Tři body z nervy drásajícího utkání pro Tygry! Kometu srazil premiérovou trefou Kvapil

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři ve vyrovnaném utkání odrazili nápor brněnské Komety a připsali si do tabulky velmi důležité tři body. Už už to vypadlo, že se pod Ještědem bude prodlužovat, v samotném závěru ale úřadující šampiony srazil Marek Kvapil, který ještě v minulé sezóně byl členem mistrovského celku.

23.kolo, neděle 19. listopadu 2017
4:3
(0:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 29. Bulíř (M. Kvapil, Bakoš), 44. J. Stránský (Kolmann), 48. Redenbach (Havlín), 55. M. Kvapil (Bulíř) – 35. Mallet (H. Zohorna), 50. Nečas (H. Zohorna, Mallet), 54. L. Čermák (R. Zohorna). Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 959. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Janus – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Maier – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – Bartovič, Redenbach, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, J. Vlach

HC Kometa Brno

Čiliak – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, L. Vágner, Štencel, Bartejs – M. Erat (A), Hruška, Zaťovič (A) – Haščák, Nahodil, Dočekal – Vincour, L. Čermák (C), T. Svoboda – H. Zohorna, Nečas, Mallet – R. Zohorna

Oba týmy se na libereckém ledě setkaly poprvé od jarního finále a nutno podotknout, že tempo utkání od úvodních minut připomínalo boje o Masarykův pohár. První opravdu gólovou šanci měl domácí Ordoš, ten ale z dobré pozice před brněnskou klecí Čiliaka překonat nedokázal.

Další nadějná příležitost spadla do klína Jana Stránského. Ten se zapomněl v rohu útočného pásma, s velkou dávkou štěstí se mu však kotouč odrazil přímo na hůl, a tak s ním domácí jednadevadesátka prchala z ostrého úhlu na bránu. Čiliak nicméně zůstal bezchybný. Trochu nešťastnou tečku za bezbrankovou první třetinou pak učinil Martin Zaťovič, který tvrdým zákrokem na Michala Bulíře pocuchal nervy tygřích příznivců.

Druhá část, do které k radosti libereckého publika naskočil i Bulíř, začala pěkně zostra. Brněnské přečíslení dva na jednoho zakončoval nebezpečně Nečas, Janus si ale dokázal poradit. A pak přišla pomsta Michala Bulíře. Ten totiž v přesilové hře usměrnil za Čiliakova záda křižnou přihrávku Kvapila, čímž otevřel skóre.

Vyrovnání však svěřenci Filipa Pešána Kometě doslova darovali. Jaroslav Janus v rohu hřiště až příliš dlouho otálel s rozehrávkou, která se stala kořistí napadajícího Hynka Zohorny. Ten přihrál před opuštěnou klec Alexi Malletovi a ten vsítil velmi jednoduchý gól na 1:1.

Šelmy však přímo impozantně vstoupily do třetí třetiny. Nejprve vyrazil Čiliak Kolmannovu dělovku jen na hůl pohotového Jana Stránského, jenž rychlou dorážkou rozvlnil brněnskou síť. Vzápětí Havlín vybojoval kotouč pro Tylera Redenbacha a ten střelou na přední tyč nachytal hostujícího gólmana.

V žádném případě ale nebylo rozhodnuto, což se jen o pár minut později ukázalo. Janus nedokázal zkrotit neposedný kotouč, který doskákal až k Martinu Nečasovi, od jehož hole zamířil za brankovou čáru. Když potom Leoš Čermák vyrovnal na 3:3, zdálo se, že zápas putuje do prodloužení. Ten největší příběh však ještě měl přijít na řadu.

Pět minut před koncem se totiž kotouč po ráně Bulíře odrazil na hůl Marka Kvapila a ten premiérovou trefou v tygřím dresu zasadil smrtelnou ránu týmu, kterému v posledním finále pomohl k titulu právě na úkor Liberce. Kometa už na Kvapilův zásah nenašla odpověď a z Liberce po výsledku 3:4 odjela poražena.

Ohlasy z liberecké kabiny:

„Byl to velmi vyrovnaný zápas. Jsem strašně rád za vstřelené branky. Tlačíme se do brány a navíc nám výrazně pomohl Marek Kvapil. Stále nás doprovází legrační inkasování branek, kterému se nemůžeme vyhnout. Věřím, že až tyhle srandovní góly odstraníme, budeme utkání zvládat lépe. Za bojovnost jsme si tři body zasloužili.“

Petr Haken
„Myslím, že v první třetině nás Liberec dostal pod tlak. Přispěla k tomu i některá zbytečná vyloučení. Dopustili jsme se i technických chyb. Poté, co jsme srovnali, byla hra hodně vyrovnaná. Ve třetí části padaly takové zvláštní góly. Je to škoda. Určitě to nebylo tak, že bychom si zasloužili odjet bez bodu. Liberec dal prostě o gól víc.“