Ani do třetice. Liberečtí na Olomouc znovu nestačili a domů se vrací s prázdnou

Date of publication Author Karolína Vysloužilová, Martin Zíta

Olomouc/Liberec – Ani třetí vzájemný zápas v sezoně nepřinesl Bílým Tygrům vytoužené vítězství. Olomouc byla znovu na liberecké síly a tentokrát na domácím ledě vyhrála 2:0. Liberečtí prohráli třetí zápas v řadě.

32. kolo, neděle 28. prosince 2014
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Škůrek (Herman, Laš), 40. Vyrůbalík (Zuzin, Ondrušek). Rozhodčí: Homola, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 500. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 2:0.

HC Olomouc

Trvaj – Vyrůbalík, Staněk, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Dlouhý, Patera, Kucharczyk – Laš, Herman, Zuzin – Buc, Knotek, Rachůnek – Diviš.

Lašák – Voráček, Vitásek, Derner, Gřegořek, Kajínek, Kolmann – Radivojevič, Filippi, Balaštík – Bulík, Vampola, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban, Jass.

Posledním soupeřem Olomouce na domácím ledě v roce 2014 byli liberečtí Bílí Tygři. Kohouti, kteří ovládli dva předchozí vzájemné zápasy, už čtyři utkání v řadě nebodovali, a chtěli tak využít podpory domácích fanoušků k přerušení negativní bilance. Severočeši na tom byli o něco lépe – v posledních čtyřech zápasech získali sedm bodů a od Hanáků je v extraligové tabulce dělil pouhý jeden bod.

První třetina nabídla šance na obou stranách. Pár vteřin po úvodním buly se pokusil překonat Jána Lašáka Robin Staněk, liberecký gólman byl ale připraven. Výhodu první přesilové hry dostali v osmé minutě Olomoučtí. Hanáci se většinu dvouminutové přesilovky držely v útočném pásmu, Škůrek, Ondrušek ani Marosz ovšem Lašáka nepřekonali.

Ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky byli aktivnější Kohouti. V jedenácté minutě nebezpečně před libereckou svatyní kombinoval Tomáš Rachůnek s Janem Knotkem, gól ale vstřelit nedokázali. O dvě minuty později bylo ovšem horko také před bránou domácích. Nahozený puk Petra Vampoly si do vlastní sítě málem srazil Jiří Ondrušek. V šestnácté minutě měli Liberečtí obrovskou šanci vstřelit první gól zápasu – od pravého mantinelu vystřelil Tomáš Filippi, Trvaj jeho pokus vyrazil přímo na hůl Balaštíka, toho však domácí brankář vychytal. Do konce první třetiny měl ještě příležitost domácí Houdek, i jeho střela ale skončila v rukavici libereckého Lašáka. Do šaten tak po první dvacetiminutovce oba týmy odcházely za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé části měl šanci otevřít skóre Roman Rác, jenž dostal přihrávku mezi kruhy. Jeho následní střela byla sice zblokována, ale puk se i tak dál klouzal do liberecké brány. Jistému gólu zabránil Voráček, který jej odpálil na zakázané uvolnění. Ve dvacáté třetí minutě dostali Kohouti výhodu přesilové hry, protože Petr Vampola byl vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Bílí Tygři se ovšem stejně jako v první třetině dokázali početní převaze Hanáků ubránit.

V osmadvacáté minutě dostal Balaštík puk až na útočnou modrou a hosté šli následně dva na jednoho. Liberecké 96 přihrála Radivojevičovi, Trvaj ovšem puk za svá záda nepustil. Hanáci se následně opět dostali do početní převahy, kterou tentokrát využili. David Škůrek dostal přihrávku od Jakuba Hermana, kterou poslal přímo na Lašákovu bránu a puk zapadl přesně do levého horního rohu hostující klece, a domácí se tak dostali do vedení.

První vyloučení na straně Hanáků bylo až v polovině prostřední periody – za držení protihráče šel na trestnou lavici Jan Knotek. Početní převahy se pokusil využít Tomáš Filippi, jeho střelecký pokus ovšem skončil pouze v Trvajově lapačce. Do konce třetiny měl šanci vyrovnat utkání i Lukáš Krenželok, ani on však puk za záda olomouckého gólmana nedostal. Byla to ale Olomouc, kdo se do konce prostřední třetiny prosadila – Peter Zuzin si přebral puk ve středním pásmu a přihrál před zcela prázdnou klec Martinu Vyrůbalíkovi, který poslal Kohouty do dvoubrankového vedení.

V úvodu závěrečné třetiny byl za hákování vyloučen Robin Staněk, kterou však Severočeši nevyužili. Následovalo deset minut, kdy sice střílely oba celky, ani jeden z gólmanů ovšem puk do své svatyně nepustil. V padesáté minutě našel Knotek v rohu kluziště najíždějícího Buce, jeho okamžité střela letěla jen těsně vedle Lašákovy brány. Olomoucký útočník s číslem 66 byl do konce třetiny vyloučen ještě dvakrát, ani jednu početní výhodu ovšem Liberečtí nevyužili. Do konce třetiny už gól nepadl, a tak si Kohouti připisují tři body do extraligové tabulky.