Zakončí Tygři sérii venkovních zápasů vítězstvím? Liberec čeká brněnská Kometa

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Na Bílé Tygry čeká ve 14. kole podruhé v sezoně brněnská Kometa. Té se letos zatím nedaří navázat na loňské výsledky, které dostaly moravský celek až do finále. Povede se Liberci přidat třetí výhru pod trenérem Čadou? Utkání v Brně startuje v 17:00.

HC Kometa Brno

Kometa zatím strádá. Brněnským hokejistům se nedaří navázat na svoji loňskou pouť, která pro svěřence trenéra Kýhose skončila až ve finále, kde podlehli Zlínu. Letos je však realita jiná a to jak pro Ševce, tak i pro Brňany. Kometa se herně trápí, aktuálně se krčí až na třinácté příčce extraligy.

Brno do sezony 2014/15 sice vstoupilo vítězně, Bílé Tygry v úvodním zápase přehrálo 5:3, ale od té doby se Kometě nedaří. Hned ve čtvrtém kole si na modrobílé vyšlápl Litvínov, od kterého utrpěli vysokou prohru 1:6 a poté už to šlo ráz na ráz. Další debakl přišel v následujícím utkání, když doma museli skousnout prohru 1:8 od pražské Sparty.

Jan Hruška překonává Jána Lašáka

Následnou sérii proher, kterou postupně prodlužovaly celky Pardubic, Plzně, Karlových Varů a Třince, dokázala Kometa zastavit až v Mladé Boleslavi, kde Kýhosův výběr zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech.

Lídrem brněnské ofenzivy se stal Petr Ton, který před sezonou přišel do týmu z Prahy, kde působil v dresu Sparty. V dosavadním průběhu soutěže nasbíral už jedenáct kanadských bodů a na druhého nejproduktivnějšího hráče Komety Jana Hrušku má náskok tři body. Liberec čeká v Brně bouřlivá atmosféra. Do Ronda si letos nachází cestu průměrně skoro sedm tisíc fanoušků, což Kometu řadí na druhé místo celé extraligy.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1953
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky: hc-kometa.cz/
Stadion: Hala Rondo (7 691 diváků)

Hlavní trenér: Vladimír Kýhos
Asistent trenéra: Martin Pešout
Trenér brankářů: Jaroslav Odehnal
Vedoucí mužstva: Ota Železný

Útočníci:

Petr Ton      11 (7+4)
Jan Hruška     8 (3+5)
Vojtěch Němec  6 (2+4)

Obránci:

Michal Kempný     7 (1+6)
František Ptáček  4 (3+1)

Brankáři:

Marek Čiliak (638 minut) 3,10 branky na zápas/úspěšnost 88,42%
Martin Falter (94 minut) 5,74 branky na zápas/úspěšnost 83,93%

Posledních pět zápasů

9. kolo: Karlovy Vary – Brno      4:1
10. kolo: Brno – Třinec           1:2
11. kolo: Mladá Boleslav – Brno   3:4sn
12. kolo: Brno – Slavia           7:1
13. kolo: Hradec Králové – Brno   3:2

Liberec po trenérské změně začal vítězit. Po výhře v Litvínově zvládli Tygři pod vedením kouče Čady i páteční zápas v Mladé Boleslavi, kde sice nejprve promarnili dvoubrankový náskok, ale poté ve třetí části dokázali smazat jednogólové manko a v závěrečných nájezdech pak rozhodl o dvou bodech pro Liberec Petr Vampola.

Soustředěný Petr Vampola s kotoučem na holi

Bílí Tygři také doufají, že příchod nového trenéra přinese i kýžené zlepšení ve hře při nestandardním počtu hráčů na ledě. Využívání přesilovek i statistika ubráněných oslabení řadí Tygry na samotný chvost extraligy a právě hra v početní převaze je s účinností jen 6,25% vůbec nejhorší v celé soutěži.

V pátek se na ledě Mladé Boleslavi představil poprvé s tygrem na hrudi Branko Radivojevič, slovenská posila strávila na ledě lehce přes dvacet minut a připsala si plusový bod za účast na ledě při vstřelené brance. Bílé Tygry ovšem stále trápí velká marodka. Trenéru Čadovi nejspíš budou chybět beci Petr Gřegořek s Lukášem Dernerem a útočníci Jaroslav Vlach, Lukáš Krenželok a Koba Jass.

Kdo do zápasu naskočí a jestli si náhodou Tygři připíší pod Rostislavem Čadou další vítězství, uvidíme v neděli. Zápas začíná v brněnské hale Rondo v 17:00.

Posledních pět zápasů

8. kolo: Liberec – Pardubice        3:2sn
9. kolo: Sparta – Liberec           4:2
CHL6: Kärpät Oulu – Liberec         3:1