Ani Vítkovice Liberec nedobyly

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Liberecká domácí neporazitelnost stále trvá. Dramatické utkání s Vítkovicemi se Bílým Tygdrům podařilo dotáhnout do vítězného konce. Vítězný gól zaznamenal <b>Andrej Podkonický</b>.

46. kolo, úterý 31. ledna 2006
4:2
(2:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Rataj (Rozsíval), 19. Klimenta (Víšek), 25. Podkonický (Moravec), 50. Procházka S. (Krstev, Vampola) - 10. Hubáček (Uram, Hudec), 16. Irgl (Uram, Hudec). Rozhodčí: Rejthar - Český, Kostka . Vyloučení: 6:8 navíc Podkonický (LIB) 10. min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 51:25. Diváci: 5539.

Hnilička (Falta) - Moravec, Jiruš, Hanzlík, Holub, Krstev, Derner, Rýgl - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Rozsíval - S. Procházka, Vampola, Pletka - Klimenta, Pabiška, Víšek – Pajič

HC Vítkovice Ridera

Pinc (Kameš) - Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, Kuboš, Phillip, Dresler - Irgl, Hubáček, Uram - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Hulva, Káňa, Tomášek - Valušiak

Na začátku utkání se v libereckém dresu představil nový hráč s číslem sedmnáct Václav Pletka, který pod Ještědem podepsal smlouvu do roku 2009.

1. třetina

V úvodu zápasu o sobě dala jako první vedět první formace domácích vedená Andrejem Podkonickým. První střelu utkání měl na svědomí Petr Šachl, který ale mířil do připraveného Pince. Hned od úvodních vteřin zápasu bylo zřejmé, že Vítkovice do Liberce přijely především bránit. Ve třetí minutě se poprvé vylučovalo, provinilcem byl liberecký bek Rýgl, který hákoval. V přesilovce se hezkou střelou od modré prezentoval Kropáč a následně dorážel do boční sítě Radek Procházka, to bylo ale ze strany Vítkovic vše. Liberec v obranném pásmu Vítkovic hodně „zlobil“, a tak se hosté často osvobozovali pomocí zakázaného uvolnění. Pak přišel první gólový okamžik domácích, který měla na svědomí druhá formace. Po hezké kombinaci s Patrikem Rozsívalem se prosadil Igor Rataj, který zblízka překonal Pince mezi betony.

O chvíli později se opět vylučovalo na straně domácích. Za hákování šel na dvě minuty z ledu Petr Šachl. Tuto početní výhodu se hostům již podařilo využít, když nejprve nebezpečně dorážel střelu od modré Uram, a pak po rychlé kombinaci Hudce a již zmiňovaného Urama vyrovnal Petr Hubáček. V desáté minutě se poprvé na trestnou lavici odebral hostující hráč. Konkrétně to byl Petr Jurečka za držení. První formace roztočila obránce Vítkovic a nejblíže ke vstřelení branky byl Petr Šachl, který však na dorážku nedosáhl. Dobré šance v početní výhodě měla i druhá formace, když dvakrát nebezpečně od modré pálil Jiruš. Vítkovicím se však první oslabení podařilo ubránit. Poté se hra vyrovnala a Vítkovice začaly být Tygrům více než vyrovnaným soupeřem. Hosté začali dělat svým pohybem domácím problémy a z toho pramenilo další vyloučení, Lukáš Derner hákoval a šel na dvě minuty pykat. I tuto výhodu přetavili hosté v gól. Uram krásnou přihrávkou našel zpoza branky Zbyňka Irgla, který osamocen nedal Hniličkovi sebemenší šanci. Šestnáctá minuta znamenala druhé vyloučení pro hosty, kdy se k trestoměřičů odebral Köhler. Domácí sehráli přesilovku výborně, obzvlášť druhá lajna předvedla líbivé kombinace, k vyrovnání to ale nevedlo. V čase 18:16 se skóre opět měnilo, když se předvedla v plné kráse formace mladíků v libereckých dresech. Jan Víšek vystřelil a Tomáš Klimenta dorazil odražený puk za Pincova záda. Necelých dvacet vteřin před koncem první části se ještě vylučovalo, za držení šel na trestnou Michal Gulaši. Obrovskou šanci měl Stanislav Procházka, který bekhendem nedokázal přehodit ležícího Pince.

2. třetina

Druhá třetina začala dohrávkou přesilovky Liberce. Hosté se však v pohodě ubránili a fanoušci obou klubů si tak museli na další změnu skóre počkat. Hosté ucítili šanci na zisk bodů a začali domácí mírně přehrávat. Liberec měl problémy zejména se zabezpečením středního pásma. V páté minutě byl vyloučen za faul ve středním pásmu domácí kapitán Stanislav Procházka. Tato početní výhoda ale byla efektivní především pro domácí. Ve středním pásmu poslal výbornou přihrávkou dopředu Andreje Podkonického, který si pohrál s Pincem a nekompromisně zavěsil. Za několik okamžiků hákoval Hanzlík a domácí šli do tří. Domácím se dvojnásobné oslabení podařilo ubránit, obzvláště obětavé zákroky předvedl Valdemar Jiruš. Ani dohrávka proti čtyřem se hostům nepodařila proměnit v gól.

Další krásnou akci předvedla první pětka Liberce, když si rychle vyměnili puk Podkonický s Vaicem, ten ale po projetí podél brankoviště nedokázal usměrnit puk za záda vítkovického brankáře. Ve třiatřicáté minutě se po zmatku v rozehrávce řítil na Hniličku Kropáč, jeho blafák mu ale nevyšel podle představ, a tak se změna skóre nekonala. Hra se od té doby oboustranně soustředila na obranu středního pásma, to se oběma týmům dařilo a hra tak pro oko diváka nebyla příliš atraktivní. V sedmatřicáté minutě se po přihrávce Vaice zpoza branky nedokázal zblízka prosadit Šachl, ani následná dorážka Vaice v tísni gól neznamenala. Necelé dvě minuty před druhou sirénou se vylučovalo na straně Vítkovic, nový hráč klubu Marek Uram podrazil Dernera což neušlo rozhodčímu a ten ho poslal na dvě minuty z ledu. Další velkou šanci měl Vaic, který dorážel po střele Jiruše, jeho pokus se ale přes skrumáž těl k Pincovi nedostal.

3. třetina

Stejně jako třetina druhá, tak i ta třetí začala pro domácí dohrávkou početní výhody z předchozí třetiny. Ani tuto rozdělenou přesilovku Tygři však nedokázali využít. Na druhé straně se v dobré příležitosti ocitl Petr Hubáček, který dostal přihrávku do mezikruží. Jeho pokus ale mířil nad branku Milana Hniličky. Na začátku třetí třetiny měli více ze hry domácí, kteří se často usazovali před Pincem, gólovou šanci se jim ale vytvořit nepodařilo. V páté minutě třetího dějství byl vyloučen hostující Kropáč za hákování. Po přihrávce Vaice na modrou střílel Moravec, jeho pokus skončil až na tyči branky hostů, při druhém pokusu Moravce se známý zvuk opakoval. Hostům se nakonec podařilo i tuto přesilovku ubránit.

Třetí formace si vynutila v osmačtyřicáté minutě tlak, který zastavil faul Jasečka, který sekl Vampolu. Tato početní výhoda už pro domácí znamenala gól. Petr Vampola od mantinelu tvrdě vystřelil a Pincem neudržený puk dorazil do branky Stanislav Procházka. V jedenapadesáté minutě se opět na straně hostí vylučovalo, když šel na trestnou lavici za hákování Tomáš Káňa. Ihned po buly početní výhoda Liberce skončila, to proto, že Petr Šachl se provinil hrou vysokou holí. Oba celky si tak měly možnost vyzkoušet hru ve čtyřech. Poté byl vyloučen Andrej Podkonický na deset minut za nesportovní chování. Hra ve čtyřech ale ani jednomu z týmů nesedla. Jakmile se začalo hrát na obou stranách v pěti, přišel další faul v podání hostů, za držení hole byl vyloučen Hudec. V této přesilovce místo vyloučeného Podkonického zaujala nová posila Liberce Václav Pletka. Ovšem ani on nepomohl Liberci vstřelit pátou branku a početní výhoda tak zůstala bez využití. Čtyři minuty před koncem třetiny se zpoza obránce Holuba snažil prosadit Köhler, jeho pokus Hnilička bez problémů zlikvidoval. Oba hráči si pak ještě vyměnili pár názorů ručně, vše se ale obešlo bez vylučování. Liberec tři minuty před koncem za skandovaného potlesku v pohodě dohrával. V poslední minutě měl ještě dobrou šanci Rozsíval, který po přihrávce Čermáka Pince překonat nedokázal. To bylo v zápase vše z obou stran. Liberecká neporazitelnost stále trvá.