Tygři sestřelili Mountfield pěti brankami, nadále drží domácí neporazitelnost

L i b e r e c - Na třetí pokus to konečně vyšlo! I tentokrát Liberečtí nad Hradcem vedli, poprvé v sezoně však dokázali vedení dotáhnout do zdárného konce a proti týmu s nejlepší bilancí na ledech soupeřů vybojovali tři body.

38. kolo, neděle 12. ledna 2014
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Bartek (Gřegořek), 20. Vampola (Nedvěd), 23. Bartek (Víšek, Nedvěd), 57. Bartek (Bulík, Víšek), 58. Urban (J. Vlach) – 33. Knotek (Červený, Mikuš), 60. Frühauf (Marek). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 596. Střely na branku: 23:29. Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

Melicherčík – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Vitásek, Čutta, Říha – Bulíř, Nedvěd , Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Dušek, Zacha, Jass.

Mountfield HK

Kantor (23. Kacetl) – Vydarený, Jank, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Čáp – Škoda, Mertl, Dej – Červený, Knotek, Švagrovský – Rousek, Langhammer, Švihálek – Marek, Suja.

Do zápasu vstupovali oba soupeři ve zcela opačné situaci. Zatímco domácí Bílí Tygři bojovali o předkolo play-off, když na desátou příčku ztráceli tři body, Hradečtí drželi pohodlnou druhou příčku. Vzhledem k rozsáhlé marodce však rozhodně nepřijeli v nejsilnější možné sestavě, což zvyšovalo liberecké šance.

V úvodu byla hra nervózní a oba celky se do útoku příliš nehnaly. Na první velkou příležitost si diváci museli počkat až do 13. minuty a hned z toho byla branka. Kotouč se při početní převaze domácích posunul po trase Nedvěd – Gřegořek – Bartek a právě poslední jmenovaný Martin Bartek přesnou ranou z pravého kruhu rozvlnil síť Kantorovy branky.

Mountfield se okamžitě pokoušel skóre srovnat, dokázal Tygry zatlačit, brankář Melicherčík však byl pozorný a odmítal puk pustit za svá záda. Místo hostujících hráčů tak s blížícím se koncem třetiny opět udeřili Liberečtí. Půl minuty před závěrem prvního dějství našel v úniku Petr Nedvěd osamoceného Petra Vampolu a ten z levého kruhu propálil gólmana.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí. Hned po třech minutách hry se skóre opět měnilo, Martin Bartek vjel do útočného pásma, napřáhl a prostřelil vše v cestě. Pro Pavla Kantora to bylo již příliš a přepustil své místo v kleci mladíkovi Ondřeji Kacetlovi.

Po více než půlhodině hry se však hosté konečně dočkali první branky. Červený dokázal v rohu kluziště vybojovat puk, přesně ho poslal k Tomáši Noskovi a ten bez potíží překonal Marcela Melicherčíka. Přestože byly v následujících minutách k vidění dobré šance na obou stranách, před odchodem do kabin se již znovu skóre neměnilo.

V závěrečné dvacetiminutovce se Hradec snažil tlačit a často zaměstnával Melicherčíka, měl však problémy s přesností zakončení. Asi největší šanci promarnil Rastislav Dej, branku z bezprostřední blízkosti minul. V závěru zkoušeli hosté power-play, v něm však ujel Tomáš Bulík s Martinem Bartekem, který po přihrávce prvně jmenovaného zkompletoval hattrick.

A to stále nebylo vše, o minutu později ujel sám na branku Tomáš Urban a přestože prvním pokusem napálil pouze tyč, puk se odrazil zpět přímo k jeho brusli, od které zamířil do klece. Rozhodčí rozhodli, že se nejednalo o úmysl, a gól uznali. V poslední minutě už pouze Petr Frühauf dělovkou korigoval skóre na konečných 5:2 pro domácí Bílé Tygry.