Bílí Tygři nedohnali manko z první třetiny a prohráli s posledním

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Po finských hokejových hrách se kolotoč Tipsport extraligy roztočil do své další fáze a v jejím úvodu zamířili Tygři na led Kladna. Proti poslednímu celku soutěže se ale libereckým šelmám nedařilo a po prohře 5:3 se vrací pod vrcholky Jizerských hor bez bodu. Po zranění se vrátil ve skvělé formě Petr Nedvěd, který si připsal dvě asistence.

21. kolo, úterý 16. listopadu 2010
5:3
(2:0, 1:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 10. Toman (Treille, Kalla), 17. Treille (Kalla), 39. Treille (Mrázek, Kalla), 50. Mrázek (Bílek, Bicek), 60. Kotrla (Patera, Eberle) - 43. Bárta (Ondřej), 47. Dušek (Nedvěd), 58. Hořava (Nedvěd, Vak). Rozhodčí: Konc, Rudy (oba SVK) - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1998. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Rytíři Kladno

Cikánek - Kameš, Drtina, Toman, Mrázek, Růžička, Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kotrla - Bílek, Kalla, Treille - Eberle, Stieler, Knotek - Bělohlav, Kuchler, Látal.

Pinc - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Moravec, Trončinský, Rýgl, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Hořava, Vak, Podkonický - Víšek, Plodek, Klimenta - Ondřej, Bárta, Špaček.

Přesně po dvou týdnech se do sestavy Jiřího Kalouse vrátil kapitán Petr Nedvěd, který marodil se zraněním třísel, a v úvodu mohl sledovat, jak si jeho mančaft vytvořil územní převahu, jenže bez gólového efektu. Hra se vzápětí vyrovnala a v úvodních minutách se hrál svižný hokej. Jako první se z branky radoval aktuálně poslední tým Tipsport extraligy. V čase 9:02 přiťukl Treille puk po buly pálícímu Milanu Tomanovi, jehož tečovaná střela zapadla za Pince – 1:0.

Liberec branka trochu opařila a „outsider“ zápasu měl hned další dvě gólové příležitosti. Nejdříve Kalla vyzval v přesilové hře ke skórování Bílka, jeho pokus ale zastavila hruď tygřího brankáře. Těsně po skončení početní převahy musel severočeský gólman opět zasahovat, když zneškodnil šanci Látala. Buldoci byli i nadále aktivnějším celkem a v šestnácté minutě to mohl potvrdit brankou Eberle, jenže puk poslal těsně nad. Na druhé straně mohl srovnat stav Ondřej, ale nadvakrát Cikánka nepřekonal. Poté ujeli do přečíslení 3 na 2 Kladenští a celou akci zakončil Sacha Treille – 2:0. Druhá branka zanechala na podještědské hře další šrámy a hosté mohli děkovat při šanci Látala Pincovi, že je to jen o dvě branky.

Začátek druhé třetiny jako kdyby kopíroval úvod prvního dějství a Liberec v úvodu zahazoval své šance. Do největší příležitosti se dostal v šestadvacáté minutě Víšek, který nevyužil špatného střídaní Kladna a zahodil slibnou „gólovku“ mimo domácí tři tyče. Permanentní nebezpečí pro Pince hrozilo i dál z hole Francouze Treilleho, který našel Bílka, ten ale v dobré šanci prováhal správný moment ke střele.

Gólových šancí v druhé části třetiny bylo k vidění opravdu málo a snad více hrozil Vagnerplast, který několikrát slušně otestoval pozornost libereckého muže s maskou. Ty největší si nechal na závěr periody, kdy nejdřív ani napětkrát nepropasírovali hráči Kladna puk za červenou čáru. Domácí střídačku ale zahozená šance příliš dlouho nemrzela, protože o pár vteřin později dotlačil puk za Pincova záda Sacha Treille- 3:0. Ještě hůř se mohlo jít do pauzy libereckým šelmám, kdyby trojice Kuchler, Patera a Bicik zakončila svou pohlednou akci. Do přestávky se tak šlo za tříbrankového vedení buldoků.

Téměř dva tisíce diváků vidělo na začátku třetí třetiny další obrovskou šanci Kladna, kterou ale Mrázek neproměnil, a tak přišel na druhé straně trest. Ondřej přistrčil na hranici brankoviště puk Michalu Bártovi, který otevřel gólový účet hostů – 3:1. V pětačtyřicáté minutě mohl být náskok buldoků opět tři branky, ale Mrázek své obtočení kolem liberecké svatyně nedovedl ke své spokojenosti. Gumové pryže se ale ujal Kalla, který přihrál Knotkovi, ten ale ztroskotal na výborném Pincovi. Prakticky hned z protiútoku sebral rozehrávku Kladna Nedvěd, nahrál Antonínu Duškovi, který trefil přesně roh Cikánkovy branky – 3:2. Vyrovnání Liberci nabídl Látal, který inkasoval 2+2 za sekání, Severočeši toho ale nevyužili. Nejblíže k brance byl Plodek, ale jeho střelu do prázdné branky ztečovala obrana Vagnerplastu mimo. Středočeši ale při vlastním oslabení následně ujeli a v situaci 2 na 1 ztrestali hostující nepozornost. Bílek přihrál Jaroslavu Mrázkovi a ten propálil přesouvajícího se Pince – 4:2.

Liberecké čtvrtá inkasovaná branka nesložila, ale přes dobře organizovanou obranu Kladna, která si v poklidu hlídala dvoubrankový náskok, se nedokázal prosadit. Severočeši se odhodlali necelé čtyři minuty před koncem zápasu ke hře bez brankáře. Hra v šesti se Podještědským vyplatila, když Nedvěd přihrál Miloslavu Hořavovi a ten vstřelil kontaktní branku – 4:3. Další hra v šesti už ale hostům nepřinesla kýžené ovoce, když Jindřich Kotrla trefil prázdnou brankou Bílých Tygrů – 5:3. Těsně před závěrečnou sirénou mohl zkompletovat hattrick Treille, ale rozhodčí jeho branku neuznali pro postavení hráče v brankovišti. Zápas tak skončil vítězstvím Vagnerplastu 5:3.