Tygři si na Mountfieldu smlsli! K výhře vedly slepené góly

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - K poslednímu přípravnému utkání proti Hradci Králové vyjeli Bílí Tygři opět na led Home Credit arény, která byla v krásném srpnovém odpoledni velmi slušně zaplněna. Skvělá divácká kulisa nakonec šelmám pomohla k vítězství 4:1. Rozhodujícím okamžikem byly dvě slepené branky těsně před polovinou duelu.

přát., čtvrtek 17. srpna 2017
(1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 13. Jelínek (Krenželok, Ševc), 28. Bakoš (Jelínek, Krenželok), 29. Krenželok (Bulíř), 47. Jelínek (Lakatoš) – 26. Pavlík (Koukal, Graňák). Diváci: 1 451. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Will – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd, Plutnar, Derner, Jánošík, Mojžíš – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Bližňák, Bartovič – Vlach, Vantuch, Stránský – Hrabík

Mountfield HK

Sedláček – Graňák, Rosandič, Gregorc, Pavlík F., Vydarený, Pláněk, Čáp – Cingel, Koukal (C), Jarůšek – Červený, Džerinš, Vopelka – Dragoun, Zigo, Köhler – Pavlík R., Kukumberg, Dvořák

Utkání před slušně zaplněnou Home Credit arénou začalo ve velmi solidním tempu a od první minuty bylo na co koukat. Krátce po startu zápasu se do dobré příležitosti dostal hostující Zigo, Roman Will měl ale dobrý výhled na jeho střelu a bez větších problémů zasáhl. Čisté konto pak liberecký gólman musel hájit proti nájezdu Jarůška a stejně jako v předchozím případě puk za svá záda projít nenechal.

Zatímco Roman Will byl v úvodní periodě stoprocentní, Jakub Sedláček na druhé straně na jednu střelu nestačil. Krenželok zpoza brány poslal kotouč mezi kruhy, kde lišácky číhal Petr Jelínek, který nezištně prostřelil gólmana Mountfieldu. Hosté si pak mohli spravit chuť v přesilovce pět na tři. Kukumberg ale v největší šanci selhal, a tak Tygři odcházeli do kabin s hubeným jednobrankovým náskokem.

Ten se zkraje druhého dějství rozplynul. Domácí Hradeckým podruhé v zápase poskytli dvojnásobnou početní výhodu a přišel trest. Filip Pavlík se z první opřel do Koukalovy nahrávky a jeho prudkou ránu od modré zastavila až síť liberecké brány. Následná odpověď Tygrů však byla více než razantní.

Liberečtí totiž hradecký tlak otupili hned dvěma slepenými góly. Nejprve se domácí radovali poté, když v přesilové hře skóroval Martin Bakoš. O necelou minutu později pak bylo v Home Credit aréně ještě veseleji. Postaral se o to Lukáš Krenželok, který za Sedláčka z mezikruží nasměroval ideální pas Bulíře od pravého mantinelu. Diváky ale zvedl ze sedadel zejména Jan Stránský, který si v pěstním souboji vyšlápl na o hlavu vyššího Gregorce.

Ve třetí části se hráči Mountfieldu nadechovali k velkému náporu, ale často je srážely vlastní chyby. Jednu takovou si hosté neodpustili ani v přesilové hře. Napadající Lakatoš získal kotouč a z otočky efektně hledal Petra Jelínka. Do přihrávky sice hokejkou sáhl Gregorc, následně ale ztratil rovnováhu a na Jelínka, který se mezitím prokousal k puku, už zívala jen prázdná brána, čehož důrazný forvard bez problému využil.

Tygři mohli přidat i pátou branku, přečíslení tři na jednoho ale Bakoš řešil střelou, s níž Sedláček neměl příliš starostí. Hosté se v závěru pokusili o zázrak. Během třetí hradecké přesilovky pět na tři Sedláček odjel na střídačku, a tak Severočeši čelili hned šestici hráčů v poli. Roman Will už ale za svá záda žádný kotouč nepustil a výhra 4:1 zůstala pod Ještědem.

Ohlasy z liberecké kabiny:

přát., čtvrtek 17. srpna 2017
(1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky

Mountfield HK

Triko jednobarevné logo pánské bílé

Body modré s kr.rukávem a barevným logem

Mikina s logem pánská modrá

Triko jednobarevné logo dětské bílé