Výlet za tři body! Tygři rozstříleli Vítkovice sedmi góly

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Ostrava/Liberec – Svěřenci trenéra Patrika Augusty zamířili v rámci dohrávky do Vítkovic, kde dokázali, že role lídra tabulky jim rozhodně patří! Zápas byl téměř celou dobu v liberecké režii a utkání zlomila hlavně druhá třetina, kde Tygři proškolili domácí hned pěti brankami. Vítkovičtí sice ve třetí části snížili, ale vítězství si odnesl Liberec s vysokým náskokem 3:7. Michal Birner si navíc připsal jednu trefu a 4 asistence a Libor Hudáček si vystřelil hattrick!

29. kolo, úterý 21. ledna 2020
3:7
(1:1, 0:5, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Indrák (Schleiss, R. Černý), 49. Mallet (Dej, R. Veselý), 58. Roberts Bukarts (O. Roman, Lakatoš) – 10. L. Hudáček (Birner), 21. Šmíd (Birner), 22. L. Krenželok (M. Zachar, P. Jelínek), 24. L. Hudáček (Birner, Lenc), 25. Birner (Šmíd, Lenc), 32. A. Musil (Kotvan), 43. L. Hudáček (Birner, Knot). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Kis, Rožánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 3659. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 1:7, 3:7. kd

HC Vítkovice Ridera

Mi. Svoboda (24. Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Rosandić, Gregorc, L. Kovář, R. Černý, Kvasnička – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Hruška, Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Razgals.

Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – A. Musil, Marosz, Ordoš – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Rychlovský.

Po úvodním oťukávání se do role vedoucího týmu dostali domácí, když v sedmé minutě nahrál od mantinelu Jan Schleiss přímo před branku. Tam se o zakončení postaral dobře postavený Miroslav Indrák, jenž v pokleku volný prostor neminul – 1:0. Na branku však Tygři rychle odpověděli ještě v první polovině třetiny, kdy se do útoku řítil Michal Birner a nabídl kotouč Liboru Hudáčkovi, který vyrovnal střelou mezi betony – 1:1.

V první části mohly však Vítkovice zahrozit znovu a štěstí stálo tentokrát na straně Tygrů. Lotyšský útočník Frenks Razgals totiž trefil tyč klece Dominika Hrachoviny a posléze kovová konstrukce zastavila také Dominika Lakatoše! Ještě před zazvoněním sirény si Liberečtí okusili kousek přesilové hry, kterou proměnili až ve druhé periodě! Ladislav Šmíd obdržel nahrávku od Michala Birnera a poslal puk přímo nad rameno Miroslava Svobody – 1:2!

Po necelé minutě gólový koncert Severočechů pokračoval! Pokus Libora Hudáčka se domácímu gólmanovi nepovedlo udržet ve výstroji, čímž otevřel šanci pro nikým nerušeného Lukáše Krenželoka, který bez potíží vsítil třetí gól Liberce – 1:3. V další početní výhodě Michal Birner jako tvůrce šancí vytvořil opět skvělou kombinaci, kdy kotouč přenechal Liboru Hudáčkovi. Slovenský forvard nakonec zakončil nad lapačku brankáře – 1:4!

Vítkovice se rozhodly reagovat změnou gólmana a Miroslava Svobodu vystřídal Daniel Dolejš. Hladovým Tygrům však tříbrankový náskok pořád nestačil. Po menší šarvátce se hra na ledě odehrávala ve čtyřech, což bylo výhodnější pro šelmy. Ladislav Šmíd oplatil přesnou nahrávku Michalu Birnerovi, jenž tvrdou palbou z pravého kruhu překonal i druhého brankáře domácích – 1:5.

Ridera se po rychlé gólové facce těžce vzpamatovávala a špatně se držela v útočném pásmu. Ve 31. minutě se předvedl liberecký Adam Musil, jelikož se střelecky prosadil přes dva hráče a navýšil na 1:6! Domácí celek si ještě ve druhé části vybojoval přesilovku pět na tři, ale proti všem střelám se postavil pozorný Dominik Hrachovina.

Ve třetí části se Vítkovice trochu oklepaly, ale razantnější střely na libereckou klec nevyslaly. Po chvíli se šance otevřela opět na straně Tygrů, kdy Michal Birner nahrál žabičkou na Libora Hudáčka přímo před bránou, který nakonec zvolil zakončení mezi betony a bere si tak na své konto hattrick – 1:7! Ve 48. minutě Ostravané snížili v situaci, kdy na bránu zamířil Rostislav Dej. Kotouč Dominik Hrachovina sice svojí výstrojí vyrazil, ale na dorážejícího Alexandra Malleta již nestihl zareagovat – 2:7.

Necelé tři minuty před koncem se domácí znovu prosadili. Od zadního mantinelu dostal nabito Roberts Bukarts, který překonal libereckého strážce střelou mezi betony – 3:7. Skóre však bylo pouze upraveno, jelikož na nic víc nezbyl čas, a Liberečtí odjíždějí domů s vysokou výhrou a třemi body v kapse!

Patrik Augusta
„My jsme samozřejmě spokojení s výhrou. První třetina byla velmi vyrovnaná, kdy nás párkrát zachránila tyč. Celé utkání rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme proměnili tři přesilovky v prvních pěti minutách.“

Mojmír Trličík
„Stačilo by vyseknout pět minut v té druhé třetině a výsledek mohl být jiný. Pokud to vezmu od začátku, tak v té první jsme měli více šancí, z toho dvě tyčky, ale stav byl pouze 1:1. Vzhledem k takovému výsledku mám obdiv, poděkování a úctu k divákům, kteří pořád stáli za týmem a do poslední chvíle fandili. Věřím, že viděli průběh zápasu a snahu hráčů a zároveň tím vyjadřuji, že si podpory vážíme. Moc jim děkujeme.“