Ani naprotřetí výhra v Litvínově nepřišla

Date of publication Author Lukáš Rejmon, Štěpán Hanuš

Už tři vzájemná utkání trvá neporazitelnost Chemopetrolu na vlastní ledě. To v dnešním utkání nezměnila ani kuriózní branka <b>Valdemara Jiruše</b>, po které vedli Bílí Tygří 1:0. Domácí totiž dokázali dvěma brankami stav utkání otočit a zvítězit.

4. kolo, pátek 15. září 2006
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Benda (Branda), 46. Reichel (Prorok) - 12. Jiruš. Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:0. Diváci: 3415. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC VERVA Litvínov

Altrichter (44. J. Hübl) - Skuhrovec, Hranáč - Ťupa, Punčochář - Morava, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Branda (50. Černý), Trávníček - Kopecký, Lukeš, Bednařík - Jenáček, Sklenička, Jánský - Černý. <b>Trenéři:</b> Sýkora a Fiala

Hnilička - Moravec, Jiruš - Žabka, Kočí - Krstev, Zíb - Rýgl - Vaic, Podkonický, Pletka - Čermák (41. Vampola), Šachl, Tomajko - Hruška, Plodek, Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. <b>Trenéři:</b> Paleček, Čermák a Kapoun

První třetina

Bílí Tygři vstoupili do utkání s respektem a hned od úvodních minut nechali incitiativu na domácích “Chemicích“. Ti v úvodu 3. minuty sevřeli Tygry v obraném pásmu, ovšem žádnou větší šanci si z tlaku nevytvořili. Na první nebezpečnou střelu si tak 3.415 diváků muselo počkat až do závěru 4. minuty, kdy od modré vypálil nebezpečně Gýna, Hniličku však nepřekvapil. Bílí Tygři poprvé zahrozili v 7. minutě, kdy o sobě dala vědět, loni nejproduktivnější, Podkonického formace. Sám vedoucí dostal vynikající přihrávku na střelu, vypálil, ale Altrichter se stačil přemístit včas. V 10. minutě to mohlo být 1:0, proti však byl Hnilička. Poté se opět potvrdilo staré známé: NEDÁŠ, DOSTANEŠ. Poté, co skončila přesilovka Chemopetrolu, poslal prudkou přihrávku před bránu Valdemar JIRUŠ, tu však srazil Punčochář a puk, k údivu všech na stadionu, přeplachtil Altrichtera a skončil v brance – 0:1. Tato branka domácí kupodivu vůbec nezaskočila. Naopak. Začali ještě lépe bruslit a vytvářet si příležitosti k vyrovnání. K tomu měli velmi blízko v úvodu 15. minuty, kdy na modré napřáhl Ťupa a jeho střela zničila Hniličkovu masku. Liberecký brankář si jí tak musel nechat několik vteřin opravovat. Možná více libereckému brankáři zatrnulo koncem 17. minuty, kdy už ho překonal jeden z domácích útočníků, puk se však zastavil v brankovišti a jeden z hostujících beků ho odpálil do bezpečí. Další obrovskou šanci měli hráči Chemopetrolu v polovině 19. minuty. Prorok si nádherně vyměnil puk s Reichlem, který vystřelil a Hnilička ani nevěděl jak puk vytlačil mimo svou svatyni. Poslední šanci třetiny si vytvořili ještě Bílí Tygři, jmenovitě Podkonický, ale jeho dobrá střela skončila v Altrichterově náruči. Do kabin tak odcházeli spokojenější Bílí Tygři s vedením 0:1.

Druhá třetina

Druhá třetina začala stejně tak jako končila ta první, šancí Podkonického. Tentokrát forvard Tygrů vystřelil mnohem lépe, ale Altrichter jeho dobrou střelu k pravé tyči vyrazil ještě lepším zákrokem.To jako by Bílé Tygry ukolébalo. Opět přenechali iniciativu domácím a tentokráte za to krutě zaplatili. Tomajko svým faulem nabídl další přesilovou hru, kterou tentokráte komando kolem Jana BENDY sehrálo znamenitě. Sám vedoucí po přihrávce Brandy tvrdě vypálil od modré a jeho ještě někým tečovaná střela zapadla přesně k tyči – 1:1. Branka domácí ještě více nabudila. Najednou byli všude a Bílí Tygři nevěděli, jak domácí hráče zastavovat daleko od své branky. Tlak Chemopetrolu přerušil až dobře provedený brejk, který zakončoval dobrou střelou Klimenta, proti však byl dobře postavený Altrichter. Další obrovskou šanci měli domácí přesně v polovině utkání. Lukeš se dostal před poloodkrytou branku, se svou šancí však trestuhodně naložil. Druhá polovina druhé třetiny nabídla hodně bojovnosti, v této části utkání se šance nerodily vůbec lehce a tak brankáře na obou stranách zaměstnávaly zejm. přesilové hry. Koncem 37. minuty ale po delší době zahrozili opět Bílí Tygři, poté co zamkli “Chemiky” v jejich obranné třetině, však Alterichtera příliš nezaměstnali. Závěr třetiny patřil opět domácím. Trávníček našel před brankou úplně volného Bendu, ten však neposedný kotouč před brankou nezkrotil. Do druhé pauzy tak odcházeli spokojenější domácí, kteří cítili šanci vstřelil ve 3. části vítězný gól.

Třetí třetina

Do závěrečného dějství vtrhly oba týmy plné elánu a odhodlání rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Hned na úvod si šel odsedět dvě minuty Krstev a Hniličku vystrašila rychlá střela Proroka ihned po vyhraném vhazování. Po té, co se liberecký bek vrátil na led, přišel zřejmě zlomový moment duelu. Rozehrávku pokazil mladý útočník Jenáček a Stanislav Procházka se řítil sám na Altrichter. Obránce Morava ho musel zastavit nedovoleně, oba hráči skončili v brankovišti a litvínovský brankář musel pro zranění vystřídat. Další ránu zasadil domácím rozhodčí Smeták, když nařídil trestné střílení. Slovenský centr ve službách Bílích Tygrů Podkonický ale náhradníka Hübla překonat nedokázal, čímž urazil hokejového boha. Ten ukázal týmu trenéra Palečka odvrácenou tvář zanedlouho poté. Nejprve putoval na trestnou lavici Vaic a následně elitní Reichlův útok uzamkl čtyři Tygry do jejich pásma jako do klece. Hnilička sice zazářil při střele zblízka, ale pak už kapituloval z hole Roberta REICHELA - 2:1. Litvínovský kapitán dorážel vyraženou střelu Proroka. Hosté se nevzdali a vrhli všechny síly do útoku. Také díky dvěma přesilovkám dostali Chemopetrol pod tlak, ale k vážnějšímu ohrožení Hübla se už nedostali. Nátlak domácích diváků v závěru neunesl sudí Smeták, když jako nedovolený posoudil zákrok Zíba tři minuty před koncem a Liberečtí se tak v závěru zápasu museli místo snahy o vyrovnání spíše starat o prostor před vlastním gólmanem.