Tygři se vrací s bodem

Date of publication Author Štěpán Hanuš

L i b e r e c - Liberečtí sehráli další vyrovnané utkání, ve kterém se štěstí v závěru prodloužení přiklonilo k soupeři. Jedinou branku zaznamenal obránce <b>Martin Hlavačka</b>. Tygři se neprosadili ani v dramatickém finiši, když měli během prodloužení výhodu dvou přesilových her.

6. kolo, úterý 19. září 2006
2:1p
(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Dopita (Selingr), 65. Svoboda (Pucher) - 18. Hlavačka (Šachl). Rozhodčí: Šindler - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:0. Diváci: 2875. Střely na branku: 29:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Orli Znojmo

Trvaj - Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Kotaška, Šmach, Turoň - Kucharczyk, Pucher, Svoboda - Erat, Dopita, Selingr – Plášek, Haman, Beroun – od 21.minuty navíc Harand, Vaškovič.

Hnilička – Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Holub, Zíb, Hlavačka, Krstev - Vaic, Podkonický, Šachl - Pletka, Pabiška, Tomajko - Hruška, Vampola, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek.

1.třetina:

Zápas proti Liberci začali Orli aktivně. Už po pár minutách pálil dvakrát Mojžíš, Hnilička se zapotil hlavně při druhé ráně, kterou vyrazil těsně vedle vyrážečku. Soupeř odpověděl za chvíli. Z otočky se snažil na Trvaje vyzrát Procházka, znojemský brankář jeho pokus zlikvidoval. Z protiútoku Pucher po objetí branky připravil excelentní přihrávku najíždějícímu Svobodovi, který poslal puk jen těsně nad branku hostí. V další šanci se ocitli Severočeši. Před Trvajem se v bezprostřední blízkosti ocitli Vampola s Hruškou, ale ani nadvakrát se neprosadili. V 8. minutě se už diváci i samotní hráči mohli radovat z gólu. Selingr projel až do útočného pásma, obkroužil branku a naservíroval kotouč mezi kruhy Dopitovi, který překonal Hniličku. Třetina se nadále nesla ve znamení dvou vyloučení na straně domácího týmu. Domácí však obě početní převahy soupeře přečkali důsledným napadáním bez úhony. Přesto se hosté dočkali vyrovnání. V 18. minutě se liberecký Šachl protáhl až před Trvaje, vypálil do jeho hrudi, puk se odrazil k Hlavačkovi, který měl dostatek času a místa přesně zamířit. Do konce třetiny mohly oba týmy zvrátit výsledek ve svůj prospěch. Nejdříve se na levé straně obranného pásma Orlů zjevil úplně osamocený Zíb, který pálil jen do Trvaje, na druhé straně se v dobré příležitosti objevil Selingr, ale také neuspěl.

2.třetina:

Ve druhém dějství se osmělili dřív hosté. Zmatku ve znojemském obranném pásmu využil Zíb, objel dva znojemské obránce, vystřelil bekhendem, jeho střela šla však jen do boční sítě Trvajovy branky. Znojemští se ukázali o něco později, kdy se pokoušel třikrát překonat Hniličku Mojžíš, ale vždy bezúspěšně. V dalších minutách se znovu ozvala píšťalka hlavního arbitra Šindlera, který během krátké chvíle vyloučil dva hráče na obou stranách. Nejvyšší šanci v početní výhodě měl Plášek, jenž se po nahození Jareše dostal v brankovišti k puku a snažil se zasunout puk k tyčce, avšak gólman hostí byl na místě. V polovině utkání mohl přidat Liberec druhý gól. Podél levého mantinelu se do útočného pásma dostal Pletka, vystřelil a jeho střela šla jen těsně mimo. Pět minut před koncem prostřední části se mohli Jihomoravané dostat do vedení. V situaci dva na jednoho se ocitli Svoboda a Pucher. Prvně jmenovaný přihrával, znojemský kapitán pálil, jeho střela šla však jen do ramene libereckého brankáře. Krátce na to ve vlastním oslabení se po přihrávce Erata dostal do úniku Dopita. Jeho střela byla zblokována.

3.třetina:

Poslední část zápasu začala ze strany obou týmů hrou, ve které se brání, čeká na brejk a dává se pozor, aby se neudělala chyba, která by znamenala ztrátu bodů, a průběh třetiny tomu nasvědčoval. První větší šance se zrodila až ve 47. minutě z hole Severočechů. Ihned po vhazování tvrdě pálil Žabka, Trvajovi vypadl puk z lapačky, ale naštěstí pro Orly nebyl poblíž žádný dorážející hráč Liberce. V dalších minutách zápasu se hra znovu přesouvala z jedné strany na druhou bez větších příležitostí. Další šanci měl v 54. minutě znojemský Mojžíš, který se po buly dostal k puku a tvrdě vypálil. Hnilička jeho střelu lapil. Tři minuty před koncem chtěl rozhodnout Vampola. Proháčkoval se skrz obranné pásmo až před Trvaje, vystřelil a domácí brankář měl co dělat, aby jeho pokus vykryl. Zanedlouho tu byla další šance Liberce. Z levého kruhu pálil nenápadně bekhendem Šachl. Trvaj sklapl betony včas. V poslední šanci zápasu se ocitl Selingr, který se řítil na Hniličku, ale ten si s jeho střelou poradil.

Prodloužení

Nasnadě bylo prodloužení, v němž měli Liberečtí možnost hrát dvakrát početní výhodu, ale i přes velké šance se jim nepodařilo vsítit branku. Jakmile se Orli vymanili z oslabení, probil se podél mantinelu Pucher, přenechal puk Svobodovi, ten si najel od zadního mantinelu před libereckou branku, kde zasunul kotouč pod horní víko branky. Orli tak i přes velkou marodku dokázali zvítězit.