Šimkovy trefy nestačily, Energie vyloupila Liberec a baráži se vyhne

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Liberecká soupiska byla pro třetí kolo play-out výrazně omlazena, první tým Tygrů doplnily jména z Benátek, juniorky i staršího dorostu. I přes srdnatý výkon ale Severočeši padli. Energii se v závěrečném dějství povedlo duel otočit, což mimo jiné znamená, že si extraligu zahraje jistojistě i příští rok.

play-out3, pátek 13. března 2015
(0:0, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 26. Šimek (Mikyska), 33. Krenželok (Derner), 53. Šimek (Filippi, Plutnar) – 39. D. Hruška (Duda), 44. Duda (Deyl), 46. Bartek (D. Hruška, Duda), 58. Skuhravý (D. Hruška, Balán). Rozhodčí: Homola, Polák – Frodl. Charvát. Vyloučení: 9:8, navíc Bakoš, Filippi (LIB) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 391. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Vaněček – Šimek, Výtisk, Plutnar, Derner, Kolmann, Ulrych, Voráček – Krenželok, Jelínek, Vlach – Urban, Filippi, Bakoš – Hrníčko, Mikyska, Dlouhý – Psota, Jonák, Kalfiřt – Lakatoš

HC Energie Karlovy Vary

Závorka – Dvořák, Harant, Bičánek, Deyl, Redlihs, Šmach, J.Tomeček, Parýzek – Vachovec, Balán, D.Hruška – Duda, Zadražil, Bartek – Micka, Skuhravý, V.Tomeček – Gorčík, R.Hruška, Koblasa

Omlazený liberecký kádr nastoupil k dalšímu zápasu play-out proti Karlovým Varům bez řady opor, Západočeši naopak nastoupili v plné síle a pod Ještědem se chtěli přiblížit záchraně. Úvodní možnost skórovat měl domácí Urban, s jeho ranou z mezikruží si Závorka ale nadvakrát poradil.

O chvíli později mohl stav změnit slovenský útočník Bakoš, kterého našel Filippi, ale také s jeho nebezpečnou ranou neměl strážce karlovarské svatyně žádné potíže. Na závěr třetiny ještě ozkoušel pozornost Závorky tandem Lakatoš – Šimek, obě střely hráčů severočeského týmu však západočeský brankář zlikvidoval.

Branky začaly padat až ve druhé periodě. Gólový účet utkání otevřel po kombinaci s Mikyskou Radim Šimek, který trefou z předbrankového prostoru potvrdil pozici nejproduktivnějšího zadáka Tygrů.

Krátce po přestávce už Tygři vedli o dvě branky. Lukáš Krenželok se protáhl karlovarskou obranou a svým bekhendovým blafákem vyzrál na Závorku. Po druhém gólu se Severočeši zatáhli více před Vaněčka a přišel trest.

Energie donutila liberecké hokejisty k řadě faulů a v závěru druhé dvacetiminutovky měla dokonce příležitost dvojnásobné početní výhody. Tu hosté využili. Duda svým křižným pasem našel přesně Davida Hrušku a ten neměl nejmenší problém se zakončením do odkryté brány.

Začátek třetí části vyšel hostům skvěle. Nejprve pláchl liberecké obraně Radek Duda, který si se svým únikem poradil bravurně, Vaněčka překonal rychlou střelou zápěstím mezi betony. Liberečtí pak nabídli hostům další možnost přesilovky pět na tři, v níž Energie dokonala obrat. Postaral se o to Martin Bartek, jehož dělovku od modré čáry zastavila až síť domácí klece.

Ve třetí třetině se viditelně přitvrdilo. Jaroslav Vlach a Radek Deyl okořenili zápas tvrdým pěstním soubojem a krátce poté hráli i domácí dvojnásobnou přesilovku. V té Tygři svého soupeře sevřeli a podařilo se jim i skórovat. Filippi nabil Radimu Šimkovi a ten vymetl šibenici Závorkovy brány.

Karlovarští ale na vyrovnávací trefu našli ještě jednu odpověď. Vaněček sice Hruškovu střelu do protipohybu zneškodnil, dorážku Václava Skuhravého už ale liberecký gólman ani padající kapitán Výtisk zastavit nedokázali. V závěrečné power-play Severočeši dokázali vsítit branku, skórující Šimek ale dopravil kotouč za čáru po vypršení času a Energie si připsala důležité vítězství.

Vladimír Čermák
„Chtěl bych pochválit pochválit mladé hráče, které jsme do utkání nasadili. Ale nechápu proč se ta utkání hrají, když nerozhodují hokejisté na ledové ploše.“

Karel Mlejnek
„Chtěl bych moc pochválit liberecké mužstvo, které podalo výborný výkon. Samozřejmě na našich hráčích bylo vidět, že hrajeme o všechno a jsem rád, že se to povedlo definitivně rozuzlit.“

play-out3, pátek 13. března 2015
(0:0, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky

HC Energie Karlovy Vary