Domácí premiéra Bílým Tygrům nevyšla, Sparta rozhodla v přesilovkách

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Bílí Tygři na úvodní vítězství z kladenského ledu nenavázali. V neděli se poprvé představili před vlastním publikem proti pražské Spartě. Po první třetině měli Severočeši těsný náskok, ovšem v dalším průběhu zápasu se již střelecky prosadit nedokázali a z ledu odešli poraženi. Soupeř trestal liberecké fauly, využil celkem tři přesilovky.

2. kolo, neděle 16. září 2012
2:4
(2:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Krejčík (Galamboš), 15. Víšek (Nedvěd, Čakajík) – 2. Tenkrát (Hlinka, Pacovský), 25. Hlinka (Ton, I. Rachůnek), 32. Hanzlík (Ton, Broš), 51. I. Rachůnek. Rozhodčí: Hribik, Lacina – Barvíř, Lhotský . Vyloučení: 5:7, navíc Kudrna (LIB) trest ve hře a Vallin (SPA) 10 min. + do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 973. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4. Hráči utkání: Jan Víšek – Ivan Rachůnek.

Pinc – Výtisk, Čakajík, Čutta, Cebák, Derner, A. Jánošík, Holub – Vantuch, Nedvěd, Víšek – T. Urban, Dušek, Špaček – Kica, Krejčík, Galamboš - Kudrna, Filippi, R. Vlach – J. Vlach.

Schwarz – Hanzlík, Milam, Vallin, Philipp, Gawryletz, Krstev, Kočí, Sobotka – Ton, Broš, I. Rachůnek – Tenkrát, Hlinka, Pacovský – Jánský, Simon, Bahenský – Y. Treille, Foster, S. Treille.

Na libereckou Tipsport arenu nemají Holešovičtí dobré vzpomínky, za posledních pět let dokázali tygří doupě vyloupit pouze dvakrát. Ovšem již v čase 1:10 dali na nelichotivou statistiku alespoň na čas zapomenout, v přesilové hře otřel Petr Tenkrát svoji střelu z pravého kruhu o tyčku a poslal Spartu do vedení – 0:1.

Po křídle se posléze snažil prosadit Simon, na druhé straně zase odmítl vyrovnávací trefu Víšek, jenž se dostal k odraženému puku před Schwarzovou svatyní. Úspěšného zásahu se Bílí Tygři dostali v desáté minutě, Lukáš Krejčík se natlačil před brankáře a plachtící puk srazil do sítě tělem. Sudí po krátké poradě s kolegou u videa jeho zásah potvrdil.

Liberecký tým se v první třetině radoval ještě jednou. Nedvěd při přesilovce pálil z kruhu, Schwarz jeho střelu vytěsnil, ovšem k volnému puku si následně našel cestu Jan Víšek a stanovil skóre po dvaceti minutách hry – 2:1.

V úvodu prostředního dějství však využili početní převahu také hokejisté Sparty. Ton poslal napříč pásmem přesný pas na Jaroslava Hlinku, jenž z pravé strany prostřelil Pince. O několik vteřin později mohl vrátit modrobílým těsný náskok Dušek, v útočném pásmu dostal až příliš mnoho prostoru. Přiklouzl až těsně před Schwarze, ale svůj blafák nedotáhl do zdárného konce.

Kudrna vzápětí namasíroval na mantinel protihráče Krsteva. Ten se z ledu dlouho nezvedal, nakonec musela být povolána lékařská služba a hostující bek opustil ledové kolbiště na nosítkách. Kudrna dostal za svůj prohřešek trest ve hře. Pražané měli k dispozici pětiminutovou přesilovou hru. Domácí gólman nejprve pokus Tenkráta zneškodnil, na střelu Jana Hanzlíka z mezikruží už ale nestačil, Sparta v dvaatřicáté minutě podruhé v zápase vedla.

Třetí část příliš strhující podívanou nenabízela. Liberečtí naráželi na pozornou obranu soupeře, více hrozil tým z Holešovic. Broš byl tísněn, přesto z nadějné pozice vyzkoušel Pince. Malý muž v libereckém brankovišti musel zakročit také proti střele Jánského z mezikruží.

Úspěch slavil až průnik Ivana Rachůnka při vlastním oslabení. Sparťanský forvard se prodral kolem bránícího beka a Pincovi propadla jeho slabá střela mezi betony. Ze závěrečného tlaku již domácí kontaktní trefu nevytěžili, Sparta si z města pod Ještědem odvezla tříbodové vítězství.