Obrat za pět minut dvanáct! Tygři ve strhující koncovce udolali Zlín

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Strhují utkání s infarktovým závěrem sehráli Bílí Tygři proti zlínským Beranům. Hosté vedli od desáté minuty o dvě branky, postupem času ale polevili a Severočechům se podařilo zápas otočit. O vítěznou trefu se sedmapadesát sekund před koncem postaral Dominik Lakatoš.

3. kolo, úterý 12. září 2017
3:2
(0:2, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 47. J. Stránský (Šmíd, Bartovič), 56. Bulíř (Ševc, P. Jelínek), 60. Lakatoš (Pyrochta, Ševc) – 8. Žižka (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 11. Okál (Freibergs, Řezníček). Rozhodčí: Bejček, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:11, navíc Jelínek (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 840. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Plutnar, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, Bartovič – Hrabík, Vantuch, D. Špaček

PSG Berani Zlín

Kašík – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, O. Horák, Žižka (A), Padrnos – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý (C) – Roberts Bukarts, Šťastný, Rihards Bukarts – Okál, Popelka, Kubiš (A) – Fryšara, M. Kratochvíl, Illo

Oba týmy začaly v solidním tempu a o zajímavé momenty nebyla nouze od úvodních minut. Dlouho se nemuselo čekat ani první branku, ovšem Home Credit arénu příliš nepotěšila. Tomáš Žižka napřáhl od modré a dokonale využil toho, že před Willem byl velmi hustý provoz. Liberecký gólman byl proti dělovce hostujícího beka bezmocný.

Aukro nepolevovalo a snaha se vyplatila. Za pár minut se totiž kotouč v liberecké síti třepotal podruhé. Freibergsův projektil od modré čáry si sice za Willa cestu nenašel, připravený Zdeněk Okál si ale doslova došel pro dorážku, kterou nasměroval za bezmocného gólmana Tygrů. Na druhé straně pomohlo Zlínu i trochu štěstí, když Krenželokova přesilovková rána zamířila do tyče.

Lukáš Derner se přetlačuje s hráčem Zlína

Do druhé části nastoupili hosté poněkud vlažněji a spíše než před brankou Liberce se hrálo v blízkosti Kašíka. Ten se hned zkraje blýskl perfektním zákrokem, když zlikvidoval přečíslení tři na jednoho. Zlínský gólman zneškodnil jak zakončení Jaška, tak možná ještě nebezpečnější dorážku Špačka.

Berani se od poloviny zápasu prezentovali hodně defenzivně, a tak vyráželi dopředu velmi sporadicky. Když už se stalo, tak to ale stálo zato. Kubiš jel sám na Willa, který ale svižný pokus zlínského forvarda vykryl.

Martin Ševc objíždí protihráče

Nebezpečných rychlých brejků Aukra neubylo ani ve třetí periodě. Při jednom takovém při Tygrech stála štěstěna, když prudká rána Popelky orazítkovala horní tyč. Nadšení naopak propuklo na druhé straně. Jan Stránský těsně před Kašíkem tečoval nahození Šmída a zlínský gólman už nedokázal zareagovat.

Nedlouho po kontaktní brance to ale Home Credit arénou jen zahučelo. Ondráček v zlínské početní výhodě vypálil zápěstím a trefil spojnici tyčí. A mohl si sypat popel na hlavu. Přesně čtyři minuty před koncem základní hrací doby totiž došlo na vyrovnání. V přesilovce Liberce obranný val Zlína odvrátil Ševcovu dělovku jen k Michalu Bulířovi a ten kotouč z voleje napálil do sítě.

Už se schylovalo k prodloužení, jenže Tygři byli proti! V poslední minutě se po další zblokované střele odrazil puk na hůl Dominika Lakatoše, který před odkrytou klecí nezaváhal. Berani pak zkusili získat zpět ztracený zápas v power-play, Severočeši si ale tři body utéct nenechali a po famózním obratu zvítězili 3:2.

Ohlasy z liberecké kabiny:

„Narazili jsme na extrémně organizovaného soupeře, proti kterému, když se dostane do vedení 2:0, je opravdu těžké hrát. Zlín hrozil nebezpečnými brejky a nás velmi dlouho držel Roman Will. Ve třetí části jsme vsadili všechno na ofenzivu a nakonec se nám v tlaku podařilo utkání otočit. Jsem hrozně rád, že se nám to povedlo.“

Robert Svoboda
„Nám se podařil vstup do utkání. V druhé třetině domácí přidali, vytvořili si tlak a nás bránění stálo mnoho sil. Myslím si, že jsme si mohli odvézt alespoň bod. Škoda, že se nepovedlo podpořit skvělý výkon Kašíka, který nás držel celý zápas.“