Bílí Tygři i napotřetí dokázali České Budějovice porazit

Date of publication Author Radek Šenk

Bílí Tygři Liberec se i ve třetím duelu s Českými Budějovicemi dokázali bodově prosadit a zvítězili v domácím prostředí 4:1. Hned v první třetině rozhodli Tygři třemi brankami, když již ve 4. minutě to bylo 2:0, prosadili se Novák a Rozsíval (viz. foto). Třetí branku přidal Jiruš. Jihočeši dokázali snížit Štrbou, Liberec pak v dalším průběhu soupeři téměř nic nedovolil, a tak tři body zůstávají pod Ještědem.

38. kolo, pátek 09. ledna 2004
4:1
(3:1, 1:0, 0:0)

Branky: 3. V. Novák (Kašpařík), 4. Rozsíval, 11. Jiruš (Vampola, Čermák), 27. Plodek (Rozsíval, Ťupa) - 17. Štrba (Bělohlav). Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 3.152.

Falta - Čakajík, Holub, Jiruš, L. Šmíd, Ťupa, Jiří Hanzlík - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Hašek, Vampola, Čermák - Rozsíval, Plodek, Korhoň

Banes Motor Č. Budějovice

Chábera (4. Mezin) - Jasečko, Ďurák, Gýna, Jindra, T. Jakeš, R. Čech - Ondřej, Štrba, Bělohlav - Sailer, Kostourek, Šimánek - Kristek, Bacul, Bartoš - Hřebejk, Fadrný, Květoň

Liberečtí Bílí Tygři, usilující o vytoužené play off, přivítali ve své Svijanské aréně HC České Budějovice. Výsledkově tápající Jihočeši přijeli na sever Čech potvrdit svůj nečekaný dvoubodový zisk z předchozího utkání s lídrem extraligové tabulky, Pardubicemi.

Začátek utkání však byl k hostujícímu týmu až příliš krutý, neboť již po čtyřech minutách zápasu prohrávali Budějovičtí již 2:0. Domácí tým prokázal svou výjimečnou efektivitu v zakončení a z pouhých čtyř střel vytěžil dvoubrankový náskok.

Nejprve se ve třetí minutě individuálně zpoza branky gólmana Chábery uvolnil Kašpařík a střílenou náhrávkou z prostoru mezi kruhy našel u pravé tyčky číhajícího Nováka. Ten si tečí připsal první bod v utkání. Tento stav však na světelné tabuli trval pouhou minutu a v čase 3:50 min. se prosadil domácí Rozsíval, který zachytil na útočné modré špatnou rozehrávku hostujících obránců a našel místečko nad pravým ramenem brankáře Chábery. Strážce budějovické branky byl po dvou rychle inkasovaných gólech tak vyveden z míry, že se nechal vystřídat a do branky putovala nová akvizice Bělorus Andrej Mezin.

Ten na sobě nedal znát delší herní výpadek a od prvních minut pobytu mezi tyčemi dokazoval, že chytat opravdu umí. Bohužel pro hosty si ani on čisté konto dlouho neudržel a v 11. min. lovil puk ze své sítě po přesné dělovce Jiruše od modré, 3:0.

Poté se dostali ke slovu také hosté, které se svým gólem na 3:1 v 17. min. utkání snažil vyburcovat kapitán Štrba. Za tohoto stavu se odcházelo poprvé do šaten.

Druhá třetina začala sérií vyloučení hráčů na obou stranách kluziště. Nejprve se na trestnou lavici podíval Kristek, zanedlouho ho následoval domácí kapitán Novák a další Jihočech Roman Čech.

Byli to však pouze domácí Tygři, kdo využil nabídnutou příležitost a ve 27. min. se o zvýšení skóre na 4:1 postaral Plodek, který neměl příliš práce s dorážkou Rozsívalovy střely. Po čtvrté brance se domácí stáhli a snažili se už pouze kontrolovat průběh utkání.

Do konce druhé třetiny již diváci mnoho zajímavého neshlédli, a tak po druhé siréně svítil na světelné tabuli stav 4:1.

Třetí třetina se hrála už pouze z povinnosti, neboť dobrá obrana domácích nepouštěla budějovické borce do žádných vážnějších šancí a hostující hráči měli v hlavách spíše už svůj příští extraligový zápas.

Utkání se dohrálo v poklidném tempu a liberečtí Tygři se tak mohli radovat z plného zisku bodů a uchování naděje na postup do play off.