Bílí Tygři obstáli s týmem z KHL, ale podlehli jednobrankovým rozdílem

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Olympijskou přestávku vyplní Bílým Tygrům dva přátelské zápasy, jeden z nich mají Severočeši už za sebou. S Admiralem Vladivostok, týmem z KHL, sehráli vyrovnaný duel, nakonec ale o jednu branku podlehli, 1:2. Jediný gól domácích vstřelil Tomáš Bulík.

P2, pátek 14. února 2014
1:2
(0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Bulík (Bartek, Víšek) – 37. Ugarov (Sokolov, Nikitěnko), 45. Sokolov (Nikitěnko, Ugarov). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 994. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Melicherčík – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Gřegořek, Čakajík, Voráček, Pyrochta – Filippi, Vampola, Urban – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Bulíř, Valský – Jonák, Zacha, Bárta.

Admiral Vladivostok

Ivannikov – Najmenkov, Commodore, Vorobjev, Pyett, Antropov, Kostromitin, Zemčjonok, Těrnavskij – Ugarov, Nikitěnko, Sokolov – Bergfors, Schütz, Gynge – Gračjov, Zubov, Drugov – Barbašjov, Kuzněcov, Pervušin.

Do Liberce se po více než roce vrátila Kontinentální hokejová liga a konkrétně se jednalo o Admiral z dalekého Vladivostoku – jeden z nejnovějších týmů soutěže. Svou kvalitu mohl prokázat už v úvodní minutě, kdy se do šance dostal Ugarov, ale místo puku dostal za brankovou čáru jen sebe samotného. Blízko k brance byl o pár momentů později také liberecký Bulíř, jenž prokličkoval přes celé hřiště, ale nakonec rovněž sám skončil v síti místo puku.

Hrálo se vyrovnaně a z hokeje měli trošku více domácí Bílí Tygři, jenž se nezalekli papírové kvality soupeře a prezentovali se skvělou hrou. Přesto se právě hosté dostali velice blízko k otevření skóre, když se před odkrytou brankou Severočechů zjevil švédský forvard Bergfors. Melicherčík však seznačně natáhl lapačku a okradl vladivostockého útočníka o jasný gól.

I druhé dějství začali hosté tak aktivně jako to první, tentokrát však místo Ugarova zahrozil Nikitěnko, jenž vypálil místo pasu na volného Sokolova a jen těsně přestřelil libereckou svatyni. Následující přesilovku domácí nevyužili, a tak se i nadále hrálo bez branek.

Na první trefu fanoušci čekali až na poslední minuty prostřední periody, radovat se z ní ale nemohli. Skóre totiž otevřel Admiral, ačkoli se v druhém dějství více dařilo Severočechům. Nikitěnko dostal kotouč do útočného pásma, kde jej poslal k Sokolovovi, a ten zase našel volného Alexeje Ugarova, jenž z mezikruží vypálil pod víko – 0:1.

Liberečtí ale reagovali ideálně a rychle zase srovnali. Přesilovku přetavil v první gól domácích Tomáš Bulík, který tečoval nahození Barteka za bezmocného brankáře Ivannikova – 1:1. Do poslední dvacetiminutovky se tak rovněž šlo za nerozhodného stavu.

Třetí třetinu tentokrát začali aktivněji Bílí Tygři, Bulík mohl přidat svou druhou trefu utkání, po nájezdu posílal střelu pod víko, tu si ale Ivannikov pohlídal. Krátce poté však Vladivostok strhl vedení opět na svou stranu. Hostům se opět povedlo využít povedenou kombinaci, kterou tentokrát úspěšně zakončil Konstantin Sokolov – 1:2.

První pětka Admiralu měla i nadále hlavní slovo, pět minut před koncem mohl o výhře Rusů rozhodnout Ugarov, Melicherčík však byl proti. Severočeši dále bojovali a ke konci hráli přesilovku šest na čtyři poté, co odvolali gólmana. Ani jeden z celků však situaci nevyužil, a tak utkání skončilo výhrou Vladivostoku, 2:1.