Vyrovnané utkání v Chomutově končí pro Tygry ziskem bodu

Chomutov - K důležitému utkání vzhledem k boji o postupové pozice nastoupili Tygři na pirátský led. Dlouho se střelecky trápili, až se v přesilovce prosadil Lukáš Krenželok a poslal souboj do prodloužení. To ovšem po 18 sekundách rozhodl Dietz.

46.kolo, pátek 02. února 2018
2:1p
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. V. Růžička (Skokan, Sklenář), 61. Dietz (Koblasa) – 52. L. Krenželok (Pyrochta, Redenbach). Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:23. Diváci: 3 838. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1.

Piráti Chomutov

Š. Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Knot, Tomáš Dvořák – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Hlava – Lauko, Šťovíček, Chlouba.

Will – Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík – Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – J. Stránský, J. Vlach, A. Dlouhý.

Do boje o veledůležité body vyrazily šelmy bez kapitána Martina Ševce. Na soupisku se naopak vrátil kanonýr Marek Kvapil a po návratu z hostování se ve čtvrté formaci ukázal Adam Dlouhý. Úvodní šanci utkání měl na hokejce tygří obránce Adam Jánošík, jenž pálil z kruhu pouze do dosahu brankáře Lukeše. Piráti o sobě dali také vědět a pomohla jim v tom přesilová hra.

Jaroslav Mrázek zakončil tlak a Roman Will proti jeho střele předvedl velice pohotový zákrok lapačkou. A maskovaný muž se vzápětí činil znovu. Po rychlé kombinaci zakončoval Koblasa, Will ale předvedl výborný přesun a puk mezi betony nepustil. Ani jednomu z mužstev se nedala upřít snaha, avšak do hry se vkrádaly nepřesnosti. Jako blesk z čistého nebe tedy působila příležitost Jana Stránského. Ten se protáhl až před gólmana, kterého trefil do ramene. Úvodní třetina skončila bez branek.

Prostřední dvacetiminutovka zastihla Tygry v ofenzivní aktivitě. Lukeše zaměstnávali jednou střelou za druhou a úplně největší šanci měl na svědomí Tyler Redenbach. Hnal se sám na branku, po rychlém naznačení ovšem puk mezi gólmanovy nohy nezasunul.

Posléze si modrobílí dostali možnost zahrát přesilovku, ve které ovšem mohli skórovat oslabení domácí. V úniku se zjevil Huml a ke štěstí šelem poslal puk mimo jejich klec. Tutovky zůstaly nevyužity, a tak se ujala velice nenápadná situace. Puk se odrazil k Vladimíru Růžičkovi, jenž jej okamžitě poslal směrem k Willovi. Toho pokus trošku zaskočil a lapačkou máchl naprázdno - 1:0. Jednalo se teprve o osmou střelu Chomutova v zápase.

Tygři tak poněkud nešťastně prohrávali a museli se bránit dalšímu náporu. Chomutov při přesilové hře zamkl Severočechy před brankou. Několik jedovatých projektilů vyslal Knot, přičemž se ten finální zastavil až na tyčce! Do kabin ale domácí odcházeli přeci jen spokojenější.

Třetí perioda započala velkými šancemi Pirátů. A k vidění byl parádní zákrok Romana Willa! Střelu Flemminga tečoval Lauko a brankář, ač už ležel na ledě, dokázal kotouč zastavit lapačkou! Strážce liberecké svatyně byl v pohotovosti i nadále. Zblízka zakončoval Koblasa, bekhendový pokus ale Will do branky nepustil.

A vědět o sobě dali i Liberečtí! Po pěkné akci Dernera pálil mezi kruhy Dominik Lakatoš. Lukeš byl na jeho zakončení krátký, zachránila ho však tyčka a Chomutov stále držel hubený náskok. Navýšit jej mohl ve velké šanci Koblasa, leč z mezikruží ke štěstí šelem vůbec netrefil klec.

A prosadili se tedy Tygři! Nevyužili sice dvojnásobnou přesilovku, jenže v pokračující výhodě pěti proti čtyřem doklepl touš do sítě po vyražené střele Pyrochty Lukáš Krenželok - 1:1. Vyrovnávací branka odstartovala pasáž plnou nepřesností, technických přestupků a vyhrocenějších situací. Poté už přišly akce domácích.

Šťovíček obdržel puk do bezprostřední blízkosti branky a bekhendem se jej snažil propasírovat za čáru, dalším skvělým zákrokem se ovšem prezentoval Roman Will a udržel nerozhodný stav. Vedení se na stranu Pirátů pokusil strhnout také Vondrka a na gólmana nevyzrál po výpadu před branku ani on. Tygři ještě přečkali horké chvíle v závěru třetí třetiny, když se bránili v oslabení, a pod Krušnými horami následovalo prodloužení.

Z nastavených pěti minut se stihlo odehrát pouze 18 sekund. Právě v tomto čase totiž po chybě Pyrochty nabídl puk Koblasa Stanislavu Dietzovi, jenž z předbrankového prostoru prostřelil Willa mezi betony. Liberec padl v Chomutově 1:2 po prodloužení.

Jan Šťastný
„Bylo to hodně vyrovnané utkání, ve kterém se nám povedlo jít do vedení. Šance poté byly na obou stranách, my jsem měli dvě, díky kterým jsme mohli odskočit na rozdíl dvou gólů, ale nepovedlo se nám to. Naivními fauly za stavu 1:0 jsme soupeře posadili na koně. Oslabení tři na pět jsme srdnatě bránili, ale už ve čtyřech nakonec neubránili. V prodloužení jsme využili šanci, máme strašně důležité body a pořád žijeme.“

Karel Mlejnek
„Bylo to vyrovnané a hodně rozkouskované utkání. Ve druhé třetině jsme měli tři velmi dobré příležitosti a mohli jsme překlopit průběh na naši stranu. Bohužel se nám to nepodařilo. V poslední třetině už to bylo jenom o tom, jestli srovnáme a odvezeme si jeden případně dva body, nebo pojedeme s prázdnou. Jsme extrémně rádi, že máme alespoň bod, a velice nás mrzí, že jsme inkasovali gól v prodloužení.“