Bílí Tygři nevstřelili Spartě ani branku

Date of publication Author David Lukeš, Vojtěch Petrách

Do zápasu s Bílými Tygry nastoupila Sparta s uzdraveným Kratěnou, Brošem, Šrekem a posílena o Jantosvkého, Chabadu a Poláka, které získala po reprezentační přestávce. Liberečtí se do velkých šancí nedostali, neprosadila se ani nová posila z Třince <b>Jiří Hašek</b>. Petr Bříza ze Sparty si lehce připsal již třetí nulu v této sezoně. Za Bílé Tygry nastoupil v brance Pavel Falta a připsal si na své konto 23 úspěšných zákroků.

21. kolo, úterý 11. listopadu 2003
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Kratěna (Broš, Chabada), 29. V. Polák (Broš), 45. Kratěna (Broš). Rozhodčí: Mikula - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 8:8, navíc Šrek (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2742.

HC Sparta Praha

Bříza - J. Kasík, Řezníček, Richter, Srdínko, Jan Hanzlík, Šrek - Kratěna, Broš, Chabada - Vondráček, Marek, Špilár - V. Polák, Šimíček (41. Jantovský), Šindel

Falta - Čakajík, J. Holub, Jiruš, L. Šmíd, Krstev, Nedvěd, J. Moravec - Hašek, Kašpařík, V. Novák - S. Procházka, Čermák, Korhoň - Vampola, M. Straka, Verčík - M. Hájek, Plodek, Rozsíval.

Návraty klíčových hráčů do sestavy Pražanů se nakonec ukázaly jako rozhodující pro vývoj střetnutí. Broš přihrával na všechny branky domácích, z nichž dvě zaznamenal Kratìna a jednu vypùjčený karlovarský Polák. Přitom v první třetině si Tygři drželi naději na dobrý výsledek. Jejich útoèná snaha byla sice platonická, avšak dařilo se jim úspěšně zachytávat sparťanské výpady. Ubránili i dvě oslabení.

Pohroma se na Faltovu branku přivalila po první přestávce. Nejprve neproměnil vyloženou šanci Vampola a přišel zákonitý trest. Na přesilovku nasadili trenéři Pražanù trio Chabada, Broš, Kratěna, jež předvedlo kombinaci na jeden dotek a posledně jmenovaný otevřel skóre. Necelé dvě minuty na to sklepl agilní Broš kotouč mladému Polákovi, jenž bohužel v pádu zamířil přesně. Tygři se z tvrdého k. o. zvedali těžce, přičemž jim moc nepomáhaly průběžné výsledky jejich nejbližších soupeřů na chvostu tabulky.

Po hluchém úvodu poslední třetiny přišlo rozuzlení zápletky večera. Naneštěstí pro hosty se opět prosadila dvojice Broš - Kratěna, když šťastný střelec kotouè za Faltova záda v podstatě protlačil. Tříbrankové manko na ledě Sparty už bylo pro Severočechy v současném psychickém rozpoložení příliš silnou kávou. Ke zvratu v utkání jim nepomohly ani tři tresty domácích za příliš mnoho hráčů na ledě. Liberečtí si "upevnili" poslední místo v tabulce, mizernou náladu v týmu může rozmrazit vítězství v pátečním veledůležitém střetnutí se Vsetínem.