Jedna trefa na výhru nestačila. Tygři ani tentokrát nevyzráli na Dynamo

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Pardubice/Liberec – Pardubice jsou letos pro Bílé Tygry zatím tvrdým oříškem. V předehrávce patnáctého kola se Libereckým dlouho nedařilo prosadit a gólem v závěru utkání už jen snížili náskok Dynama, které si následně vítězství pojistilo ještě jednou trefou.

15. kolo, úterý 02. října 2018
(1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 3. Wishart (T. Svoboda, Cardwell), 37. P. Sýkora (Perret), 52. Marosz (Hrabal), 58. P. Sýkora (Rolinek, Kacetl) – 54. M. Kvapil (Bulíř, Ševc). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Tošenovjan, Ganger. Vyloučení: 9:13, navíc Šmíd (LIB) 10 min. nesp. chování a Jeník (LIB) 10 min. hrubost. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7070. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Dynamo Pardubice

Kacetl (Klouček) – Wishart, Cardwell, Hrabal, Holland, Čáslava, Miromanov – Rolinek (C), Bubela, Vondráček – Kusý, Marosz, Treille (A) – Perret, Poulíček, P. Sýkora (A) – T. Svoboda, Venkrbec, Dušek – Mandát.

Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd, Doherty, Ševc (A), Havlín – Teplý, P. Jelínek (C), L. Hudáček – M. Kvapil, Bulíř (A), Lenc – Ordoš, Redenbach, Valský – L. Krenželok, Lakatoš, Jeník – M. Zachar.

Utkání začaly aktivněji Pardubice, které mohly jít už v úvodu do vedení. Nejdříve totiž v samostatném úniku Romana Willa nepřekonal Petr Sýkora a vzápětí trefil Petr Čáslava od modré čáry břevno. Domácí se ale nakonec branky dočkali. Ty Wishart zkusil z rohu nahodit kotouč a nešťastný Will si jej srazil za brankovou čáru. O chvíli později mohl vyrovnat Petr Jelínek, jenž měl před sebou zcela odkrytou klec, jenže puk za záda Ondřeje Kacetla nedoklepnul.

Severočechům se následně podařilo srovnat tempo hry, která se přelévala ze strany na stranu a příchozí fanoušci tak byli svědky pohledného hokeje. Po chybě v liberecké rozehrávce se před Romanem Willem ocitl nikým nepokrytý Sacha Treille, jehož jedovatý pokus stihl gólman Tygrů vyrazit ramenem nad horní tyč. Na druhé straně poté pálil z voleje Libor Hudáček, jenže Ondřej Kacetl se proti jeho zakončení stačil přesunout a udržel jednobrankový náskok Dynama.

Na začátku druhé periody se do velké šance dostal velmi aktivní Petr Sýkora, který ovšem naštěstí pro naše mužstvo minul poloprázdnou svatyni. Poté přišla komplikace pro Tygry, když Taylor Doherty inkasoval čtyřminutový trest za vysokou hůl. V přesilovce Východočechů měl opět na holi gól Sýkora, jenže neuspěl ani tentokrát.

Tři a půl minuty před druhou sirénou ale už domácí vedení navýšili. Jordann Perret přihrál zpoza brány najíždějícímu Petru Sýkorovi, který nekompromisní ranou poslal kotouč do sítě a dočkal se vytoužené trefy. Svěřenci trenéra Filipa Pešána se i nadále snažili o první gól proti Pardubicím v této sezóně, nedařilo se jim však překonat výborně chytajícího Ondřeje Kacetla.

Závěrečnou dvacetiminutovku zahájil obrovskou šancí Sacha Treille, kterého ale vychytal Roman Will. O tři minuty poté mohl na druhé straně dorazit puk za brankovou čáru Radan Lenc, jenže těsně před ním odpálil kotouč do bezpečí jeden z obránců.

Zápas kouskovala vyloučení a v početní výhodě čtyř proti třem dosáhly Pardubice třetí trefy. Dělovku Josefa Hrabala vyrazil Roman Will přímo na hůl Rostislava Marosze, jenž poslal gumovou pryž za brankovou čáru. Následně ale využili přesilovku i Tygři, když přihrávku Michala Bulíře pohotovou střelou zužitkoval Marek Kvapil.

Tým z města pod Ještědem vycítil šanci a málem se mu povedlo snížit na rozdíl jediné branky, Ondřej Kacetl ovšem výborně zasáhl a o několik okamžiků později pečetil vítězsví Dynama Petr Sýkora, který po nahrávce Tomáše Rolinka propálil Romana Willa. Liberečtí tak ani podruhé v této sezóně nevyzráli na Pardubice a z východu Čech se vrací bez bodu.

Filip Pešán
„Vyjma začátku jsme odehráli velmi dobrý zápas z hlediska šancí, diktování tempa hry a dominance v utkání. Začali jsme se ale chovat extrémně nepokorně, hráli jsme 26 minut v oslabení a k tomu dostali dvě desítky. To je věc, která žádnému týmu na světě ještě nevyhrála zápas. Domácí díky trpělivosti a naší nepokoře zaslouženě vyhráli.“

Pavel Marek
„K zápasu jsme přistoupili s respektem, věděli jsme, že je Liberec rozjetý. Musím poděkovat celému týmu a zvlášť Ondrovi Kacetlovi, který odvedl fantastický výkon. Místy to vypadalo, že nás Liberec hodně zatlačil, ale hráči si dobře drželi prostor před brankou, kde pokryli přihrávky i dorážky. Také se nám zvýšila efektivita, nastříleli jsme čtyři góly, což je výborné a dotáhlo nás to k vítězství.“

15. kolo, úterý 02. října 2018
(1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky

HC Dynamo Pardubice