Úspěšný vstup do nové sezony! Liberečtí zdolali po samostatných nájezdech Kladno

Date of publication Author Lukáš Šonský

Kladno/Liberec – Bílým Tygrům se vstup do nového extraligového ročníku vydařil. Severočeši zajížděli k prvnímu klání na kladenský led, kde od poloviny zápasu vedli zásluhou Petera Galamboše nejtěsnějším možným rozdílem. Sahali po třech bodech, ale soupeř půl minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal. Na řadu nakonec přišly samostatné nájezdy, v nich zajistil pro svůj celek bonusový bod Tomáš Netík.

1. kolo, pátek 14. září 2012
1:2sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 60. Patera (Macholda, Růžička) – 31. Galamboš (Kica), rozhodující sam. nájezd Netík. Rozhodčí: Hodek, Souček – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 625. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2sn. Nejlepší hráči: Martin Látal – Marek Pinc.

Rytíři Kladno

Chábera – Macholda, Drtina, David Růžička, Černošek, Procházka, Piskáček – Hlaváč, Patera, Bicek – Hovorka, Dragoun, Látal – Valský, Melka, Eberle – Kuchejda, Kuchler, Dalecký – Obdržálek.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Havíř, Derner, A. Jánošík, Čutta, Holub – Kudrna, Filippi, Víšek – T. Urban, Nedvěd, Netík – Krejčík, R. Vlach, Špaček – Dušek, Galamboš, Kica.

V libereckém dresu již vstoupila do zápasu nejnovější defenzivní posila Jakub Čutta, zprvu dal trenér Jelínek v centru první formace přednost Tomáši Filippimu, kapitán Nedvěd vedl druhou útočnou letku.

Kladenští měli v úvodním dějství mírnou střeleckou převahu. Pince prověřil Kuchler, jenž pálil po přečíslení obranných řad soupeře tvrdě z kruhu. Hosté zahrozili zásluhou Netíka, který ale z otočky volný kotouč za Cháberu nezametl. Úspěch neslavil ani příklep Výtiska v přesilovce, důrazný bek si sjel od modré čáry do lepší střelecké pozice a trefil jen brankáře.

Rytíři v závěru první dvacetiminutovky protivníka přitlačili. Hlaváč však na bližší tyči kotouč netrefil a v samém závěru nerozjásal domácí příznivce ani Látal.

Na začátku prostředního dějství měli Severočeši k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Ovšem v ní si větší příležitost ke skórování nevypracovali, nebezpečněji pálil pouze z dálky Netík.

Skóre se měnilo až v čase 30:01. Peter Galamboš z těsné blízkosti došťouchal puk za Cháberova záda. Situaci musel ještě přezkoumat videorozhodčí, nakonec ale premiérovou trefu slovenského forvarda v české extralize potvrdil – 0:1.

Při vyloučení Víška bylo Kladno blízko k vyrovnání. Drtina od modré čáry trefil tyč, Macholda se následně před brankovištěm nejlépe zorientoval, avšak svoji dorážku mezi tři tyče nenamířil.

Domácí celek měl v závěrečné periodě více ze hry. Častěji držel kotouč na svých holích a obléhal útočné pásmo. Přesto Pince výrazněji neděsil, na druhé straně naopak aktivní Netík z nadějné pozice mířil jen do brankářovy masky.

V jednapadesáté minutě se zapotil také liberecký strážce svatyně. Růžička ranou z dálky branku minul, přesto se černá pryž od zadního mantinelu snesla zpět před Pincovo teritorium. Látal ovšem z celé situace kýženou trefu nevytěžil.

Kladenští s přibývajícím časem otevřeli hru, do přečíslení vtrhl Kudrna s Duškem. Jenže druhý jmenovaný gólovou trefu odmítl, do jeho střely vložil na poslední chvíli hůl protihráč a puk prolétl nad břevnem. Chábera posléze opustil svoji svatyni, domácí poslali na led šestého hráče a dokázali vyrovnat.

Třicet vteřin před koncem základní hrací doby střílel Macholda. Puk několikrát změnil směr, nakonec doskákal na spodní část pravého kruhu, odkud jej do sítě usměrnil Pavel Patera – 1:1.

V prodloužení usilovali o vítěznou trefu především Bílí Tygři, před kladenským gólmanem kroužila Nedvědova formace, ovšem bez úspěchu. O vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, v páté sérii rozhodl o osudu střetnutí hostující útočník Tomáš Netík. Chábera jeho střelu zbrzdil ve výstroji, puk mu ale propadl a skončil za čárou – 1:2.

1. kolo, pátek 14. září 2012
1:2sn