Slavia poražená i počtvrté v sezoně, Liberec jí udolal v nájezdech

Date of publication Author Martin Zíta, Michal Borovan

Praha/Liberec - Předehrávku 47. kola Tipsport extraligy na ledě pražské Slavie Bílí Tygři zvládli vítězně! Domů si vezou dva body, když lépe zvládli samostatné nájezdy a zvítězili 6:5. Výrazně se znovu prezentoval Martin Bartek, který jeden gól ze hry, dvě asistence a také rozhodující samostatný nájezd.

47. kolo, úterý 14. ledna 2014
5:6sn
(2:2, 1:3, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Růžička (Skokan), 17. Bednář (Kadlec, Růžička), 32. Tomica (Jelínek), 43. Krenželok (Bednář, Skokan), 45. Žejdl (Kolařík, Jelínek) – 12. Gřegořek (Bartek, Bulík), 14. Čutta (Derner, Bulíř), 26. Vlach (Valský), 28. Bulík (Bartek), 31. Bartek (Víšek), rozh. náj. Bartek. Rozhodčí: Pešina, Fraňo – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 158. Střely na branku: 46:28. Třetiny: 2:2, 1:3, 2:0 - 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 5:5, 5:6. Nejlepší hráči: Jaroslav Bednář – Martin Bartek.

HC Slavia Praha

Furch (31. Svoboda) – Holub, Kadlec, Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Sklenář, Růžička, Skokan – Tomica, Jelínek, Stránský – Poletín, Klhůfek, T. Doležal.

Melicherčík – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Čutta, Vitásek, Říha – Zacha, Vampola, Bulíř – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Urban, Vlach – Jass, Dušek, Kica.

Minutou ticha uctili všichni hráči a fanoušci památku zemřelé hokejové legendy Karla Guta a poté už se mohla vlétnout na hokej. První šance se urodila před brankou Liberce v 5. minutě. Po chybě gólmana Melicherčíka se v rohu kluziště dostal k puku Skokan. Počkal si na vhodný okamžik a poté před brankou nalezl nehlídaného Vladimíra Růžičku, který prostřelil libereckého brankáře.

Bílé Tygry však inkasovaná branka probrala. Za necelé dvě minuty se do velké šance dostal Petr Kica, ale Furch se ani nadvakrát nenechal překonat. V polovině první třetiny putoval za podražení na trestnou lavici hostující Tomáš Urban a o 20 vteřin později ho za vyhození puku do hlediště následoval Tomáš Bulík. Slávisté však nejenže přesilovku nevyužili, ale sami se v ní dopustili nedovolené hry. Dvě minuty za podražení dostal Petr Jelínek.

A liberečtí trestali. Puk se nešťastně odrazil z rohu hřiště od brusle jednoho z domácích hráčů přímo na hůl Petra Gřegořka, který nezaváhal a srovnal na 1:1. A zanedlouho už hosté vedli. Z trestné lavice sledoval krásnou kombinaci Liberce Vladimír Růžička. Jako na zlatém podnose předložil Lukáš Derner puk Jakubu Čuttovi a ten nekompromisně pod víko překonal Furcha.

Špatné střídaní a tudíž příliš mnoho hráčů na ledě dalo domácím příležitost na srovnání. Po vynikající přihrávce od Kadlece se dostal ke střele Jaroslav Bednář, na kterého byl Melicherčík krátký. Přestřelka v první části tak skončil výsledkem 2:2.

Druhou část začaly oba celky velmi aktivně a šance se střídaly na obou stranách. Ve 26. minutě měli sešívaní možnost přesilové hry. V obranné třetině však chybovali a při oslabení se prosadil dotírající Jaroslav Vlach. O chvíli později při vyloučení Žejdla si zpoza branky vyjel Tomáš Bulík a hosté vedli už o dvě branky.

A v 11. minutě to bylo už 2:5. Na útočné modré sebral puk Martin Bartek, prohnal se kolem Kadlece a překonal Furcha. Na toho už byl gólový příděl příliš a do branky šel Adam Svoboda. A léčba šokem zabrala. Ani ne o minutu později procpal do liberecké sítě vyražený puk Marek Tomica.

V následující přesilovce Slavie se do obrovské šance dostal Žejdl. Jeho první střelu zastavil padající bek, druhou pak branková konstrukce. Pět minut před koncem třetiny se do úniku 2 na 1 dostali Vampola a Zacha, Adam Svoboda však předvedl bravurní zákrok. V samostatném úniku se ocitl i Martin Bartek, jehož střelu zastavila až tyč. Po druhé třetině tak svítil na kostce stav 3:5.

Slávisté vlétli do poslední třetiny jako uragán a už po třech minutách snížili. Jaroslav Bednář našel mezi kruhy Lukáše Krenželoka, jehož střela prošla Melicherčíkovi mezi nohama. A v 46. minutě už bylo vyrovnáno. Kolaříkova rána od modré se odrazila k Lukáši Žejdlovi, který pohodlně doklepl puk do prázdné brány.

Ve 49. minutě mohl obrat dokonat Petr Jelínek, ale trefil pouze spojnici. Ve dvou velkých šancích se ocitl i Bednář, ale nejprve netrefil branku, při druhé nevyzrál na Melicherčíka. Další branka už nepadla a tak se šlo do prodloužení.

V tom se ocitli v dobré šanci Valach a Kadlec. Prvně jmenovaný minul, Kadlec orazítkoval břevno. A tak se jely nájezdy. Jako první jel Stránský, jeho blafák Melicherčík přečetl. Za Liberec neuspěl Koba Jass. V druhé sérii neuspěli Bednář ani Bartek. Za Slavii se neprosadil ani Růžička, za hosty pak neproměnil Bulík. Ve čtvrté sérii se znovu rozjel Bartek a vymetl pavučiny z růžku Svobodovi branky. Za domácí však srovnal Bednář. Do třetice se proti sobě postavili Bartek a Bednář. Tentokrát už uspěl jen liberecký Martin Bartek a bonusový bod putoval pod Ještěd.