První venkovní výhra! Tygři vezou z Litvínova po úspěšných nájezdech dva body

Litvínov - V 15. kole se náš tým konečně dočkal. Poprvé v probíhající sezoně si přivezl vítězství z hostujícího ledu. V Litvínově sice Tygři dvakrát tahali za kratší konec, v power-play však srovnali a v nájezdech dokonali obrat.

15.kolo, pátek 20. října 2017
2:3sn
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. K. Pilař (Jurčík), 48. Ihnačák (J. Černý) – 34. Kolmann (P. Jelínek), 58. L. Krenželok (Bulíř), rozh. náj. Bulíř. Rozhodčí: Pešina, Hribik – Pešek, Gerát. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 127. Střely na branku: 19:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

HC VERVA Litvínov

Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, Dietz, Gula, Baránek, K. Pilař, L. Doudera – F. Lukeš, M. Hanzl, Nejezchleb – J. Černý, V. Hübl (A), Gerhát – Trávníček (C), Válek, Jurčík – Matoušek, Ihnačák, Vandas.

Will (Stezka) – Ševc (C), Havlín, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Bulíř – Bartovič, Redenbach, Bakoš – Ordoš, Jašek, Lakatoš – J. Vlach, D. Špaček, J. Stránský.

Rozjetý Litvínov se mohl v případě úspěchu dotáhnout těsně za Bílé Tygry, naopak náš tým už nechtěl dopustit další venkovní porážku. Oba celky tak vstoupily do utkání především s opatrností. Vandas se sice pokoušel překonat Romana Willa, ale branku těsně minul. Na druhé straně se pro změnu neprosadil Jan Stránský, jehož vychytal Petrásek.

Skóre se neměnilo ani po příležitosti Nejezchleba, který dorážel kotouč, jenž Willovi vypadl z rukavice. Už to pomalu vypadalo, že první dějství skončí bez branek, nicméně 17 sekund před jeho koncem přišla pro Bílé Tygry rána. Karel Pilař dostal na modré příliš prostoru, napřáhl k tvrdé ráně a lehce tečovaný pokus skončil v síti. Ševc v tvrdém souboji u mantinelu

Brzy po změně stran mohl vyrovnat Milan Bartovič, v samostatném úniku ho však vychytal Petrásek. Tygři byli aktivnější, ale stále se jim nedařilo prosadit. Redenbach Petráska nepropálil, neuspěl ani Lukáš Krenželok. Nakonec se však naši hráči dočkali vyrovnání.

V přesilové hře zavezl Jelínek kotouč do pásma, navázal na sebe dva protihráče a předložil puk Petru Kolmannovi. Ten tváří v tvář Petráskovi nezaváhal a uklidil puk pod víko. V závěru druhé třetiny dokonče mohlo Derner a Jelínek poslat svůj tým do vedení, ale podruhé na litvínovského strážce svatyně nevyzráli. Jaroslav Vlach prověřil Janusovu pozornost

Ani v závěrečné dvacetiminutovce Tygři neubírali na aktivitě. Ševc však branku minul a Kolmann tentokrát Petráska nepropálil. Zato Litvínov trestal sebemenší zaváhání. V 48. minutě se Brian Ihnačák lacině dostal v útočném pásmu k puku, sjel si před branku a nadvakrát propálil Romana Willa.

Po druhé trefě se Verva zaměřila především na defenzivu a nepouštěla Tygry do příležitostí. Pomalu už se zdálo, že Litvínov vedení udrží, náš tým to ale zkusil v šesti a už po devíti sekundách tuto výhodu využil. Lukáš Krenželok vypálil zápěstím z mezikruží a jeho ránu zastavila až síť. Pešánovi svěřenci si tak vynutili prodloužení.

V něm Tygři prováhali přesilovou hru 4 na 3, roznodnout tedy musely nájezdy. Bulíř a Bakoš během tří sérií proměnili, naopak nikdo z hráčů Vervy se neprosadil. Redenbach následně propálil Petráska, čímž zároveň určil proměněný nájezd Michala Bulíře jako rozhodující. Liberec se tak dočkal první letošní venkovní výhry.

Darek Stránský
„První třetina byla z naší strany asi nejlepší. Podpořili jsme to gólem do šatny. Poté šel náš výkon trošku dolů. Dovolili jsme soupeři pár samostatných nájezdů, které výborně vyřešil náš gólman Michal Petrásek. Nakonec souboj skončil remízově. Jsme z toho smutní, protože když se nám podařilo dát gól na 2:1, měli bychom si se závěrem utkání poradit. Nepodařilo se, soupeř výbornou hrou v power play srovnal a v nájezdech nás jednoznačně předčil.“

„Viděli jsme vyrovnaný, bojovný zápas. Oba týmy do toho daly všechno. Pořád se nám nedaří proměňovat vyložené šance. Opět jsme několikrát ztroskotali v zakončení. Zápas se mohl vyvíjet jinak. Na druhou stranu nám velmi pomohl skvělý Roman Will, jehož výkon vygradoval v prodloužení. Jsem rád, že jsme si skvěle provedenými nájezdy došli po druhý bod.“