Tygři v Hradci dlouho vedli. Svůj náskok ale v závěru ztratili a prohrávají 0:2 na zápasy

Hradec Králové/Liberec – I druhé utkání nabídlo napínavou a vyrovnanou bitvu plnou rychlých protiútoků a osobních soubojů. Už v úvodu utkání skóroval Martin Bakoš a Tygři svůj hubený náskok dlouho bránili. Domácí ale ve třetí třetině otočili stav zápasu a nakonec zvítězili 3:1.

ČF2, pátek 16. března 2018
3:1
(0:1, 0:0, 3:0,)

Branky a nahrávky: 52. Cingel (Gregorc, Jaroslav Bednář), 58. Smoleňák (Cibulskis, Gregorc) – 6. Bakoš (Redenbach, Jánošík). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:5, navíc Lakatoš (LIB) 10 min. nesp. chování + Filippi (LIB) 10 min. nesp. chování + Jelínek (LIB) 10 min. nesp. chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 390. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 0:1.

Mountfield HK

Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal – R. Pavlík.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

Už od úvodní buly se stejně jako v prvním utkání hrál svižný a útočný hokej. Během první minuty putoval na trestnou lavici Filip Pavlík a Tygři dostali k dispozici přesilovou hru, v níž mohl po sraženém nahození dorážet do odkryté brány Tomáš Filippi. Do jeho zakončení ale na poslední chvíli vložil hůl jeden z domácích obránců. Po skončení přesilovky mohl na druhé straně skórovat Jaroslav Bednář, jenž svou jedovatou střelou zamířil těsně vedle levé tyče.

Hra se stále přelévala ze strany na stranu a v jednom z rychlých protiútoků Liberečtí skórovali! Adam Jánošík zavezl kotouč do útočného pásma a přenechal jej Tyleru Redenbachovi. Ten už se chystal ke střele, nakonec ale přihrál ještě lépe postavenému Martinu Bakošovi, který střelou z voleje překonal Patrika Rybára. Vyrovnat následně mohl velmi aktivní Bednář, jeho rychlý projektil ovšem zlikvidoval skvělým zákrokem Roman Will.

V prostřední dvacetiminutovce už se naše mužstvo soustředilo především na obranu a trpělivě čekalo na své šance. V pětadvacáté minutě zatlačili Severočeši svého soupeře na delší dobu v jeho obranném pásmu, Patrika Rybára ale výrazněji neohrozili. Vzápětí si Hradečtí vyzkoušeli první přesilovku, během které se měl Roman Will ve své bráně co ohánět. Se všemi pokusy domácích střelců si ovšem poradil.

Hráči Mountfieldu poté začali stupňovat svůj tlak a v jednu chvíli se na delší dobu usadili v útočné třetině. Ze sevření mohl Tygry osvobodit Martin Bakoš, jenže svým vyhozením trefil hůl Blaže Gregorce, který si sjel do ideální střelecké pozice a vypálil. Roman Will však opět předvedl parádní zásah a podržel liberecké mužstvo. I po druhé siréně tak Liberečtí stále vedli o jednu branku.

Na začátku závěrečné části se po nedorozumnění v hostující obraně ocitl sám před bránou Roman Kukumberg, kličkou do forhendu si ovšem na libereckého gólmana nepřišel. O několik chvil později se blýskl také Patrik Rybár, jenž vychytal obrovskou šanci Tomáše Filippiho.

Hradečtí se nakonec dočkali vyrovnání. Při početní výhodě vybídl Blaž Gregorc svým křížným pasem k zakončení Lukáše Cingela, který z pravého kruhu zamířil mezi Willovy betony a srovnal na 1:1. Utkání směřovalo do dalšího prodloužení, necelé tři minuty před koncem ale Oskars Cibulskis vyslal do samostatného úniku Radka Smoleňáka a ten povedeným blafákem do bekhendu poslal domácí do vedení.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána se poté ještě snažili o vyrovnání, místo závěrečného tlaku ovšem přišla dvě vyloučení a Východočeši obdrželi výhodu dvou mužů v poli. Při ní Jaroslav Bednář přihrát svému spoluhráči, jeho pas si ale do vlastní brány nechtěně ztečoval Michal Bulíř. Bílí Tygři tak prohráli i druhé střetnutí na ledě Hradce Králové a budou muset dotahovat dvouzápasové manko.