Karta hráče

19.kolo 3.11.2017 Bílí Tygři Liberec vs HC Oceláři Třinec 5:3 0 1 1 +1 0
18.kolo 29.10.2017 BK Mladá Boleslav vs Bílí Tygři Liberec 3:1 0 0 0 0 0

Profil hráče

Budoucího obránce Bílých Tygrů dovedl k hokejovému řemeslu jeho tatínek, když svého synka přivedl na Zimní stadion do Liberce. Spolu s ním začal ještě hrát jeho bratr, ten ale po pár letech odešel do nedalekého Frýdlantu, kde se v současnosti řadí mezi klíčové obránce. Poprvé hrál Petr se severočeským dresem, když mu bylo sedm let a rodiče ho zapsali do první třídy. Kromě nejrychlejší kolektivní hry hrál ještě fotbal a věnoval se atletice. Hokej však zvítězil. Už od malička rád útočil, jenže byl nasazován jako obránce a u toho i zůstal. Jeho hokejovými vzory se stali Valdemar Jiruš a dlouholetý obránce Toronta Tomáš Kaberle.

Postupně prošel Petr Kolmann všemi mládežnickými kategoriemi v Liberci a v sezóně 2005/06 nastupoval už za libereckou juniorku, za kterou přeskočil hokejový „manťák“ ve dvaačtyřiceti zápasech a ve svém prvním ročníku si připsal 15 kanadských bodů (7+8). S nadějemi tygřího hokeje došel do čtvrtfinále, kde ale nestačily na Zlín. O rok později přidal ještě o dva starty víc a opět se bodově zlepšil. Sezóna to ale pro juniorku nebyla příliš dobrá a svou extraligovou příslušnost musela hájit až v následném play-out. O rok později si připsal několik startů v sousedním Jablonci nad Nisou a v pěti zápasech zaznamenal, na obránce nevídané, čtyři body.

Přelomovým ročníkem se stalo pro Kolmiče následující období – sezóna 2008/09. Útočně laděný bek začal nejdříve v České Lípě, kde hájil barvy místních Predátorů. Jenže v prvních dvanácti zápasech zaujal vedení Liberce natolik, že talentovaného hráče poslali do Benátek – ve dvanácti zápasech v České Lípě zaznamenal 7 bodů (2+5). Ve farmářském celku i nadále stoupala forma severočeského talentu jako raketa. Netrvalo dlouho a představil se poprvé i v dresu „A“ týmu Bílých Tygrů. Třináctý leden 2009 utkvěl Petrovi navždy v paměti. V ten den totiž poprvé zaryl své hokejové ostří i do extraligového ledu. A premiéra to byla pořádná. Trenér Pešán nasadil mladičkeho zadáka doma proti Spartě a on se mohl radovat z vysoké výhry 7:1. K liberecké premiéře přidal ještě další dva starty, bodově se ovšem neprosadil a po zbytek roku působil v Benátkách. Pod vedením trenéra Čermáka došli Středočeši až do čtvrtfinále první ligy, kde podlehli Ústí 4:1 na zápasy. Při velké marodce Bílých Tygrů nastoupil poprvé i v play-off. Ovšem ani jeden nebyl vítězný a Severočeši tak v předkole vypadli s Vítkovicemi.

Po nepovedené sezóně přišlo zemětřesení v liberecké kabině a šanci měli dostat hlavně mladí hráči. Petr odehrál valnou část přípravy, jenže se nedokázal plně zapracovat do mužstva nového kouče Kalouse, a tak ke své sbírce extraligových zápasů přidal jen dalších pět. Důležitou roli hrál hlavně v Benátkách, za které odehrál 38 utkání a opět ukázal, že směrem dopředu to umí. V sezóně 2009/10 se stal nejproduktivnějším bekem týmu – 19 bodů (4+15) a celkově pak v této disciplíně skončil v mužstvu pátý. S farmářským mančaftem ale nedokázal zopakovat rok starý výsledek a poroučet se musel už v předkole proti Znojmu.

Další rok začal Petr opět na liberecké farmě. Za Benátky nad Jizerou odehrál devětatřicet zápasů a připsal si na obránce slušných 17 kanadských bodů, čímž byl druhým nejproduktivnějším bekem týmu. V extralize ovšem nastoupil pouze k jednomu utkání.

Sezónu 2015/16 strávil na hostování v Českých Budějovicích, kde ve čtyřiceti zápasech posbíral 13 kanadských bodů. Následující rok se vrátil zpět do Benátek a stal se nejproduktivnějším obráncem, když vstřelil jeden gól a na dalších čtrnáct přihrál. Také si opět připsal start za Bílé Tygry, za které odehrál sedm zápasů, z toho dva ve finále s brněnskou Kometou. Uvidíme, jak se bude zkušenému bekovi dařit v ročníku 2017/18.