Z pozvánky jsem byl vykulenej a šťastnej, říkal po zápase debutant Josef Skořepa

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Na ledě ho diváci mohli vidět s číslem „77“ ve třetím útoku se Špačkem a Vantuchem. Nový Tygr v kabině Josef Skořepa několikrát solidně ohrozil hostujícího gólmana, branku ovšem nevstřelil. Ze své extraligové premiéry nervózní ovšem nebyl. „Ze začátku jsem z toho byl vykulený, ale pak jsem se otrkal a byl to zápas jako každý jiný,“ popisoval benátecký forvard svou premiéru.

Dnes extraligová premiéra. Sice nebyla příliš úspěšná díky tomu, že jste prohráli, ale jak jsi to vnímal?
Vnímal jsem to hodně. Ze začátku jsem z toho byl vykulený, ale pak jsem se otrkal a byl to zápas jako každý jiný.

Jak se Ti tedy hrálo?
Hrálo se mi dobře. Ze začátku to ze mě spadlo a pak už to šlo.

V zápase jsi měl několik šancí. Ve třetí třetině docela dvě hodně solidní.
Škoda, že jsem něco nedal. Jednu střelu jsem tam tečoval a gólman to chytil. Pak jsme jeli dva na jednoho. Já jsem to měl vystřelit nahoru, ale nakonec jsem to dal dolů. Škoda.

Extraligová premiéra Josefa Skořepy

Jak jsi vnímal rozdíl mezi první a druhou ligou? Nastupoval jsi vlastně ve druhé, teď za Benátky v první lize a nyní jsi hrál za Bílé Tygry.
Je to samozřejmě obrovský skok do extraligy. Soutěž je taková silovější a rychlejší, ale musím se s tím poprat a šlapat dál.

Kdy ses dozvěděl, že nastoupíš dnes?
Včera po zápase v Havlíčkově Brodě.

A jaká byla reakce?
Byl jsem z toho vykulenej, ale i šťastnej.

Dva zápasy ve dvou dnech. Nebyl jsi ke konci už trochu unavený?
Ne, bylo to v pohodě. Měli jsme dobrou letní přípravu, takže sil bylo určitě dost.

V závěru jste nakonec dali branku, ale ta nebyla uznána. Rozhodčí ukazoval, že plzeňský gólman byl trefen do masky. Jak jsi tu situaci viděl ty?
Kluci se tam teď o tom bavili a říkali, že to bylo do lapačky, že to do masky vůbec nedostal. Byl to prostě regulérní gól a škoda, že to rozhodčí odpískal. Mohlo to být 3:3.

V úterý hrajete na Kladně. Budeš nominován i do tohoto zápasu?

Tak to je otázka pro někoho jiného. Možná se to dozvím po zápase, těžko říci.

Díky za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR