Parádní vstup do série! Deváťáci nasázeli domácímu Dynamu šest gólů

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Lepší vstup do semifinále si naši deváťáci ani nemohli přát. V Pardubicích prožili fantastickou první polovinu duelu, šestkrát se prosadili a vedli už 6:0. Dynamo posléze dvěma góly pouze korigovalo. Na hladkém vítězství Bílých Tygrů už nic nezměnily ani ostré zákroky ze strany Východočechů. Série se tedy za stavu 1:0 stěhuje do Liberce, kde bude náš tým mít šanci zkompletovat postup do finále. Druhý zápas série je na programu v sobotu od 15:00 ve Svijanské aréně.

1. semifinále, středa 27. března 2024
(0:2, 2:4, 0:0)

Branky a nahrávky

37. Andrejko (Kovář), 39. Parakhonka (Rohlík, Teml) – 6. Tureček (Čančík), 7. Filo, 22. Beneš (Kachlíř), 26. Kachlíř (Kučera, Šejc), 29. Beneš (Sanejstr, Kučera), 31. Sanejstr (Šejc, Kachlíř).

HC Dynamo Pardubice

T. Hájek (M. Vavřina) — M. Sekera, R. Mach, J. Rohlík, S. Dubovči, R. Čihák, J. Kincl, O. Stejskal — M. Jindřichovský, P. Kadlec, M. Parakhonka, M. Teml, L. Andrejko, J. Vítek, N. Novák, Š. Fiala, M. Kovář, J. Řehoř.

O. Maxin (T. Průšek) — L. Kachlíř, Š. Tomka, S. Sanejstr, A. Pacovský, D. Cerman, T. Srnský, M. Tureček, D. Novák — P. Kubín, M. Čančík, V. Šťástková, K. Volavka, P. Filo, Š. Šejc, D. Beneš, J. Fadrhonc, M. Kučera.

Vojtěch Fiala
„Šli jsme do venkovního zápasu s tím, že chceme mít lepší start než minulý týden ve Varech. Hráli jsme poctivě a dopracovali jsme se k vedení 6:0, Pardubice si pak čuchly a korigovaly na 2:6. Ve třetí části jsme soupeře ani jednou nenechali převzít výrazně otěže nad zápasem a dokázali se tak vyhnout závěrečnému dramatu. Drama byla maximálně bitka Matyáše Čančíka, protože jsme si po prasárnách ze strany Pardubic na naše klíčové hráče rozhodně nemohli nechat namlátit. Tvrdost jsme v této fázi zápasu čekali, ale je tvrdost a tvrdost. 6:2 je krásný výsledek, jsme v polovině, avšak už v kabině po utkání jsem cítil, že tým je odhodlaný tu sérii zvládnout. Přístup Pardubic v závěru nás pouze ještě víc namotivoval.“

1. semifinále, středa 27. března 2024
(0:2, 2:4, 0:0)

Branky a nahrávky

HC Dynamo Pardubice