Bílí Tygři navázali přerušenou šňůru vítězství

Date of publication Author Jiří Beníšek

Bílí Tygři dali svým fanouškům k Vánocům pěkný dárek - porazili Energii 4:3. Rychlá branka Čermáka již ve 4. minutě předznamenala větší aktivitu Bílích Tygrů v první třetině. Hosté přesto vyrovnali, z nenápadné akce se trefil Kumstát. Doslova gólem do šatny ale vrátil domácím vedení Verčík. Bílí Tygři pokračovali i po přestávce, třetí branku přidal opět brzy po uvodní buly Procházka. Hosté sice znovu snížili Skuhravým, ale v závěru třetina se při přesilovce prosadil <b>Martin Ťupa</b>. Třetí třetina přinesla opatrnější hokej z obou stran, hosté dokázali utkání zdramatizovat, minutu a půl před koncem snížil Košťál, ale ani závěrečná power - play vyrovnání nepřinesla. Opět se tak přiblíží vysněné osmé pozici.

32. kolo, úterý 09. prosince 2003
4:3
(2:1, 2:1, 0:1)

Branky: 4. Čermák (Jiruš, Hašek), 20. Verčík (Vampola), 24. S. Procházka (Kašpařík, Novák), 39. Ťupa (Jiruš) - 14. Kumstát (Kraus, Skuhravý), 29. Skuhravý, 59. Košťál (Tvrdík).
Rozhodčí: Nečas - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2592.

O. Svoboda - Čakajík, J. Moravec, Jiruš, L. Šmíd, Ťupa, J. Nedvěd, Holub, Ovčačík - J. Hašek, Plodek, Čermák - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Vampola, Verčík - M. Hájek, Šulc.

HC Energie Karlovy Vary

Franěk - Ptáček, Hájek, Kivoň, Krajíček, Vantroba, Galvas, Toms, Punčochář - Tvrdík, Alinč, Košťál - Netík, Lipianský, Bednařík - Polák, Bacul, Němčický - Kumstát, Skuhravý, Kraus.

Bílí Tygři přivítali na svém ledě Energii Karlovy Vary. V řadách domácích se neobjevili zraněný Lubomír Korhoň a Igor Rataj, jenž odjel do Znojma, neboť se mu narodil syn. Tímto i za redakci BT přejeme vše nejlepší.
I přes tato dvě oslabení se Liberečtí vrhli na svého soupeře a již po třech minutách se ujali vedení, když si Čermák vychutnal hostujícího brankáře Fraňka střelou pod břevno, 1:0.
Hosty rychlá branka nezaskočila a aktivní hrou v obranném pásmu soupeře si vytvořili několik slibných šancí. Zejména Netík byl velice aktivní. Jeho příležitosti před domácím brankářem Oldřichem Svobodou záváněly gólem.
Domácí gólman náporu soupeře dokonale odolával a jistými zákroky tak držel svůj tým ve hře o tři mistrovské body.
Hra se přelévala z jednoho rohu kluziště na druhý, a jak už to bývá, potvrdilo se otřepané nedáš-dostaneš a po neúspěšné střele Čermáka se prosadil na druhé straně Kumstát, když ve 14. minutě vyrovnal na 1:1. Svoboda se jen bezmocně podíval za svá záda.
Tygři ale neustali ve svém náporu a do šaten si odnesli jednobrankový náskok, když 12 sekund před koncem první třetiny zvýšil po přihrávce Vampoly na 2:1 Verčík.

Druhá třetina si nezadala nic se třetinou první a již po třech minutách a dvaatřiceti vteřinách si Svijanská aréna zakřičela "GÓL" potřetí. Po spolupráci Kašpařík - Procházka se domácí příznivci mohli opět radovat. Domácí fanoušci však ještě ani nestačili plně vstřebat radostné opojení ze třetí branky a už museli znovu zapojit své hlasivky, neboť Karlovarští se dotáhli na rozdíl jednoho gólu. Ve 29. minutě se prosadil Skuhravý, který se nejlépe zorientoval po buly a zaskočil domácího brankáře Svobodu - 3:2.
Hra se přelévala z jedné strany kluziště na druhou, nebyla nouze o šance. Ve 37. minutě dokonce Ćermák vstřelil gól, ten však nebyl uznán pro posunutí branky. V téže minutě byl však vyloučen hostující brankář Franěk, za něhož na trestnou lavici putoval Polák. Domácí se nabídnuté přesilové hry zmocnili tak, jak jen to nejlépe šlo, a ve 39. minutě vstřelili branku Ťupou, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankářem Fraňkem - 4:2. Do konce druhé třetiny se ještě odporoučel na trestnou lavici hostující Punčochář, ale branka již nepadla.

Domácí začali třetí třetinu s taktikou ubránit vítězství. Karlovarští přečkali zbytek oslabení a ihned se vrhli do útoku. Zodpovědná obranná hra Liberce jim však mnoho prostoru pro útočné akce nedovolila. Do několika šancí se, i díky více otevřené karlovarské obraně, dostávali Tygři, avšak přesné zakončení jim scházelo.
Svěřenci trenéra Palečka postupem času ztráceli svou pozornost před bránkářem Svobodou, čehož využili karlovarští hokejisté a upravili výsledek zápasu na 4:3, to minutu a půl před koncem normální hrací doby vykřesal naději pro hosty Košťál, který vymetl pravý horní roh Svobodovy branky. Tento stav dával tušit napínavý konec zápasu. Karlovy Vary se dostaly do útočného pásma a hra byla přerušena. Hostující trenér Farda se rozhodl pro hru bez brankáře. Liberec byl přitlačen ve své obranné třetině, ale hubené vítězství již uhájil.
Karlovy Vary tak poprvé poznaly pod novým trenérem hořkost porážky.