Tygři na Piráty nevyzráli a poprvé doma klopýtli

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Rozjetým Pirátům byli Bílí Tygři více než vyrovnaným soupeřem, přesto se nakonec po nedělním duelu museli smířit s pořážkou. Vyrovnaný duel rozhodl Chomutov ve třetí třetině, v níž dvěma slepenými góly odskočil na 3:1 a nakonec po brance do prázdné klece zvítězil 4:1.

7. kolo, neděle 24. září 2017
1:4
(0:0, 1:1, 0:3 )

Branky a nahrávky: 42. Jašek (Bulíř) – 28. V. Růžička (Vondrka), 53. Huml (Valach), 54. Chlouba, 60. Vondrka. Rozhodčí: Šír, Pražák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 215. Střely na branku: 21:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Will (Stezka) – Pyrochta, Jánošík (A), Plutnar, Derner, Havlín, Kolmann, Maier – Lakatoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, D. Špaček – Hrabík, Vantuch, A. Dlouhý

Piráti Chomutov

Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Skokan, Koblasa – Chrpa, Chlouba, Hlava

Už v první minutě prověřil Willovu pozornost Růžička, který střílel z mezikruží. Liberecký brankář ale máchl lapačkou a připsal si první úspěšný zákrok utkání. Bílí Tygři kontrovali rychlým protiútokem a závarem před Lacovou brankou. I v tomto případě byl ale úspěšnější maskovaný muž. V deváté minutě do úniku vyrazil Michal Plutnar, ale Laco jeho střelu z pravé strany vyrazil.

Překvapit chomutovského brankáře se pokusil i Kryštof Hrabík, který se snažil zasunout puk do sítě zpoza branky, ovšem neúspěšně. Poté o sobě dali vědět i hosté, když v přesilovce zamkli libereckou čtveřici v obranném pásmu. Will byl ale jistý a změnu skóre nepřipustil. První dvacetiminutovka tak skončila bez branek.

V úvodu druhé třetiny čelili Bílí Tygři přesilovce hostů. Ti zasypali domcí branku několika nebezpečnými střelami, ale díky velké obětavosti bránících Tygrů si Chomutovští gólový úspěch nepřipsali. Poté se role otočily a přesilovku si vyzkoušeli Liberečtí, a to dokonce dvojnásobnou, trvající dvě minuty. I přes souvislý tlak a několik slibných šancí se jim ale Laca překonat nepodařilo.

A několik okamžiků po skončení početní výhody přišel trest. Vondrka našel najíždějícího Vladimíra Růžičku a ten otevřel skóre - 0:1. V polovině zápasu se v pěstním souboji poměřil liberecký Jánošík a chomutovský Brett Fleming, férový zápas nakonec skončil remízou.

S blížícím se závěrem druhé periody se domácí tlačili stále více do útoku. A přišly i šance. Nejdříve Kolmann nabil Pyrochtovi, který číhal na pravém kruhu. Laco ale jeho svižnou střelu zpacifikoval vyrážečkou. Poté se mohl prosadit Lukáš Jašek, který zakončoval do poloodkryté branky hostů, ale Laco opět hosty podržel a puk na poslední chvíli skryl do lapačky.

Zanedlouho po vstupu do třetí třetiny se už ale Liberečtí dočkali. Michal Bulíř přihrál před brankou stojícímu Lukáši Jaškovi, který prostřelil Laca - 1:1! Pro mladého útočníka to zároveň byla první extraligová trefa v tygřím dresu. Hosté si chtěli vzít vedení zpět, ale únik Růžičky dokázala domácí obrana zastavit.

V šestačtyřicáté minutě předvedl gesto fair play Adam Dlouhý. Ten ve vlastím oslabení odvolal faul na svojí osobu. Piráti ale ani v pokračující přesilovce nedokázali Willa překonat. To se jim podařilo až ve třiapadesáté minutě. Valach nahodil puk, který se od betonu libereckého brankáře odrazil k Ivanu Humlovi, a ten poslal hosty do vedení - 1:2. A vzápětí to bylo už o dvě branky. Roman Chlouba zkusil štěstí z téměr nulového úhlu a podařilo se mu propasírovat puk až do branky - 1:3.

Bílí Tygři se dostali do nezáviděníhodné pozice, ale ani tak neskládali zbraně. Do samostaného úniku se následně ve vlastním dvojnásobném oslabení dostal Petr Kolmann, ale bekhendovým blafákem si na Laca nepřišel. V samotném závěru se ještě prosadili hosté, konkrétně Michal Vondrka, který se trefil do prázdné liberecké branky při power play - 1:4. Hosté si tak tři body za výhru odvážejí pod Krušné hory.

„Dnes jsme narazili na velmi obětavého a urputného soupeře, kterému jsme se, minimálně v první třetině, nevyrovnali. Inkasovaná branka nás docela srazila, protože jsme ji obdrželi po neproměněné dvouminutové přesilovce pět na tři. Na začátku třetí třetiny se nám podařilo vyrovnat, ale potom jsme obdrželi dvě rychlé branky. V závěru jsme se nadechovali k tlaku, ale hosté nám právě díky obětavosti a urputnosti zdramatizování zápasu nedovolili.“

Jan Šťastný
„Čekali jsme těžké utkání a to se potvrdilo. Do zápasu jsme chtěli nastoupit aktivně a zatlačit domácí. Myslím, že se nám to podařilo a už v první třetině jsme měli několik dobrých šancí, ale nepodařilo se nám je proměnit. Ve druhé třetině bylo klíčové, že jsme ubránili dvojnásobnou přesilovku domácích a zanedlouho po jejím skončení sami skórovali. Podle očekávání potom přišel tlak domácích, kteří vyrovnali, ale poté se nám opět podařilo odskočit do vedení. Díky obětavosti a bojovnosti se nám podařilo si náskok ubránit a závěr jsme si už pohlídali. Vítězství si vážíme.“