Bílí Tygři na ledě Pardubic neuspěli

Date of publication Author Petr Schultz

Pardubice/Liberec – S nelichotivou sérií pěti prohraných zápasů v řadě se vydala liberecká smečka na led pardubických koníků. V souboji třiačtyřicátého kola O2 extraligy se ale dostal outsider zápasu do vedení díky souhře Blatný Ondřej. Ve druhé periodě ale Eaton zvýšil svou aktivitu a zápas otočil. Poslední třetinu hráli Bílí Tygři vabank a Východočeši je za tento počin třikrát potrestali a uštědřili Severočechům porážku 5:1.

43. kolo, pátek 22. ledna 2010
5:1
(0:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 34. Starý (Koukal, Kolář I), 35. Sýkora z tr. stříl., 51. Pineault (Somík, Kolář II), 52. Cetkovský (Semorád, Kousal), 57. Semorád (Pineaut, Zohorna)- 6. Blatný (Ondřej).Rozhodčí: Husička, Hribik – Poruba, Vengřík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 9126. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

HC Dynamo Pardubice

Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, MacKenzie - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Špirko, Somík - Sýkora, Cetkovský, Pivko - Zohorna, Kousal, Semorád.

Pinc (35.Leinonen - tr. střílení) - Rýgl, Čakajík, Holub, Jareš, Derner, Malkamäki, Moravec - Víšek, Kašpařík, Vantuch, Dušek, Plodek, Špaček, Matějovský, Nedvěd, Bartovič, Blatný, Podkonický, Ondřej.

Ve čtyřiatřicátém kole O2 extraligy zamířili Bílí Tygři na led Pardubic, kde letos jednou těsně prohráli 5:4. Utkání začalo vzájemným oťukáváním a několika akcím chyběla přesnější koncovka, zejména ze strany hostů. Až v čase 05:41 ztratil respektive, nesebral za vlastní brankou puk McKenzie. Volný puk si přebral Ondřej a neomylně jej nasměroval na Zdeňka Blatného, který bez rozpaků zavěsil táhlou střelou za Haška – 0:1. Pardubice se mohly dostat k ostrému zakončení při přesilové hře v polovině třetiny. Pardubice poté měly k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jedna k tížené brance nevedla.

Do druhé třetiny vstoupili Východočeši s odhodláním zhatit liberecké vedení a s tím souvisejícím úkolem: zpřesnit střeleckou mušku. To se jim ovšem po první tři minuty nevedlo. Ihned na to přišla výzva v podobě vyloučení hostujícího Jareše. Ale kromě střely Píši od modré čáry, která navíc skončila na mantinelu, Pinc více práce neměl. Eaton se měl problém dostat přes obranný val Severočechů, kteří stáli rozestavěni kolem modré čáry. Následně byli domácí ztrestáni menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě a Liberec měl možnost zahrát si první celou přesilovou hru. V ní měl největší šanci Plodek, jenž mohl střílet z kruhu nikým neobtěžován, pardubickou svatyni ale minul. V polovině večera spálil velkou šanci slovenský legionář Podkonický najíždějící a střílející z prostoru před brankovištěm. O tři minuty později byl za nedovolené bránění vyloučen Nedvěd a jeho faul na Haška byl po zásluze odměněn. V přesilovkovém vzorci si vyměňovali místa Kolář s Koukalem tak dlouho až zmátli libereckou obranu. Koukal pak našel krásnou přihrávkou Jana Starého, jenž vyrovnal do odkryté sítě – 1:1. Ve 35. minutě bylo ještě veseleji a to pro fanoušky Pardubic. Sýkora byl v samostatném úniku nedovoleně hákován Rýglem a sudímu nezbylo nic jiného než nařídit trestné střílení. K jeho exekuci byl vyslán sám faulovaný. Kouč Bílých Tygrů poslal proti penaltovému specialistovi Petru Sýkorovi do branky Leinonena, který ovšem jeho povedený nájezd propustil mezi betony.

Třetí perioda odstartovala dohrávaným vyloučením Kočího z předchozí třetiny. Navíc ale Liberec dostal další výhodu. Nakládal byl vyloučen za vysokou hůl a hosté dostali 31 vteřin převahy pět na tři. V té Jareš trefil od modré čáry tyčku za Haškem, který měl ovšem zcela zakrytý výhled. Další akce si už Pardubice pohlídaly. Ve 45. minutě si Eaton zahrál oslaben o Sýkoru, jenž nechal zaúřadovat svůj loket. Hašek měl ovšem svůj den a dvě Duškovy příležitosti v pohodě lapil, respektive odrazil. Chvilku na to upláchnul hostům Sýkora a přihrával do tandemu Zohornovi. Tomu se ovšem střela nepovedla.

Zřejmě rozhodující ránu zasadil Severočechům v 51. minutě Adam Pineault. Somík vybojoval puk a těsně za modrou čarou jej poslal do volného prostoru, kam najížděl právě Pineault a krásně provedeným bekhendovým zakončením navýšil vedení svého týmu – 3:1. O minutu později se ochozy radovaly počtvrté. Ve skrumáži před Pincovou kasou se dostal puk přes Semodáda a Kousala k Jiřímu Cetkovskému, který opět bekhendovou střelou přesně zacílil – 4:1. V 57. minutě přišla další branka do sítě Pince. V přečíslení tři na dva si velmi pěkně přihrávali Zohorna s Pinealtem. Pineault se dostal do ideální pozice a vypálil. Kotouč se od Pince odrazil a našel si jej Jan Semorád a doklepl jej za brankovou čáru – 5:1. Na konci večera se ještě blýskl Hašek, když vychytal přečíslení a stihl se přesunout vstříc střele Plodka. Eaton tak bral zaslouženě tři body. Bílí Tygři naopak pokračují v černé sérii, která trvá už šest zápasů.