Tygři se s rokem 2017 rozloučili vítězně, rozhodující obrat se odehrál ve třetí části

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec – Kýženou tříbodovou výhru si Bílí Tygři schovali na samotný závěr kalendářního roku 2017. Duel s Pardubicemi se dlouho nevyvíjel nejlépe, Severočeši se ale ve třetí části dokázali vybičovat k obratu a Pardubice nakonec přetlačili poměrem 4:3.

35.kolo, sobota 30. prosince 2017
4:3
(1:1, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Kolmann, 45. Ordoš, 46. L. Krenželok (M. Kvapil, P. Jelínek), 58. M. Kvapil (P. Jelínek, Ševc) – 10. Wishart (Bojko, Dušek), 24. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 60. Treille (TS). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:8, navíc Maier 10 min. OT - Rolinek 10. min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Maier, Jánošík – Ordoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, J. Mikyska, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach – Jeník, Vantuch, D. Špaček

HC Dynamo Pardubice

Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Treille – Vondráček, Poulíček, Beran – Bojko, Dušek

Utkání ve vyprodané Home Credit aréně začalo pěkně zostra a od prvních minut bylo znát, jak moc je zápas pro oba celky důležitý. Neuběhly ani tři minuty a Liberec šel do vedení. Petr Kolmann otestoval pozornost Kacetla, který vyrazil puk zpět na hůl domácího zadáka. Ten napodruhé nezaváhal a dorážkou pod víko nedal pardubickému brankáři šanci.

Východočeši se ale postupem času začali čím dál více osmělovat, a dokonce se dočkali i vyrovnání. Ty Wishart vyslal nahození od modré čáry na bránu ihned po buly a puk klubkem těl prošel až do sítě. Krátce nato zatrnulo domácím příznivcům podruhé, když po přesilovkové dělovce Čáslavy zvonila tyč.

Vantuch bojuje na buly

V úvodu prostřední části vyzval Patrik Maier na pěstní souboj pardubického srdcaře Tomáše Rolinka. Jejich bitka zvedala diváky ze sedadel, ovšem pro liberecké fanoušky to byla ve druhé třetině poslední radost.

Pardubice se totiž v jedné ze svých přesilových her ujaly vedení. Rostislav Marosz využil nedůslednosti domácí obrany a bez problémů dorazil svou vlastní střelu za bezmocného Willa. Aktivní Marosz byl blízko i druhé brance, při přečíslení dva na jednoho však nezpracoval prudkou přihrávku svého spoluhráče.

Ševcova dělovka, cloní Jelínek

Do třetí části nastoupili Tygři jako vyměnění, z čehož pramenilo více šancí. Jednu z nich dokázal využít Jan Ordoš, který díky svému důrazu v předbrankovém prostoru nadvakrát překonal Kacetla. Když pak v početní výhodě Tygrů rozvlnil pardubickou síť Lukáš Krenželok, aréna propukla v jásot.

Své umění však musel předvést i Roman Will, s jehož pomocí šelmy dokráčely ke třem bodům. Dvě a půl minuty před koncem pečetil liberecké vítězství využitou přesilovkou Marek Kvapil. Nic už nezměnil ani Sacha Treille, který v samotném závěru využil trestné střílení. Severočeši tak napsali krásnou tečku za rokem 2017 a do nového roku vstoupí jako příslušníci elitní desítky.

Karel Mlejnek
„Vstup do utkání se nám povedl. Poté jsme však už podruhé za sebou doma špatně sehráli dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Naštěstí se hráči, kteří ji hráli, vykoupili dvěma góly z přesilovek ve třetí třetině. Druhá třetina byla opět díky naší nedisciplinovanosti v režii soupeře. Změna našeho herního projevu ve třetí třetině u nás nastala po velké korekci v sestavě a změně v taktice. Jsme neskutečně rádi za tříbodové vítězství, na které jsme pět týdnů čekali. Chtěl bych za tým poděkovat divákům, kteří stáli po celý zápas na naší straně.“

Miloš Holaň
„Věděli jsme, že Liberec bude tlačit hned od začátku utkání. Chtěli jsme co nejdéle udržet bezbrankový stav, bohužel jsme ale brzy inkasovali. Poté jsme však ubránili dlouhé oslabení ve třech a srovnali hru. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem a šli po zásluze do vedení. Bohužel jsme nedali více než jednu branku. Ve třetí třetině jsme pak pro mě nepochopitelně vypnuli a přestali hrát naši hru. Během minuty jsme dostali dva góly, které jsme domácím darovali. “