Brněnský led je pro Tygry stále zakletý. Kometě nevstřelili ani gól

Brno/Liberec - Tygři ani na podruhé letos nedokázali vyhrát na brněnském ledě. Dlouho sice hráli s Kometou vyrovnanou partii a prohrávali pouze o gól, jenže v závěrečných minutách dvakrát inkasovali a na vyrovnání už nezbyl čas.

37. kolo, neděle 08. ledna 2017
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Vincour (Čermák, Kováčik), 55. H. Zohorna (Vincour, Haščák), 56. Gulaši (M. Kvapil, Dostálek). Rozhodčí: Polák, Souček – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7504. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 3:0.

HC Kometa Brno

Vejmelka – Bartejs, Kováčik (A), Štencel, O. Němec (A), F. Král, Trška, Gulaši, Malec – Haščák, Čermák (C), Vincour – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – R. Zohorna, V. Němec, H. Zohorna – Dymáček, Dvořák, Dostálek

Lašák (Bláha) – Ševc (A), Jánošík, Derner, Mojžíš (A), Vitásek, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – J. Mikyska, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Martin Procházka

Utkání nezačalo pro Tygry úplně podle jejich představ. Už po dvou a půl minutách putoval na trestnou lavici za vysokou hůl Martin Procházka a liberecké mužstvo čekalo oslabení. To se jim málem podařilo ubránit, jenže osm vteřin před Procházkovým návratem našel Leoš Čermák svým pasem z rohu najetého a úplně volného Tomáše Vincoura, který poslal domácí do vedení – 1:0. Vzápětí mohl zvýšit Erat, s jeho jedovatou střelou od mantinelu si ale Lašák dokázal poradit.

V polovině první periody si početní výhodu vyzkoušeli hosté, Vejmelku ale v podstatě neohrozili. Mnohem více brněnského maskovaného muže zaměstnali po jejím skončení. Po střele jednoho z libereckých útočníků z mezikruží mohl do odkryté brány dorážet Stránský, Vejmelka se ovšem stačil přesunout. Ke konci úvodní periody šli Erat a Kvapil sami na brankáře. Lašák však bravurně přečetl úmysl Martina Erata a vypíchl přihrávku na najíždějícího spoluhráče.

I ve druhé třetině se pokračovalo ve vysokém tempu. Jako první se do větší příležitosti dostal kapitán Radivojevič, když si vybruslil mezi kruhy a vypálil na Vejmelku, ten ale včas srazil betony. Následně mohl na druhé straně skórovat Peter Trška, který měl na pravém kruhu opravdu spoustu místa a toho využil ke střele. Jeho pokus ale Lašák vyrazil mimo tři tyče.

Poté to začalo mezi oběma týmy jiskřit a na vyloučení přibývalo na obou stranách a došlo i na menší strkanice. V jedné z brněnských přesilovek našel Erat před bránou Nečase, jenž mohl zakončovat do prázdné klece, kterou ovšem minul. Tři minuty před druhou sirénou se před Vejmelku mezi obránci prodral liberecký Ordoš, na brankáře Komety si ovšem svým bekhendovým pokusem nepřišel.

Závěrečné dějství začali o něco aktivněji Moravané. Čermák zachytil nepřesnou rozehrávku Liberce na modré čáře, s ničím se nerozpakoval, udělal tři rychlé kroky a dělovkou natrefil břevno Lašákovy svatyně. Hra se stále více přiostřovala. Domácí dostali šanci na zvýšení stavu v podobě přesilové hry. Hráči s tygrem na dresech však dokázali s vypětím všech sil odolat.

V polovině třetí dvacetiminutovky přišly dvě obrovské šance na obou stranách. Nejdříve situaci dva na jednoho nedokázal proměnit brněnský Němec a následně byl sám před Vejmelkou Radivojevič, který ale nedokázal přehodit jeho beton! Následně mohl z mezikruží skórovat Bartejs, Lašák se ale roztáhl přes celé brankoviště a chytil puk do lapačky. Tou dobou už Severočeši hráli bez Petra Jelínka, jenž inkasoval trest do konce utkání.

Tygři se sice snažili o vyrovnání, ovšem více ze hry měla Kometa a jen díky slovenskému gólmanovi v liberecké bráně to bylo stále jen o gól. Nakonec ale přeci jen kapituloval. Tomáš Vincour adresoval přihrávku před bránu najíždějícímu Hynkovi Zohornovi, který zvýšil na 2:0.

O necelou minutu později přišel třetí gól domácích. Michal Gulaš se napřáhl na modré a propálil vše co mu stálo v cestě – 3:0. Šelmy se i tak nevzdaly, ale branku už nevsítily. Pro hráče z města pod Ještědem je tak brněnský led pro tuto sezónu i nadále zakletý.

Petr Haken
„Byl jsem mile překvapen, jak do utkání náš tým vstoupil. Hráči dokázali, že se umí koncentrovat od první minuty. To nasměrovalo celé utkání. Vyrovnaný souboj rozhodly přesilové hry, které se nám dlouhodobě nedařily. Troufnu si říci, že jsme měli více brankových příležitostí a odskočit jsme mohli dříve. Musím vyzvednout obětavost, bojovnost a hru našeho týmu na hraně možností. Za to jsme si zasloužili vítězství, které jsme vyšperkovali v závěru dalšími dvěma brankami.“

„Odehráli jsme vyrovnaný zápas. Vyjma závěru, kdy jsme riskovali a byli nedisciplinovaní. Ale nedisciplinovanost nás provázela po celý zápas. Dostali jsme dva góly v oslabení. Přesto jsme sahali dlouho po bodu. Ale když nedáme branku, tak na něj nemůžeme pomýšlet.“