schwarz zase zápolil s dvojicí Pech – Kumstát.

Další hřebíček do liberecké rakve přidal ostrým příklepem z vrcholu kruhu Lukáš Cingel. To už běžela třetí třetina… Liberec si ve zbytku utkání nevěděl rady. A když Adam Polášek pokořil v přesilovce Schwarze pošesté, stav 2:6 se blížil debaklu.

Liberečtí ještě dokázali snížit, únik Martina Bakoše v oslabení už ovšem výraznější drama do posledních minut nepřinesl. Bílí Tygři prohráli na domácí půdě šesté utkání v sezoně.

Milan Černý
„Výsledek je pro nás krutý, nemyslím, že to je skutečný obraz hry. V přesilovkách jsme ale mohli být produktivnější. Nemyslím si, že bychom je hráli špatně, ale máme rezervy v té finální části. Rozhodly také individuální chyby, po kterých jsme dostali branky a přišli tak o lepší výsledek. Z naší strany ale vidím spoustu věcí dobře, určitě máme na čem stavět.“

Josef Jandač
„Bylo to pro nás důležité utkání, v posledních zápasech nám chyběly bodové zisky a góly. Rozhodly určitě využité přesilové hry, ze kterých jsme dali důležité góly. Soupeř naopak své přesilovky nevyužil. S trendem, který rozhodčí nastavili, teď určitě počtní výhody budou rozhodovat.“

22. kolo, pátek 21. listopadu 2014
(0:1, 2:3, 1:2)

Branky a nahrávky

HC Sparta Praha